15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Požiadavky na dizajn kuchynskej jedálne

Kuchyňa sa stáva pohodlnejšou, keď je na jej území možné umiestniť jedálenský kút. Pri umiestňovaní segmentov vedľa seba je dôležité všetko zorganizovať tak, aby sa každý cítil pohodlne. Problémy nastávajú najmä vtedy, keď sa vyvíja dizajn malej jedálne. Obmedzená oblasť môže priniesť množstvo dilem. Ale dôležité nuansy a kompetentný dizajn pomôžu vyrovnať sa s ťažkosťami..

návrh kuchyne pre jedáleň

Prítomnosť jedálenského kúta v kuchyni je najobľúbenejšou možnosťou organizovania procesu prípravy a vstrebávania jedla..

Rozhodujeme o rozložení kuchynského priestoru

Rozvoj interiéru v kuchyni a jedálni by mal byť založený na definícii rozloženia. Možné možnosti sú uvedené v tabuľke.

fotka dizajnu jedálne v kuchyni

Mnoho ľudí si myslí, že je oveľa pohodlnejšie inštalovať v kuchyni jedálenskú skupinu, aby sa jedlo neprenášalo z miestnosti do miestnosti..

Rozloženie Popis
Lineárne Spočíva v umiestnení náhlavnej súpravy pozdĺž steny. To šetrí využiteľný priestor. Stôl a stoličky môžete pohodlne umiestniť aj do priemerne veľkej miestnosti. Úložný a ukladací systém pre kuchynský riad je možné usporiadať až po strop. To vám umožní zmestiť viac predmetov do celého priestoru..
V tvare písmena G Headset je nainštalovaný v rohu. Dispozícia je vhodná pre stredne veľké kuchyne. Vďaka užitočnému využitiu rohu sa uvoľní priestor pre jedálenskú skupinu. Možnosť v tvare písmena L eliminuje potrebu zónovania priestoru improvizovanými prostriedkami. Samotné usporiadanie rozdeľuje miestnosť na segmenty.

Paralelné usporiadanie kuchyne a jedálne v tvare U

Rozloženie môže byť usporiadané vo forme písmena P alebo paralelne. Prvá možnosť vyzerá veľmi pôsobivo. Nie je vhodný pre malú miestnosť. Často sa vyberá pre vidiecke domy, kde je dostatok miesta. Dispozícia v tvare U zahŕňa umiestnenie zariadenia a nábytku v blízkosti troch stien, pričom zostáva ponechaná iba jedna.

Rozloženie kuchyne v tvare U

Najpopulárnejšie možnosti usporiadania jedálenského kúta v kuchyni sú lineárne (v jednom rade) a uhlové (v tvare písmena L) rozloženie.

Ak má miestnosť veľký okenný otvor, mali by ste premýšľať o paralelnom usporiadaní. Spotrebiče a skladovacie systémy sú inštalované oproti sebe. V strede je stôl.

lineárne usporiadanie kuchyne a jedálne

Práve vtedy, keď sú úložné systémy umiestnené pozdĺž jednej steny alebo s malou kolmou vetvou, zostáva maximálne množstvo využiteľného priestoru na inštaláciu jedálenskej skupiny..

Kuchyňa-jedáleň z malej miestnosti. Rozloženie

Malá miestnosť nie je veta. V ňom môžete vytvoriť jedinečný interiérový dizajn pre kuchyňu jedálne. Je dôležité zvážiť určité odporúčania. Stojí za to vyrobiť si náhlavnú súpravu na mieru, ktorá sa perfektne hodí do obmedzeného priestoru. Zostávajúca voľná plocha je vyhradená pre segment stravovania. 

dizajn kuchyne jedáleň vo svetlých farbách

Odporúča sa vybrať svetlú paletu. Vďaka tomu bude miestnosť voľnejšia, sviežejšia..

