15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako si vybrať riad do mikrovlnnej rúry?

Kvalita a užitočnosť jedla, ako aj trvanlivosť zariadenia a kuchynského náčinia budú závisieť od správneho výberu riadu do mikrovlnnej rúry..

Kvalita a užitočnosť jedla, ako aj trvanlivosť zariadenia a kuchynského náčinia budú závisieť od správneho výberu riadu do mikrovlnnej rúry.

Kvalita a užitočnosť jedla, ako aj trvanlivosť zariadenia a kuchynského náčinia budú závisieť od správneho výberu riadu do mikrovlnnej rúry..

Čo sa stane s riadom v mikrovlnnej rúre?

Ohrev jedla v mikrovlnnej rúre funguje iným spôsobom ako na konvenčnom sporáku. Jedlo sa tu ohrieva nie kvôli výmene tepla, ale kvôli účinkom elektromagnetických mikrovĺn na molekuly vody. V dôsledku tohto účinku sa molekuly o seba trú a trením sa uvoľňuje teplo. Vzhľadom na zvláštnosti účinku mikrovlnnej rúry na rôzne materiály nie je možné do mikrovlnnej rúry vkladať každé jedlo.

... Vzhľadom na účinky mikrovlnnej rúry na rôzne materiály nie je možné všetky nádoby používať v mikrovlnnej rúre.

Vzhľadom na zvláštnosti účinku mikrovlnnej rúry na rôzne materiály nie je možné do mikrovlnnej rúry vkladať každé jedlo.

Ďalšou vlastnosťou zahrievania v mikrovlnnej rúre je veľké odparovanie vody. Preto uzavreté nádoby a výrobky im podobné môžu explodovať alebo prasknúť. To sa môže stať pri zapečatených vreciach, nádobách, vajíčkach a iných potravinách..

Ďalšou vlastnosťou zahrievania v mikrovlnnej rúre je veľké odparovanie vody.

Ďalšou vlastnosťou zahrievania v mikrovlnnej rúre je veľké odparovanie vody..

Aké jedlá by ste nemali dávať do mikrovlnnej rúry

Kovové a krištáľové výrobky

Kovové riady sa nikdy nesmú používať v mikrovlnnej rúre. Kov elektromagnetické vlny neprenáša, ale odráža ich. Potraviny v kovovej nádobe sa zároveň neohrievajú a okolo nádoby vzniká elektrický oblúk..

Kovové riady sa nikdy nesmú používať v mikrovlnnej rúre.

Kovový riad sa nikdy nesmie používať v mikrovlnnej rúre..

Tento proces sa vyskytuje opakovane a chaoticky v rôznych smeroch. Vo vnútri pece sa tvoria výboje, blesky a iskry – fascinujúci pohľad, ale nie veľmi príjemný. V tomto prípade môžu elektrické výboje poškodiť vnútornú vložku mikrovlnnej rúry..

Tento proces sa vyskytuje opakovane a chaoticky v rôznych smeroch.

Tento proces sa vyskytuje opakovane a chaoticky v rôznych smeroch..

Dôležité! Zákaz používania platí aj pre kryštál. Kryštál obsahuje kovy: striebro, olovo, bárium, čo znamená, že algoritmus jeho interakcie s mikrovlnami v peci bude rovnaký ako v prípade kovových výrobkov. Súčasne môžu byť samotné kovy vo vnútri kryštálu nerovnomerné, čo môže viesť k prasknutiu a prasknutiu riadu..

Porcelánový, sklenený a keramický riad s kresbami

Porcelán alebo sklo s kresbami alebo ozdobami obsahuje vo farbe kovy. Z tohto dôvodu je účinok používania kovu v mikrovlnnej rúre ešte horší..

Porcelán alebo sklo s kresbami alebo ozdobami obsahuje vo farbe kovy.

Porcelán alebo sklo s kresbami alebo ozdobami obsahuje vo farbe kovy.

