15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Návrh kuchynského priestoru s posuvným jedálenským stolom

Kuchynský stôl nemožno nahradiť iným analógom nábytku tým, že namiesto neho umiestnite povedzme jednoduchý konferenčný stolík alebo taburetku. Samozrejme, toto je vtip. Bude to vyzerať škaredo a nie veľmi pohodlne. Ale ak dáte skladací stôl do malej kuchyne, vyriešime tým niekoľko problémov naraz, napríklad nedostatok voľného miesta. V tomto článku budeme podrobne hovoriť o výhodách a nevýhodách skladacích štruktúr, materiáloch, z ktorých sú vyrobené, a oveľa viac..

Posuvné jedálenské stoly sú skvelým riešením, ako ušetriť miesto

Posuvné jedálenské stoly sú skvelým riešením, ako ušetriť miesto

Návrh kuchynského priestoru s posuvným jedálenským stolom.

Skladacie kuchynské stoly sa od seba odlišujú veľkosťou, spracovaním, farbou, ladia s interiérom a mnohými ďalšími ukazovateľmi. Ale všetky modely skladacích jedálenských stolov sú navzájom spojené jedným, ale veľmi dôležitou kvalitou, ktorú jednoducho nemožno ignorovať – ​​veľký počet výhod, o ktorých sa jednoducho nedá poprieť..

Skladacie kuchynské stoly sa od seba odlišujú veľkosťou, spracovaním, farbou, ladením k interiéru a mnohými ďalšími ukazovateľmi.

Skladacie kuchynské stoly sa od seba odlišujú veľkosťou, spracovaním, farbou, ladia s interiérom a mnohými ďalšími ukazovateľmi..

Tento druh nábytku, ako všetko na tomto svete, má aj svoje nevýhody. Teraz o nich budeme hovoriť..

Dôstojnosť

● Rozmanitosť štýlov, v ktorých môžete týmto nábytkom vyzdobiť svoju kuchyňu.

● Ak má akýkoľvek nábytok schopnosť rozvinúť sa, je to ideálne nielen do kuchyne, ale aj do akejkoľvek miestnosti bez ohľadu na jej veľkosť. Koniec koncov, takýto nábytok nezaberá toľko miesta, a ak je to potrebné, môže byť zvýšený a stráviť príjemný čas s hosťami..

● A ak k vám zrazu prídu hostia, nemusíte utekať k susedom k prídavnému stolu, stačí rozobrať ten, ktorý už máte..

● Ak máte malú rodinu, stôl môžete nechať zostavený, čo nezaberie toľko miesta.

nevýhody

● Cena. Niekedy je veľmi ťažké nájsť kvalitnú zónu, ktorá by vyhovovala vášmu rozpočtu..

Odrody tabuliek na základe výrobných materiálov

Dôležitú úlohu hrá aj materiál, z ktorého bude oblasť refektára vyrobená, a najmä posuvná doska. Od jeho kvality bude závisieť nálada, pohodlie, zdravie rodiny (možno najdôležitejší faktor) a trvanlivosť kupovaného nábytku. Musíte si vybrať základ, z ktorého bude tabuľka zostavená, na základe vašich finančných možností, štylistického smerovania a osobných preferencií všetkých členov vašej rodiny..

Musíte si vybrať základ, z ktorého bude tabuľka zostavená, na základe vašich finančných možností, štylistického smerovania a osobných preferencií všetkých členov vašej rodiny.

Musíte si vybrať základ, z ktorého bude tabuľka zostavená, na základe vašich finančných možností, štylistického smerovania a osobných preferencií všetkých členov vašej rodiny..

Na výrobu stolových dosiek pre posuvný stôl sa používajú nasledujúce druhy materiálov.

● Sklo.

● Drevo: masívne drevo, drevotrieska.

● Keramické dlaždice.

● Kameň.

● Plast.

Teraz sa porozprávajme o tých možnostiach výberu materiálu, ktoré sú najvhodnejšie na dosku, pretože sú relatívne lacné a vo svojom zložení veľmi šetrné k životnému prostrediu, čo znamená, že nepoškodia vás ani vaše deti, domáce zvieratá..

Drevený.

