15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

High-tech kuchyňa: technologický interiér

Hľadáte kuchynské úpravy? Potom ste na správnom mieste. Ponúkame vyzdobenie priestoru moderným a high-tech motívom. High-tech kuchyňa je skvelý nápad. Jeho neobvyklé textúry, moderné materiály a jedinečný štýl nenechajú ľahostajných ani najpríjemnejších znalcov mestského interiéru..

High-tech kuchyňa je skvelý nápad

High-tech kuchyňa je skvelý nápad

Charakteristické znaky

Populárny high-tech štýl kuchyne je možné ľahko zameniť s minimalizmom. Moderný motív Hi-Tech sa vyznačuje sklom, plastom a kovom. Sivé odlesky chrómovej ocele v interiéri high-tech kuchyne sú jej hlavnou výhodou. Nie je však potrebné orezávať priestor prísne minimálnej povahy. Vychutnajte si honosné akcenty, pestré farby a svojrázny nábytok.

Populárny high-tech štýl kuchyne je možné ľahko zameniť s minimalizmom.

Populárny high-tech štýl kuchyne je možné ľahko zameniť s minimalizmom..

Zvlášť šťastie majú milovníci tmavých, čiernych odtieňov. Tu sa tento rad bude hodiť. Nezabudnite však v čiernych interiéroch použiť zvýšený počet svietidiel..

Zvlášť šťastie majú milovníci tmavých, čiernych odtieňov. Tu sa tento rad bude hodiť.

Šťastie majú predovšetkým milovníci tmavých, čiernych odtieňov. Tu sa tento rad bude hodiť..

Farby v interiéri

Paleta farieb určuje taký dôležitý aspekt, akým je pohodlie v kuchynskom priestore. Váha tiež určuje celkovú náladu návštevníkov kuchyne. Nie každému členovi rodiny sa bude páčiť čierny odtieň. Niektorí ľudia preferujú svetlé, svetlé farby. Takéto rozhodnutia o dizajne sa dajú ľahko dosiahnuť, keď je high-tech kuchyňa dokončená v súlade so všetkými pravidlami..

Na čo si však dať pozor pri výbere farebnej palety.

Paleta farieb určuje taký dôležitý aspekt, akým je pohodlie v kuchynskom priestore.

Paleta farieb určuje taký dôležitý aspekt, akým je pohodlie v kuchynskom priestore..

1. Prirodzené osvetlenie priestoru. Ak je miestnosť prevažne v tieni, opatrne používajte tmavé tóny. Takéto rozhodnutia, ak sú prijaté, by mali mať dostatočný počet svietidiel, žiaroviek a lustrov. Ale pre svetlé miestnosti je vhodný akýkoľvek odtieň: čierny aj jasný (oranžový, svetlo zelený a ďalšie).

Ak je miestnosť prevažne v tieni, opatrne používajte tmavé tóny.

Ak je miestnosť prevažne v tieni, opatrne používajte tmavé tóny..

2. Prítomnosť obývačky kombinovanej s kuchynským priestorom. To kladie požiadavku na celkový dizajn týchto dvoch miestností. Na získanie spoločného návrhu je potrebné správne skombinovať palety farieb.

Prítomnosť obývačky spojenej s kuchynským priestorom

Prítomnosť obývačky spojenej s kuchynským priestorom

3. Preferencie nájomcov. Voľba farby ovplyvňuje každú osobnosť iným spôsobom. Paleta je vo všeobecnosti výrazom vnútorného sveta, ašpirácií, cieľov a celkovej nálady. Ozdobte preto kuchynský priestor len v tónoch, ktoré sú vám príjemné. Požiadajte o informácie o každej konkrétnej farbe. Môžete nájsť charakteristiku, ktorá je pre vás vhodná.

Voľba farby ovplyvňuje každú osobnosť iným spôsobom. Paleta je vo všeobecnosti výrazom vnútorného sveta, ašpirácií, cieľov a celkovej nálady.

Voľba farby ovplyvňuje každú osobnosť iným spôsobom. Paleta je vo všeobecnosti výrazom vnútorného sveta, ašpirácií, cieľov a celkovej nálady..