Kuchyňa s jedálňou spojená s obývacou izbou

Prestavba je veľmi nákladná. Týka sa to finančnej stránky a času, ktorý je potrebné stráviť, kým bude výsledok pripravený. Odporúča sa vopred porozumieť výhodám a nevýhodám spojenia kuchyne a obývačky, aby nedošlo k sklamaniu..

nápady na dizajn kuchyne v jedálni

Vo veľmi priestranných izbách s veľkým oknom alebo priechodnou štruktúrou nájdete v kuchyni a jedálni súbežné rozloženie nábytkovej zostavy a jedálenského kúta.

klady

 1. Výrazne zväčšený priestor, viac priestoru.
 2. Je možné implementovať nápady a plány, ktoré boli predtým kvôli obmedzenej oblasti nedostupné.
 3. Okien je viac. To prispieva k zvýšeniu prirodzeného svetla, vizuálnej expanzii priestoru..
 4. Hostia budú s vami v jednej miestnosti, môžete si pripraviť občerstvenie bez toho, aby ste ich nechali osamote. To platí aj pre situácie s deťmi. Počas varenia nezostanú bez dozoru..
 5. Komunikujte ľahko a pohodlne s hosťami, rodinnými príslušníkmi.

nápady na dizajn kuchyne v jedálni

S rohovým usporiadaním nábytkovej zostavy je dostatok miesta na inštaláciu malého jedálenského stola.

Kombinácia dvoch miestností do jednej veľkej má aj svoje nevýhody.

 1. Počas procesu varenia sa pachy začnú šíriť po celom obvode a dotýkajú sa obývačky. Aby ste tomu zabránili, budete si musieť kúpiť vysokokvalitnú špeciálnu kapucňu, s ktorou sú spojené ďalšie výdavky..
 2. Okrem pachov budú z domácich spotrebičov vychádzať aj ďalšie zvuky. Problém je možné vyriešiť nákupom modelov s nízkou hlučnosťou..
 3. Miestnosť je potrebné častejšie čistiť kvôli šíreniu nečistôt z pracovného priestoru.

jedáleň rozloženie kuchyne

Uvedené nevýhody je možné odstrániť, čo si však bude vyžadovať ďalšie finančné investície..

Možnosť by sa mala zvážiť, ak má kuchyňa veľmi malé rozmery a je potrebné rozšírenie.

Aké sú výhody kuchyne a jedálne a ako správne poraziť dizajn

Výhody kombinácie pracovného priestoru s jedálenským segmentom.

 • Zvýšenie množstva svetla v miestnosti. Stáva sa priestornejším, slobodnejším.
 • Hostia môžu byť prijatí v kuchyni, pohodlne umiestnenej v jedálni. To vám umožní komunikovať a nenechať sa rozptýliť procesom varenia..
 • Táto kombinácia umožňuje umiestnenie veľkých spoločností. 

dizajn kuchyne v podkroví jedálne

Každý bude môcť pohodlne sedieť, komunikovať bez toho, aby sa presúval z jednej miestnosti do druhej.

Základné pravidlá pre dizajn kuchyne a jedálne

V prvom rade je dôležité starať sa o vysokokvalitný a správne organizovaný ventilačný systém. Tým sa zabráni šíreniu zápachu po celej oblasti.. 

kuchyňa dizajn jedálne s digestorom

Nainštalujte preto digestor s vysokým výkonom..

Dizajn zón by mal byť odlišný. Tým sa oddelí pracovný segment od jedálenského. Najprv vyberte materiály, ktoré sú odolné voči vlhkosti a vysokým teplotám. Vhodné dlaždice, umývateľné tapety, umelý kameň. Je nevyhnutné, aby údržba povrchovej úpravy bola čo najjednoduchšia. Do jedálne sa môžete rozhodnúť pre vinyl alebo korok. Na podlahu sú vhodné parkety a laminát. Zóny môžete rozdeliť pomocou organizácie osvetlenia.. 

jedáleň osvetlenie kuchyne

Výber farebnej palety a štýlu na zdobenie interiéru kuchyne a jedálne

Správna paleta a štýl pomáhajú vytvoriť v miestnosti určitú atmosféru. Do kuchyne sa najčastejšie vyberajú biele farby. Napĺňa priestor ľahkosťou, dodáva sviežosť. Relevantné pre malé kuchyne. Umožňuje rozšíriť priestor.