Tie časti riadu, kde sú farby s kovmi, elektromagnetické vlny neprenášajú, ale odrážajú. Výsledkom je, že sa riad čiastočne zohreje a čiastočne začne iskriť, na niektorých miestach dochádza k výbojom a jedlo v riadu sa ohrieva nerovnomerne. Nerovnomerné zahrievanie môže prasknúť alebo prasknúť. Existuje tiež riziko poškodenia mikrovlnného povlaku..

Nerovnomerné zahrievanie môže prasknúť alebo prasknúť.

Nerovnomerné zahrievanie môže prasknúť alebo prasknúť..

Keramika bez glazúry

Ručne vyrábaná keramika bez glazúry nie je vhodná do mikrovlnných rúr kvôli veľkému a nerovnomernému zahrievaniu takýchto jedál. Keramika bez glazúry rýchlo praskne a stane sa nepoužiteľným. Hrnce a misky, kde je poleva nerovnomerne nanesená – napríklad iba zvonka, na dne alebo iba po stranách, nebudú fungovať..

Ručne vyrábaná keramika bez glazúry nie je vhodná do mikrovlnných rúr kvôli veľkému a nerovnomernému zahrievaniu takýchto jedál.

Ručne vyrábaná keramika bez glazúry nie je vhodná do mikrovlnných rúr kvôli veľkému a nerovnomernému zahrievaniu takýchto jedál.

Dôležité! Na tento zákaz sa vzťahujú aj výrobky s mikrotrhlinami. Na nerovnomerné zahriatie materiálu v ňom stačí aj jedna mikroskopická trhlina a riad praskne.

Bambusový riad

Bambusový riad nie je možné používať v rúre kvôli schopnosti dreva dobre absorbovať vodu. Mikromolekuly vody okamžite prenikajú do produktu, po zahriatí sa voda odparí, čo spôsobí prasknutie bambusu.

Bambusový riad nie je možné používať v rúre kvôli schopnosti dreva dobre absorbovať vodu.

Bambusový riad nemožno v rúre používať, pretože drevo dokáže dobre absorbovať vodu..

Dôležité! Bambus dokáže absorbovať aj vodu zo vzduchu – stačí, aby riad stál vo vlhkej miestnosti, alebo vedľa zvlhčovača vzduchu a rýchlovarnej kanvice. Preto aj pri zahrievaní krekrov starej mamy môžu na riade vzniknúť praskliny..

 Aký druh riadu je možné vložiť do mikrovlnnej rúry?

Sklo

Sklo je ideálne pre mikrovlnné rúry. Materiál prenáša elektromagnetické mikrovlny a nezahrieva sa. Ohrieva jedlo rovnomerne a rýchlo. Sklo má množstvo výhod.

Sklo je ideálne pre mikrovlnné rúry.

Sklo je ideálne do mikrovlnnej rúry.

 • Jednoduché čistenie a čistenie. Na takéto jedlá sa nič nelepí. Starostlivosť o takýto riad je veľmi jednoduchá..
 • Neabsorbuje pachy.
 • Vyzera to pekne Celý proces varenia je viditeľný na skle. Varenie sa stane zábavou a vzrušením..
 • Vhodné pre tekuté potraviny.

Sklo si zároveň vyžaduje starostlivé používanie, pretože sa ľahko láme. Tento materiál sa bojí aj teplotných extrémov, preto by ste v ňom nemali rozmrazovať potraviny..

Sklo si zároveň vyžaduje starostlivé používanie, pretože sa ľahko láme.

Sklo zároveň vyžaduje presnosť použitia, pretože sa ľahko láme.

Lepšie ako sklo môže byť iba žiaruvzdorné sklo. Vytvrdený materiál odoláva teplotám až do +1000 stupňov. Vďaka takémuto rozpätiu bezpečnosti je možné žiaruvzdorné sklenené misky použiť na najrozmanitejšie recepty..