4. Zvážte možnosť vizuálneho zónovania priestoru. Ak plánujete rozdeliť priestor pomocou rôznych odtieňov, vezmite do úvahy prirodzené svetlo a jas žiaroviek..

Ak plánujete rozdeliť priestor rôznymi odtieňmi, vezmite do úvahy prirodzené svetlo a jas svietidiel.

Ak plánujete rozdeliť priestor pomocou rôznych odtieňov, vezmite do úvahy prirodzené svetlo a jas žiaroviek..

5. Ak robíte opravy v existujúcej kuchyni a nechcete radikálne zmeniť povrchovú úpravu podlahy a stien, rozhodnite sa o rozložení palety nových prvkov s existujúcimi..

Ak robíte opravy v existujúcej kuchyni a nechcete radikálne zmeniť povrchovú úpravu podlahy a stien, rozhodnite sa o rozložení palety nových prvkov s existujúcimi.

Ak robíte opravy v existujúcej kuchyni a nechcete radikálne zmeniť povrchovú úpravu podlahy a stien, rozhodnite sa o rozložení palety nových prvkov s existujúcimi..

6. Nakreslite náčrt, v ktorom odrazíte všetky odtiene nábytku, stien a ďalších prvkov. Pomocou tejto metódy vizuálne zobrazíte budúci interiér..

Nakreslite náčrt, v ktorom odrazíte všetky odtiene nábytku, stien a ďalších prvkov. Pomocou tejto metódy vizuálne zobrazíte budúci interiér.

Nakreslite náčrt, v ktorom odrazíte všetky odtiene nábytku, stien a ďalších prvkov. Pomocou tejto metódy vizuálne zobrazíte budúci interiér..

Posledný bod bude fungovať obzvlášť dobre, ak je skica vykonaná perspektívne..

Dokončiť materiál

Existuje mnoho dekoratívnych materiálov. Niektoré sú známe, zatiaľ čo iné sú úplným vyjadrením exkluzivity a extravagancie. High-tech dizajn kuchyne sa týka druhej možnosti. Tu môžete použiť úplne odlišné dokončovacie materiály..

Čo bude fungovať:

  • kov;
  • drevo;
  • plast;
  • sklo;
  • polyméry;
  • výrobky z epoxidovej živice.

Prírodné drevo stojí dobré peniaze. Ale s rozvojom technológie sa objavili prírodné náhrady. Medzi najobľúbenejšie patria:

  • drevotrieska s laminovaným povrchom (drevotrieska);
  • jemne rozptýlená frakcia laminovanej dosky (MDF);
  • preglejka.

Použitie preglejky nie je vždy odôvodnené. To platí najmä pre mokré miestnosti. Lepené listy sa časom odlupujú, čo vystavuje štruktúru zničeniu.

MDF a drevotrieska sú ideálnymi náhradami. Sú laminované, čo dodáva povrchu inú textúru, odtiene. Ako vrchná vrstva sa používajú obidve vrstvy prírodného dreva (dyha) a umelé kompozície z remeselného papiera a plastu..

Sklo a kov sú skutočnými dokončovacími materiálmi pre moderný štýl Hi-Tech. Interiéry dokončené takýmito materiálmi sú obdivuhodné. Jedálenský stôl so sklenenou doskou vyzerá krásne. Rám je vyrobený z chrómovanej ocele..

Stropný dizajn

Módnym trendom pri dokončovaní kuchynského priestoru je dekoratívny strop. Vykonáva sa úplne inými spôsobmi. Môže to byť buď viacúrovňová architektonická kompozícia vyrobená zo sadrokartónových dosiek, alebo jednoducho natretý povrch..

Módnym trendom pri dokončovaní kuchynského priestoru je dekoratívny strop.

Módnym trendom pri dokončovaní kuchynského priestoru je dekoratívny strop.

Krásne vyzerá zloženie sadrokartónu, orámované reflektormi. LED pásik je navyše nainštalovaný do výklenku medzi stenou a stropom. Toto riešenie dáva ľahkosť.