Úplne biela miestnosť môže pôsobiť nudne. Potom stojí za to pridať svetlé body. Stačí jedna šťavnatá škvrna v podobe sýtej farby stoličiek. Biela sa plní chladom. 

kuchyňa jedáleň dizajn biely a drevo

Pomocou drevených povrchov dodáte kuchyni teplo.

Ak chcete vytvoriť kontrast, odporúča sa zvoliť klasickú kombináciu čiernej a bielej. Na slúchadlách použite prvý odtieň. Stôl bude mať biely tón. Ak chcete pridať prízvuk, urobte stenu čiernou pridaním detailov v druhej farbe..

Ako alternatívu k opísanej kombinácii môžete použiť pastelové farby. Biela sa vyznačuje schopnosťou transformovať sa do výrazných až neutrálnych odtieňov. 

kuchyňa jedáleň dizajn biela so sivou

Okrem palety je dôležité správne definovať aj štýl. Ak máte radi odvážne rozhodnutia, nemôžete sa riadiť všeobecným konceptom domu. Odporúča sa však zachovať nejaké spojenie medzi všetkými miestnosťami. Vďaka tomu sa budete doma cítiť príjemne..

Ak je kuchyňa v dome, bude stačiť implementácia vo vidieckom štýle. Odráža rustikálne motívy. Jedálenská skupina by mala mať na túto tému iný dekor, napríklad rezbárstvo.

kuchyňa jedálenská krajina

Je vhodné stelesniť odtokový poval. Zvlášť dôležité pre malé kuchyne. Musíte sa vzdať nepotrebného nábytku a riadu. Môžete dať ostrov, ktorý funguje ako pracovný priestor a jedálenský segment. Je potrebné predviesť všetky nedokonalosti miestnosti, ktoré sa zvyčajne zúrivo pokúšajú skryť – vo forme lúčov na strope, otvorenej komunikácie. O tom je podkrovie.

dizajn kuchyne v jedálni v podkrovnom štýle

Podkrovie je maximálne využitie multifunkčných predmetov.

Môžete si vybrať klasiku. Je stále populárna. Nábytkový a skladovací systém tradičných modelov. Ako paletu by ste mali zvoliť kombináciu modrých a bielych tónov. Ďalšou možnosťou je minimalizmus. Dokonale zapadá do obmedzených rozmerov miestnosti. Poskytuje pohodlný a užitočný dizajn. Minimálne množstvo dekorácie. Možno vôbec neexistuje. Paleta je neutrálna, nábytková, charakterizovaná stručnosťou a prísnosťou.

kuchynský dizajn jedáleň minimálna výzdoba

Praktickosť je kľúčová.

Mäkký kútik v kuchyni a jedálni – pohodlný jedálenský kút

Mäkký roh vám umožňuje stelesniť pohodlné a pohodlné miesto na jedenie. Preferovaným umiestnením je arkýř. To vám umožní využiť všetok priestor, ktorý je v miestnosti. Roh bude umiestnený v blízkosti okna, čo vám umožní pozorovať nádhernú krajinu. Miesto bude jasné a plné prirodzeného svetla. Mäkká zóna sa často stáva rozšírením náhlavnej súpravy. Variant je vhodný pre úzke a dlhé miestnosti. Umožňuje vám získať harmonický súbor.

kuchyňa jedáleň dizajn arkierové okno

Usporiadanie posedenia v kuchyni je skvelou príležitosťou na pohodlné usporiadanie jedálenského kúta.