Drevo, najmä ak je prírodné, je pomerne pevný a trvanlivý materiál. Môže vám slúžiť mnoho rokov. Jedinou nevýhodou masívneho dreva je, že je schopné absorbovať štipľavé pachy dymu, rýb, mäsa. Nie je ľahké ich dostať von. Ale na stôl, pri ktorom plánujete jesť, sa bude perfektne hodiť. Zvlášť ak je rez pokrytý tenkou vrstvou bezpečného epoxidu alebo, ešte lepšie, tenkého skla.

Drevo, najmä ak je prírodné, je pomerne pevný a trvanlivý materiál. Môže vám slúžiť mnoho rokov.

Drevo, najmä ak je prírodné, je pomerne pevný a trvanlivý materiál. Tento stôl vám môže slúžiť mnoho rokov..

S keramickou dlažbou.

Je zriedkavé, keď nájdete podobnú možnosť na dokončenie jedálenského priestoru. Ale ľudia, ktorí hľadajú exkluzívne, môžu ľahko požiadať o výrobu takejto tabuľky od majstrov na zákazku. Bude to stáť o niečo viac ako továrenský stôl, ale bude to vyzerať dobre.!

Je zriedkavé, keď nájdete podobnú možnosť na dokončenie jedálenského priestoru. Ale ľudia, ktorí hľadajú exkluzívne, môžu ľahko požiadať o výrobu takejto tabuľky od majstrov na zákazku.

Je zriedkavé, keď nájdete podobnú možnosť na dokončenie jedálenského priestoru. Ale ľudia, ktorí hľadajú exkluzívne, môžu ľahko požiadať o výrobu takejto tabuľky od majstrov na zákazku..

Iné.

Teraz sa porozprávajme o tom, aké analógové materiály je možné použiť na výrobu dosiek..

● Sklo. Toto je možno jeden z najudržateľnejších materiálov. Medzi jeho výhody patrí aj to, že sa perfektne hodí do každého interiéru..

Toto je možno jeden z najudržateľnejších materiálov. Jednou z jeho výhod je tiež skutočnosť, že sa perfektne hodí do akéhokoľvek interiéru.

Toto je možno jeden z najudržateľnejších materiálov. K jeho výhodám patrí aj to, že sa perfektne hodí do každého interiéru..

● Plast. Nie veľmi dobrá voľba. Plastové stoly nielenže často podliehajú mechanickému poškodeniu, ktoré sa jednoducho nedá nijako napraviť, ale aj pod vplyvom horúcej vody a pary môžu uvoľňovať látky škodlivé pre ľudské zdravie..

Plastové stoly nie sú tou najlepšou voľbou. Majú veľa nedostatkov.

Plastové stoly nie sú tou najlepšou voľbou. Majú veľa nedostatkov.

● Kameň. Najdrahšia možnosť. Je veľmi ťažké nájsť modely posuvných stolov z takého materiálu, ale výnimočný vzhľad takýchto výrobkov tlačí ľudí pri hľadaní kamenných stolov..

Kameň. Najdrahšia možnosť. Je veľmi ťažké nájsť modely posuvných stolov z takého materiálu, ale výnimočný vzhľad takýchto výrobkov tlačí ľudí pri hľadaní kamenných stolov.

Najdrahšia možnosť. Je veľmi ťažké nájsť modely posuvných stolov z takého materiálu, ale výnimočný vzhľad takýchto výrobkov tlačí ľudí pri hľadaní kamenných stolov..

Odrody vo forme

Izby v byte sa zvyčajne zariaďujú ako posledné, keď sú všetky ostatné opravy definitívne ukončené. Potom bol už zvolený štýl miestnosti a bol vypočítaný zvyšok rodinného rozpočtu a boli určené rozmery miestnosti. A samozrejme, stôl je druh nábytku, ktorý v dome nájde každá rodina. S tým sa určite nemôžete hádať. V tomto mieste budeme hovoriť o všetkých typoch dosiek..

Pri výbere tvaru jedálenského stola sa riaďte veľkosťou kuchyne

Pri výbere tvaru jedálenského stola sa riaďte veľkosťou kuchyne

Okrúhly.