Pri výbere svietidiel používajte rôzne teploty farieb. V obchode sú teplé aj studené žiarovky. Pre high-tech kuchyne je vhodnejšia vysoká teplota svetla (modrá žiara).

Pre kuchyne zariadené v štýle Hi-Tech je vhodnejšia vysoká teplota svetla (modrá žiara).

Pre high-tech kuchyne je vhodnejšia vysoká teplota svetla (modrá žiara).

Jemnú intenzitu najlepšie využijete na špeciálnych miestach, napríklad pri jedálenskom stole..

V predaji sú špeciálne stropné tapety so všetkými druhmi vzorov. Toto riešenie dodá vašej kuchyni kreativitu. Existujú aj plastové panely so vzormi, ktoré dokonca slúžia ako prírodná krajina..

Pre high-tech kuchyňu-obývaciu izbu sú ideálne čierne alebo sivé vzory na bielom alebo béžovom pozadí. Vzory môžu nasledovať obrysy divokých rastlín alebo zložité vzory. Voľba závisí od preferencií majiteľov, ako aj od celkového dizajnu interiéru.

Pre high-tech kuchyňu-obývaciu izbu sú ideálne čierne alebo sivé vzory na bielom alebo béžovom pozadí.

Pre high-tech kuchyňu-obývaciu izbu sú ideálne čierne alebo sivé vzory na bielom alebo béžovom pozadí..

Steny a podlaha

Steny s takým moderným povrchom sa najlepšie vyrábajú v obyčajných farbách. To umožní zamerať sa na kuchynskú súpravu, stropný vzor alebo neobvyklé domáce spotrebiče..

V niektorých prípadoch je dekorácia steny tiež krásnym prízvukom. Vykonáva sa pomocou štruktúrovaných vložiek, ako sú plastové panely. Vložky okolo jedálenského kúta pôsobia originálne.

V niektorých prípadoch je dekorácia steny tiež krásnym prízvukom.

V niektorých prípadoch je dekorácia steny tiež krásnym prízvukom.

Odborníci v oblasti výtvarného umenia odporúčajú použiť takú povrchovú úpravu ako rozšírenie jedálenského stola s prechodom na stenu..

Podlaha Hi-Tech je vyrobená z keramickej dlažby. Paleta farieb je od bielej po čiernu. Výber je obrovský. Hlavným kritériom pre odtieň je šedosť. Svetlé a svieže palety tu nebudú fungovať. Štandardné riešenie vo forme bielych a čiernych dlaždíc (šachovnica lemovaná palubou) je skvelým riešením.

Podlaha Hi-Tech je vyrobená z keramickej dlažby. Paleta farieb je od bielej po čiernu.

Podlaha Hi-Tech je vyrobená z keramickej dlažby. Paleta farieb – od bielej po čiernu.

Nábytok

Voľba začína kuchynskou súpravou. Tento prvok ľahko splní dôraz na seba. Obvykle sa to robí. Napríklad jasne červené fasády dolných a horných skriniek, vyrobené z modernej náhrady dreva (MDF), ukončené kvalitným plastom, budú perfektne vyjadrovať váš neobvyklý vnútorný svet..

Voľba začína kuchynskou súpravou. Tento prvok ľahko splní dôraz na seba.

Voľba začína kuchynskou súpravou. Tento prvok ľahko splní dôraz na seba..

Nie je potrebné dodržiavať štandardný tvar priamočiarej-obdĺžnikovej skrinky. Hi-Tech znamená neobvyklé, kozmické motívy. To možno vyjadriť v nadýchanosti fasád kuchynskej súpravy, ostrých rohoch podpery a neobvyklých tvaroch dvierok skrinky..

Nie je potrebné dodržiavať štandardný tvar priamočiarej-obdĺžnikovej skrinky.

Nie je potrebné dodržiavať štandardný tvar priamočiarej-obdĺžnikovej skrinky.

Do tejto kompozície sa perfektne zmestí epoxidová doska. Vďaka jedinečnej štruktúre tohto dokončovacieho polyméru sú výrobky vynikajúce, sofistikované a veľmi neobvyklé..