Ak sa kuchyňa vyznačuje prítomnosťou komplexnej geometrie, stojí za to použiť všetky metre čo najviac. Asymetrické arkierové okno sa stane jedálenským kútom, kde je umiestnené posedenie. Dokončenie v bielych tónoch, svetlá sada pomôže skryť nerovnosti miestnosti. Pre arkýř v tvare štvorca alebo obdĺžnika zvoľte oválny alebo okrúhly stôl. Pomôže to vyhladiť niektoré rohy.. 

interiér jedálne s posedením

Ak má jedáleň veľký priestor, vyberte si priestranný, mäkký kútik, kde sa pohodlne usadí veľa ľudí..

Pripojenie jedálenskej skupiny k kuchynskému ostrovu

Aby sa uvoľnilo miesto v jedálni, kde ostrov zaberá centrálne miesto, odporúča sa na koniec pripevniť kompaktný jedálenský stôl a niekoľko stoličiek. Upevnením stolovej dosky v stene ostrova získate miesto pre pohodlné polohovanie nôh hostí a rodinných príslušníkov.

kuchynský dizajn jedáleň ostrov možnosť

V miestnostiach so zložitou geometriou je potrebné čo najracionálnejšie využiť všetok dostupný priestor..

Podobne môžete preložiť secesný štýl v kuchyni. Potom sa odporúča pripojiť pôvodný model jedálenskej skupiny na ostrov. Môže to byť snehobiely stôl vybavený zrkadlovými nohami. K nemu sú pripevnené kreslá s tmavým koženým čalúnením. Doplňte interiér originálnym lustrom. Ukáže sa, že stelesňuje individuálny, krásny dizajn, plný sviežosti a svetla.

Elegantný nábytok a moderný štýl

Ak je byt kompaktný a pre jedáleň nie je vyhradených viac ako 3 m2, odporúča sa vylúčiť okázalosť v dekorácii. Nepoužívajte nafúknuté nohy, modely zakrivených stoličiek ani ozdobené klasiky. Luxus sa k takýmto rozmerom nehodí. Všetko bude pôsobiť preplnene a stiesnene.

jedáleň kuchyňa zónovanie

Priestranná kuchyňa má veľký priestor na posedenie. Priestranná mäkká časť umiestnená pri okne vytvára pohodlný a originálny jedálenský kút..

Odporúča sa venovať pozornosť modelom nábytku, ktoré sa vyznačujú milosťou a ľahkosťou..

 • Transparentné prevedenie. Je to skvelá voľba pre optický klam. Vyberte si nábytok z akrylátu, skla alebo plexiskla. Vytvára pocit, že sa z miestnosti odparuje, čím vzniká ďalší priestor. Vyzerá to pekne a ľahko.
 • Vymeňte stoličky. Ak sú metre v jedálni obmedzené, nepoužívajte sedenie s vysokým chrbtom. Vyzerajú dosť ťažkopádne. Je lepšie použiť kompaktné stoličky, stoličky s nízkym operadlom. Úhľadné bankety budú stačiť. 

priehľadný nábytok v kuchyni jedáleň

To všetko umožní nepreplniť miestnosť, ale neovplyvní to pohodlnú polohu pri stole..

Ľahké konštrukcie

Ak dávate prednosť štýlu Provence, dávajte pozor na stoličky s kovanými nohami, chrbtom, ktoré sa vyznačujú milosťou, krásou foriem. Ak sa vám viac páči škandinávsky dizajn, mali by ste si kúpiť sedacie modely vybavené operadlom z kovovej sieťoviny. Uvedené prevedenia pôsobia jednoducho a krásne.. 

škandinávsky dizajn kuchyne a jedálne

Nemali by ste používať masívne, obrovské stoličky, ktoré vizuálne zaberajú iba priestor..

Svieži stredomorský štýl

Táto možnosť dizajnu v kuchyni spojenej s jedálňou predpokladá maximálne využitie keramických prvkov. Dlaždice sa používajú ako povrchová úprava podláh a stien. Podieľa sa na výzdobe miestnosti. V druhom prípade sa používajú platne a amfory. Uvedené položky musia mať maľbu na kvetinový motív.. 