Okrúhla verzia jedálenského stola je vhodná pre miestnosti, ktoré majú veľkú plochu. Takéto modely sa môžu navzájom líšiť nielen priemerom pracovnej plochy, materiálom, ale aj počtom nôh: môžu byť tri alebo štyri z nich. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že takéto štruktúry sú spravidla umiestnené v strede kuchyne. V opačnom prípade to bude vyzerať smiešne a nevhodne. Hlavnou výhodou pri výbere takejto dosky je, že nemá ostré rohy, ktoré môžu poškodiť malé deti alebo dokonca dospelých..

Okrúhla verzia jedálenského stola je vhodná pre miestnosti, ktoré majú veľkú plochu.

Okrúhla verzia jedálenského stola je vhodná pre miestnosti, ktoré majú veľkú plochu.

Poznámka! Okrúhly stôl, obzvlášť veľký, pojme oveľa väčší počet ľudí ako štvorcový alebo obdĺžnikový model, pretože nemá rohy.

Oválne.

Oválne stoly sú častejšie ako ostatné prezentované ako posuvné modely. Ich nájdenie preto nebude také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Vo všeobecnosti majú rovnaké vlastnosti ako okrúhle stoly..

Oválne stoly sú častejšie ako ostatné prezentované ako posuvné modely. Ich nájdenie preto nebude také ťažké, ako by sa mohlo zdať.

Oválne stoly sú častejšie ako ostatné prezentované ako posuvné modely. Ich nájdenie preto nebude také ťažké, ako by sa mohlo zdať.

Iné.

Tvar štvorca a obdĺžnika je nerozbitnou klasikou, ktorá v kuchyni pravdepodobne nikdy nevyjde z módy. Preto na to nezabúdajte, pretože je relevantné a univerzálne už mnoho rokov.!

Tvar štvorca a obdĺžnika je nerozbitnou klasikou, ktorá v kuchyni pravdepodobne nikdy nevyjde z módy.

Tvar štvorca a obdĺžnika je nerozbitnou klasikou, ktorá pravdepodobne nikdy nevyjde z kuchynskej módy..

Odrody stoličiek, ktoré sa hodia pod posuvné stoly

Stoličky by mali byť vyberané individuálne, na základe osobných preferencií, rodinného rozpočtu vyčleneného na obnovu a kuchynského vybavenia. Môžu to byť stoličky rôznych modelov: barové stoličky, stoličky, s operadlom, s operadlom a podrúčkami a mnoho ďalších možností..

Stoličky by mali byť vyberané individuálne, na základe osobných preferencií, rodinného rozpočtu vyčleneného na obnovu a kuchynského vybavenia.

Stoličky by mali byť vyberané individuálne, na základe osobných preferencií, rodinného rozpočtu vyčleneného na obnovu a kuchynského vybavenia.

Kde je to správne miesto na umiestnenie stolíka v kuchyni po dizajnovej stránke

Voľba jedálenského kúta so skladacou knihou alebo oválnym skladacím stolom závisí od mnohých faktorov: od výrobcu, tvaru jedálenského stola a stoličiek, ktoré sú k nemu pripevnené. Ďalším dôležitým bodom je, aký materiál bude tvoriť základ dosky, koľko rodinných príslušníkov bude stolovať pri stole a ako často sa vo vašom dome objaví veľký počet hostí. Teraz navrhujeme vyriešiť takú otázku: „A kam umiestniť stôl a ako to môže ovplyvniť výber hotovej verzie interiéru?

Pri výbere jedálenského stola okamžite myslite na to, kam ho umiestnite.

Pri výbere jedálenského stola okamžite myslite na to, kam ho umiestnite.

V kuchyni je niekoľko hlavných miest, kde je zvykom umiestniť stôl..

● V strede kuchyne. Táto možnosť dizajnu sa v bytoch v Rusku zriedka vyskytuje kvôli malým rozmerom kuchýň v nich. Je to práve preto, že je umiestnenie stolu v strede úplne nepohodlné, ale ak je kuchynský kút vo vašom byte dosť pôsobivý, potom medzi vami a inštaláciou stola v strede nie sú žiadne prekážky. Dá sa dokonca oplotiť a stane sa obľúbeným miestom pre celú vašu rodinu.!