Jedáleň je najlepšie zariadená kovovým stolom so sklenenou doskou. Ak kupujete takýto výrobok, dávajte pozor na hrúbku skla. Čím hrubší – tým krajší a lepší, ako aj silnejší.

Do tejto kompozície sa perfektne zmestí epoxidová doska.

Do tejto kompozície sa perfektne zmestí epoxidová doska..

Pokiaľ ide o obývaciu izbu v kuchyni, je potrebné kúpiť si mäkkú pohovku s kreslami. Bez toho sa môžete zaobísť, ak plánujete nákup pohovky, napríklad delfína. Je to rohový kus, do ktorého sa zmestí až sedem ľudí. Je tiež možné ho rozložiť na pohodlné miesto na spanie. Na noc tak môžete ľahko ubytovať hostí a príbuzných..

Čalúnený nábytok ľahko splní akcentujúcu pozornosť živlu. Za týmto účelom je vybraný v kontrastnom odtieni. Ak hovoríme o jasne červenej náhlavnej súprave, zaobstarajte si pohovku aj v tejto farbe. Nezabudnite však kontrast zriediť iným odtieňom. Na červenú, šedú, modrú, bielu a béžovú bude dobre fungovať..

Pokiaľ ide o obývaciu izbu v kuchyni, je potrebné kúpiť si mäkkú pohovku s kreslami. Bez toho sa môžete zaobísť, ak plánujete nákup pohovky, napríklad delfína.

Pokiaľ ide o obývaciu izbu v kuchyni, je potrebné kúpiť si mäkkú pohovku s kreslami. Bez toho sa môžete zaobísť, ak plánujete nákup pohovky, napríklad delfína.

Spotrebiče

Spotrebiče sú skvelým spôsobom, ako zmeniť kuchyňu v obývačke. Pre Hi-Tech neexistujú žiadne zákazy, takže technika tu bude veľmi neobvyklým motívom. To platí nielen pre paletu tónov, ale aj pre tvary, textúry a veľkosti..

Pre Hi-Tech neexistujú žiadne zákazy, takže technika tu bude veľmi neobvyklým motívom.

Pre Hi-Tech neexistujú žiadne zákazy, takže technika tu bude veľmi neobvyklým motívom..

Nainštalujte červenú chladničku. Pozrite sa na vzorovaný domáci spotrebič. Bežne sa nachádzajú v železiarstve. Môžu to byť obyčajné čiary, oblúky, kruhy. Ak už máte vzory na strope alebo stene, podobné by mali byť prítomné aj na chladničke, doplňte ich.

Nainštalujte červenú chladničku.

Nainštalujte červenú chladničku.

Osvetlenie a dekor

Čím viac zdrojov svetla, tým lepšie pre celú miestnosť. To platí pre prírodné slnečné lúče aj pre umelé žiarovky a žiarovky..

Dávajte pozor na teplotu farby, ktorú si vyberiete. Studené zóny by sa nemali prekrývať s teplými a naopak.

Namontujte bodové svetlá do nástenných skriniek. V noci bude tento dizajn vyzerať veľmi neobvykle..

Čím viac zdrojov svetla, tým lepšie pre celú miestnosť.

Čím viac zdrojov svetla, tým lepšie pre celú miestnosť.

Musia byť prítomné dekoratívne prvky. Jasné nástenné hodiny, obrázky v jasných rámoch a tiež nadpozemské figúrky všetkých druhov mimozemských obyvateľov vyzerajú dobre (ak máte deti).

Nekupujte veľa dekoratívnych kúskov. Dekor môže byť vyjadrený aj vonkajšou výzdobou nábytku, náhlavnej súpravy, ako aj stolovej dosky a zástery..

Dekor môže byť tiež vyjadrený vo vonkajšej výzdobe nábytku, náhlavnej súpravy, ako aj doske a zástery.

Dekor môže byť vyjadrený aj vonkajšou výzdobou nábytku, náhlavnej súpravy, ako aj stolovej dosky a zástery..

Video: High-tech dizajn kuchyne

50 fotografických nápadov na špičkový dizajn kuchyne

Previous Post
Om sovrummet är utan fönster. Inredningsdesign
Next Post
كيف تجسد أسلوب بساطتها في الداخل