Kuchyňa v stredomorskom štýle

Riad použitý v kuchyni by mal byť keramický, zodpovedajúci dizajnu s dekoratívnymi prvkami.

Nábytok musí byť trvanlivý. Drevené predmety sú skvelým riešením. Príborník by mal mať otvorené police, kam môžete umiestniť rôzne kuchynské potreby a dekorácie. 

Návrh jedálne v stredomorskej kuchyni

Náhlavná súprava pôsobivých veľkostí umožní celkovému interiéru pôsobiť bohatým dojmom.

Všeobecný dekor sa odporúča doplniť zrkadlami a ďalšími detailmi kovanými prvkami. Ako textílie pre takýto dizajn je vhodná ľanová alebo bavlnená tkanina. Uistite sa, že máte kresby, vzory. „Stredomorský“ predpokladá rozloženie v miestnosti v tvare písmena P. 

Návrh jedálne v stredomorskej kuchyni

Všetky položky a nábytok sú umiestnené pozdĺž troch stien. Tým sa zabráni premávke..

Kombinácia kuchyne a jedálne vám umožní získať priestrannú miestnosť, kde môžete tráviť čas súčasne prípravou jedál a komunikáciou s hosťami a príbuznými. Je dôležité vziať do úvahy nuansy a obmedziť negatívne aspekty takéhoto zlúčenia. Potom získate krásny, harmonický a praktický interiér..

VIDEO: Kuchyňa -jedáleň – dispozícia a interiér.

50 možností pre moderný dizajn kuchyne a jedálne:

kuchyňa jedáleň možnosť zónovania kuchyňa jedáleň v štýle grunge kuchyňa jedáleň v orgovánových tónoch kuchyňa jedáleň modrý dizajn kuchyňa jedáleň moderný interiér kuchyňa jedáleň béžová a wenge kuchyňa zónovanie jedálne kuchyňa zónovanie jedálne kuchyňa jedáleň vo svetlých farbách kuchyňa jedáleň v dome kuchyňa jedáleň pohodlný interiér kuchyňa jedáleň pohodlný dizajn kuchyňa jedáleň svetlý interiér svetlý dizajn kuchyne jedálne kuchyňa jedáleň štýlový interiér kuchyňa jedáleň štýlový dizajn kuchyňa jedáleň moderný interiér kuchyňa jedáleň moderný dizajn priestranná kuchyňa jedáleň projekt kuchyne a jedálne rozloženie kuchyne jedáleň kuchynský nábytok do jedálne kuchyňa jedáleň interiér nápady na zónovanie kuchyne v jedálni nápady na usporiadanie kuchyne v jedálni nápady interiéru jedálne v kuchyni nápady na dizajn kuchyne v jedálni nápady kuchyne do jedálne kuchynská súprava do jedálne fotografia plánu jedálne v kuchyni nápady na dizajn fotografií v kuchyni a jedálni kuchyňa jedáleň foto nápady interiéru kuchyňa jedáleň foto dizajn kuchyne jedáleň kuchyňa jedáleň kuchyňa jedáleň v štúdiovom apartmáne kuchyňa jedáleň v modernom štýle kuchyňa spojená s jedálňou klasická kuchyňa s jedálňou kuchyňa jedáleň minimalizmus štýl pre kuchyňu jedáleň elitný dizajn jedálne štúdiový interiér s kuchyňou, jedálňou návrh jedálne návrh jedálne v štúdiu dizajn jedálne s veľkým stolom kuchyňa návrh jedálne v dome bambus v jedálni jedáleň interiér kuchyne

Previous Post
Glidande garderob inuti en modern hall: vi väljer möblerna korrekt
Next Post
ديكور المائدة: تقنيات تحويل كونترتوب وطرق تزيين وليمة