Táto možnosť dizajnu sa v bytoch v Rusku zriedka vyskytuje kvôli malým rozmerom kuchýň v nich.

Táto možnosť dizajnu sa v bytoch v Rusku zriedka vyskytuje kvôli malým rozmerom kuchýň v nich..

Ak máte novú štúdiovú kuchyňu, jednoducho nemáte inú možnosť, ako umiestniť jedálenský kút. V opačnom prípade budete mať v strede príliš veľa prázdneho priestoru a bude to vyzerať škaredo a nepríjemne. Nezanedbávajte ani používanie skladacieho stola v interiéri miestnosti..

Ale čo keď je kuchynský priestor úplne malý? Je to jednoduché, stôl môžete tiež usporiadať, ale, samozrejme, menší, v strede..

Umiestnenie jedálenského stola v kuchyni štúdiového bytu

Umiestnenie jedálenského stola v kuchyni štúdiového bytu

Poznámka! S týmto usporiadaním budete mať iba jeden malý priechod medzi súpravou a jedálenským kútom..

● Pozdĺž steny. Takéto usporiadanie jedálenského priestoru možno často nájsť v mestských ruských realitách. Dôvodov, prečo skupinu postaviť proti múru majiteľov domu, je niekoľko. Napríklad malá plocha kuchynského priestoru alebo malý počet ľudí v rodine. Koniec koncov, ak ste dvaja, traja alebo dokonca štyria, potom budete možno potrebovať iba tri strany stola zo štyroch..

Takéto usporiadanie jedálenského priestoru možno často nájsť v mestských ruských realitách.

Takéto usporiadanie jedálenského priestoru možno často nájsť v mestských ruských realitách.

Ak chcete nechať uličke viac miesta, umiestnite stôl dlhšou stranou bližšie k stene. Všetko je logické a jednoduché, však??

● V jednom rohu kuchynského priestoru. Teraz veľmi často v obchodoch nájdete možnosti pre rohové jedálenské priestory doplnené posuvnými stolmi. Táto možnosť môže byť úspešným riešením pre niekoľko faktorov naraz. Prvá, a jedna z najzrejmejších, je banálna úspora miesta. Druhou je schopnosť ubytovať viac ľudí. Oblasti tretieho rohu sú často, takmer vždy, uvoľnené s ďalším úložným priestorom pod sedadlami.

Teraz veľmi často v obchodoch nájdete možnosti rohových jedálenských priestorov doplnených posuvnými stolmi.

Teraz veľmi často v obchodoch nájdete možnosti pre rohové jedálenské priestory doplnené posuvnými stolmi.

Táto skutočnosť môže hrať priaznivo v kuchyni, ktorej priestor je prísne obmedzený a ďalšie skrinky nebudú zasahovať..

● Pri okne. Málokto pri jedle nerád sedí pri okne a obdivuje nádherný výhľad. Preto sú v kaviarni najčastejšie obsadené stoly vedľa okna. Umiestnite malý okrúhly stôl a niekoľko stoličiek, ale nezabudnite sa postarať o zaujímavý a krásny výhľad z vášho okna!

Umiestnite stôl a niekoľko stoličiek k oknu, ale nezabudnite sa postarať o zaujímavý a krásny výhľad z vášho okna!

Položte stôl a niekoľko stoličiek k oknu, ale nezabudnite sa postarať o zaujímavý a krásny výhľad z vášho okna!

Pre aké veľkosti kuchýň je vhodný posuvný jedálenský stôl?

Posuvný dizajn je vhodný do kuchýň absolútne akejkoľvek veľkosti, pokiaľ ide o plochu. Uistite sa o tom tým, že sa pozriete na príklady fotografií nižšie..

Posuvný dizajn je vhodný do kuchýň absolútne akejkoľvek veľkosti, pokiaľ ide o plochu.

Posuvný dizajn je vhodný do kuchýň absolútne akejkoľvek veľkosti, pokiaľ ide o plochu.

Video: Posuvné jedálenské stoly v interiéri kuchyne

50 fotografických nápadov na posuvné jedálenské stoly v interiéri kuchyne

Previous Post
Hur man korrekt dekorerar ditt akvarium
Next Post
ميزات استخدام الخلاط الغاطس والثابت