Lepšie ako sklo môže byť iba žiaruvzdorné sklo. Vytvrdený materiál odoláva teplotám až do +1000 stupňov.

Lepšie ako sklo môže byť iba žiaruvzdorné sklo. Vytvrdený materiál odoláva teplotám až do +1000 stupňov.

Dôležité! Sklenený tovar by nemal byť príliš tenký, inak by mohol prasknúť v dôsledku extrémnych teplôt. Takéto jedlá by mali byť bez obrázkov a vzorov..

Silikónový mikrovlnný riad

Silikónové panvice sú vynikajúce pre mikrovlnné rúry a nezasahujú do ohrievania jedla. Vysoko kvalitný silikón odoláva teplotám až +240 stupňov, čo znamená, že v takýchto formách môžete variť rôzne jedlá.

Silikónové panvice sú vynikajúce pre mikrovlnné rúry a nezasahujú do ohrievania jedla.

Silikónový riad dokonale prenáša mikrovlnné rúry a neruší ohrievanie jedla.

V tomto prípade sú silikónové formy husté aj mäkké. Formy sa dajú ľahko obrátiť naruby, neabsorbujú pachy a ľahko sa čistia. Silikónový riad funguje obzvlášť dobre.

V tomto prípade sú silikónové formy husté aj mäkké.

Silikónové formy sú zároveň husté aj mäkké..

Vďaka jednoduchému použitiu a vysokej rýchlosti varenia si silikónové formy získali zaslúženú popularitu u mnohých žien v domácnosti v domoch, kde milujú buchty, koláče a sušienky..

Vďaka jednoduchému použitiu a vysokej rýchlosti varenia si silikónové formy získali zaslúženú popularitu u mnohých žien v domácnosti v domácnostiach, kde milujú buchty, koláče a sušienky.

Vďaka jednoduchému použitiu a vysokej rýchlosti varenia si silikónové formy získali zaslúženú popularitu u mnohých žien v domácnosti v domoch, kde milujú buchty, koláče a sušienky..

Ďalšou vlastnosťou silikónových foriem je odolnosť voči extrémnym teplotám. Silikón ľahko odoláva zmenám prostredia od -40 do +240 stupňov. Vďaka tomu sa dá ľahko použiť na prípravu mrazených polotovarov a rozmrazovanie cesta..

Ďalšou vlastnosťou silikónových foriem je odolnosť voči extrémnym teplotám.

Ďalšou vlastnosťou silikónových foriem je odolnosť voči extrémnym teplotám.

Potravinársky plast

Potravinárske nádoby sú pomôcky vhodné do mikrovlnnej rúry. Kvalitný plast je odolný voči teplotným extrémom, nepraská ani nepichá. Je vhodné ohrievať tekuté jedlá, pripravovať polotovary, rozmrazovať v nich potraviny..

Potravinárske nádoby sú pomôcky vhodné do mikrovlnnej rúry.

Potravinárske nádoby sú pomôcky vhodné do mikrovlnnej rúry..

V dnešnej dobe existuje mnoho druhov plastov. Je dôležité mať na pamäti, že do mikrovlnnej rúry je možné vkladať iba určité druhy riadu..

V dnešnej dobe existuje mnoho druhov plastov.

V dnešnej dobe existuje mnoho druhov plastov..

Plasty z PVC a polystyrénu nie sú vhodné na použitie v mikrovlnnej rúre. Tieto druhy plastov sú označené: PVC a PS. Výrobky z polyamidu a polypropylénu sú vhodné na použitie v mikrovlnnej rúre. Jednorazový riad je spravidla vyrobený z takéhoto potravinárskeho plastu. Jednorazové misky, taniere, poháre – nádoby, ktoré je možné vložiť do mikrovlnnej rúry.

Jednorazové misky, taniere, poháre - nádoby, ktoré je možné vložiť do mikrovlnnej rúry.

Jednorazové misky, taniere, poháre – nádoby, ktoré je možné vložiť do mikrovlnnej rúry.

Nádoby vyrobené z termoplastu a duroplastu sú ideálne na použitie v mikrovlnnej rúre. Takéto výrobky ľahko odolávajú extrémnym teplotám a veľmi vysokým teplotám, nedeformujú sa zo silného zahrievania..

Nádoby vyrobené z termoplastu a duroplastu sú ideálne na použitie v mikrovlnnej rúre.

Perfektné pre mikrovlnné použitie termoplastových a duroplastových nádob.

Okrem hlavných typov plastov používaných na nádoby, ktoré je možné vkladať do mikrovlnnej rúry, existuje mnoho ďalších odrôd takéhoto materiálu. Dnešný chemický priemysel nestojí na mieste a ponúka nám všetky nové možnosti.

Okrem hlavných typov plastov používaných na nádoby, ktoré je možné vkladať do mikrovlnnej rúry, existuje mnoho ďalších odrôd takéhoto materiálu.

Okrem hlavných typov plastov používaných na riad, ktoré je možné vkladať do mikrovlnnej rúry, existuje mnoho ďalších odrôd takéhoto materiálu..

Preto bez ohľadu na to, aký je plast, je dôležité zvážiť nasledujúce body.

 • Na toto použitie musia byť plastové výrobky označené – ikona mikrovlnnej rúry.
 • Neodporúča sa variť riad v plastových nádobách, ktoré vyžadujú dlhý čas v mikrovlnnej rúre..
 • Nezatvárajte veko nádoby tesne. Samotná nádoba nesmie byť úplne naplnená..

Výrobky z porcelánu, fajansy a keramiky

Výrobky z keramiky, porcelánu a fajansy majú jeden základ – hlinu, ktorá má svoje vlastné charakteristiky. Hlavné obmedzenia pre keramiku boli uvedené vyššie – to je absencia smaltu alebo glazúry a prítomnosť kresieb a vzorov farbami obsahujúcimi kov. Ostatné kameniny môžete pokojne vložiť do mikrovlnky.

Výrobky z keramiky, porcelánu a fajansy majú jeden základ - hlinu, ktorá má svoje vlastné charakteristiky.

Výrobky z keramiky, porcelánu a fajansy majú jeden základ – hlinu, ktorá má svoje vlastné charakteristiky..

Jedlá umožňujú dobrému a rovnomernému zahriatiu jedla a sú šetrné k životnému prostrediu. Výrobky je možné použiť na recepty, ktoré vyžadujú dlhý čas v mikrovlnnej rúre. Hlinené hrnce produkujú chutné, mäkké, aromatické jedlá..

Jedlá umožňujú dobrému a rovnomernému zahriatiu jedla a sú šetrné k životnému prostrediu.

Pokrmy umožňujú dobrému a rovnomernému zahriatiu jedla, šetrné k životnému prostrediu.

Takéto jedlá sú obklopené aurou domáceho tepla a pohodlia. Na stole pôsobia chutne a farebne a svojim vzhľadom potešia hostí. Nuance: hrnce a misky sa dobre zohrievajú a na ich použitie potrebujete rukavice a úchytky.

Nuance: hrnce a misky sa dobre zohrievajú a na ich použitie potrebujete rukavice a úchytky.

Nuance: hrnce a misky sa dobre zohrievajú a na ich použitie potrebujete rukavice a úchytky.

Dôležité! Ak najskôr zohrejete prázdnu nádobu v mikrovlnnej rúre, potom ju naplňte jedlom a až potom pripravte jedlo: jedlo bude mať lahodnú chrumkavú kôrku.

Papier, polystyrén, potravinová fólia.

Pohodlné a príjemné drobnosti na varenie rôznych jedál v mikrovlnnej rúre: papier, plastová alebo hliníková fólia, rôzne rukávy – umožňujú vám vytvárať rôzne formy a jedlá. Také zariadenia sa dajú ľahko použiť na prípravu aromatických kulinárskych pochúťok a lahodiacich úst..

Také zariadenia sa dajú ľahko použiť na prípravu aromatických kulinárskych pochúťok a lahodiacich úst.

Také zariadenia sa dajú ľahko použiť na prípravu aromatických kulinárskych pochúťok a lahodiacich úst..

Rozmanitosť foriem vedie k mnohým nuansám použitia.

 • Hliníková fólia je vhodná na použitie ako podložka. Jednorazové obalové nádoby sú tiež vyrobené z tenkej fólie, v ktorej môžete jedlo ihneď ohriať. Nádoby musia byť počas používania otvorené..

Hliníková fólia je vhodná na použitie ako podložka.

Hliníková fólia je vhodná na použitie ako podložka.

 • Pergamenový papier, tašky a rukávy na pečenie z neho. Vhodné na výrobu aromatických dusených rýb a mäsových pokrmov. Výrobky v takýchto rukávoch sú dobre dusené, mäkké, arómy korenistých byliniek odhaľujú bohatú a ústnu vôňu.

Pergamenový papier, tašky a rukávy na pečenie z neho.

Pergamenový papier, tašky a rukávy na pečenie z neho.

 • Papierový riad je potiahnutý špeciálnou vrstvou potravinárskeho parafínu, ktorý ich chráni pred únikom. Z tohto dôvodu nie je možné na varenie používať papierový riad. Je vhodný iba na rýchle a jemné zahriatie jedla pri nízkych teplotách. Výrobky z papiera majú ešte jedno nepohodlné obmedzenie: nie sú vhodné na jedlá obsahujúce tuky alebo cukor. Tuky sa šíria po papieri, leptajú ho a potom je použitie takéhoto dizajnu veľmi nepohodlné. Okrem toho existuje riziko, že pri vysokej teplote sa tuky zmiešajú s parafínovou vrstvou pokrývajúcou papier. Cukor má rovnakú nevýhodu – jeho teplota zahrievania je vysoká a môže roztaviť vrstvu parafínu..

 • Plastové, plastové vrecká a rukávy na varenie musia byť označené piktogramom mikrovlnnej rúry. V opačnom prípade nie sú určené na použitie v rúre. Tiež tieto rukávy a tašky nemožno plniť a tesne a tesne zatvárať..

Plastové, plastové vrecká a rukávy na varenie musia byť označené piktogramom mikrovlnnej rúry.

Plastové, plastové vrecká a rukávy na varenie musia byť označené piktogramom mikrovlnnej rúry.

Existuje mnoho druhov riadu, ktoré je možné vkladať do mikrovlnnej rúry. Hlavná vec je, že každý druh umožňuje pripraviť jedlo s určitou zvláštnosťou a jedinečnou chuťou. A mikrovlnná rúra vám to umožní rýchlo a jednoducho..

Existuje mnoho druhov riadu, ktoré je možné vkladať do mikrovlnnej rúry.

Existuje mnoho druhov riadu, ktoré je možné vkladať do mikrovlnnej rúry.

S dobrou sadou kuchynského riadu a sporákom sa preto môžete ľahko cítiť ako šikovný a skúsený kuchár a potešiť svojich blízkych zaujímavými a chutnými jedlami..

S dobrou sadou kuchynského riadu a sporákom sa preto môžete ľahko cítiť ako šikovný a skúsený kuchár a potešiť svojich blízkych zaujímavými a chutnými jedlami.

S dobrou sadou kuchynského riadu a sporákom sa preto môžete ľahko cítiť ako šikovný a skúsený kuchár a potešiť svojich blízkych zaujímavými a chutnými jedlami..

Video: Čo nemôžete vložiť do mikrovlnnej rúry

Previous Post
Inredning i Provence -stil. Skapa en unik atmosfär i Frankrike med dina egna händer!
Next Post
توصيل موقد الغاز: كيفية تركيب موقد الغاز خطوة بخطوة