15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kuchyňa v dome: dizajn pre rôzne rozloženia

Izby bytu sú viazané na typické usporiadanie a dizajn kuchyne v súkromnom dome je prakticky neobmedzený. Súkromné ​​budovy majú najčastejšie nepomerne väčšiu úžitkovú plochu, kvôli väčšiemu kvadratúre. To je prípad, keď je jednoduchšie implementovať najtrúfalejšie nápady dizajnu, počínajúc obkladovými materiálmi a dokončovaním vstavaným nábytkom. Nemali by ste sa pustiť do práce, kým nie je všetko premyslené do najmenších detailov, aby sa miesto v blízkosti „krbu“ stalo najpohodlnejším kútikom.

Návrh svetlej kuchyne vidieckeho domu s reliéfnymi trámami na strope

Dizajn kuchynského priestoru vo vidieckom dome je zodpovedným zamestnaním a zároveň príjemným

Čo je dôležité vziať do úvahy pri plánovaní rekonštrukcie kuchyne vo vašom dome

Mnohí snívajú o svojom vlastnom dome, ale dizajn kuchynského priestoru nie je o nič menej dôležitý ako usporiadanie chodby, obývačky alebo spálne. Celkový dojem závisí od mnohých faktorov. V rusky hovoriacom priestore dlho vládli určité normy pre usporiadanie bývania, od ktorých je čas upustiť. Nahrádza ich interiérový dizajn nového formátu, bez mentálnych obmedzení, aj keď ide o interiér kuchyne vo vidieckom dome alebo malej letnej chate..

Závesné svetlá v retro štýle nad kuchynským ostrovom

Štýl kuchyne by mal korelovať s interiérom ostatných priestorov, vytvárať pocit celistvosti a harmónie celého domu.

Ak duša túži po niečom všestrannom, nemusíte kupovať tradičný nábytok. Dnes je za najlepšie riešenie považovaný vstavaný nábytok, kde je tiež nainštalované všetko kuchynské vybavenie, ktoré uľahčuje varenie. Počet domácich spotrebičov priamo závisí od životného štýlu majiteľov súkromného domu.

 1. Ak je v rodine zvykom robiť veľké týždenné alebo mesačné nákupy, potom má zmysel kúpiť 2 chladničky, jednu z nich výhradne na nápoje, priestrannú mrazničku na mäso a polotovary.
 2. Premyslený interiér kuchynského štúdia v súkromnom dome zahŕňa kombináciu dvoch susedných miestností. Ale každá funkčná oblasť je vybavená s prihliadnutím na to, ako často sa celá rodina chystá na večeru v jedálni, hosťovskej izbe – sú často návštevníci, ktorí musia byť pohodlne niekde ubytovaní.
 3. Vybavenie kuchynskej linky závisí od objemu a rozmanitosti pripravovaného jedla. V mestských domoch v súkromných budovách, podobne ako u všetkých ľudí z mesta, má každý svoj vlastný nabitý program, práca alebo štúdium trvá veľa času, zriedka sa zhromažďujú v dome a varia pre celú rodinu..
 4. V súkromnom dome, kde sluha varí v kuchyni, je najčastejšie kompletné vybavenie, počnúc pekárňou a končiac kompaktným elektrickým strojom na varenie malého množstva mäsa. Vybavenie kuchyne tvorí základ interiéru.
 5. V niektorých rodinách je zvykom veľa variť cez víkendy s rezervou, aby sa počas rušného týždňa hotové prvé a druhé kurzy iba zahriali. V tomto prípade budú užitočné 2 kachle, rúra a mikrovlnná rúra, aby bol k dispozícii akýkoľvek spôsob varenia a ohrievania jedál..
 6. V dome, kde prakticky nevaria, s použitím polotovarov a hotových rezňov na dobre pripravený čaj alebo kávu, nepotrebujete veľa vybavenia. V rodine často hovoria pri večeri, pozerajú televízne relácie a správy so sendvičmi. Kávovar, rezacie zariadenie a jednoduchý sporák sú základom kuchynského vybavenia, nemá zmysel míňať na zariadenie a zaplniť miestnosť celkovým kuchynským nábytkom.

Vlastnosti dizajnu kuchýň v súkromných budovách

Váš vysnívaný domov je potrebný nielen na bývanie, ale miesto pri sporáku je na prípravu vašich obľúbených jedál. Je to zásadný priestor pre vrelé stretnutia s ľuďmi, ktorých máte radi, vrátane kuchyne vo vidieckom dome..

Interiér kuchyne vo vidieckom dome vo francúzskom štýle

Pastelové odtiene, vyrezávaný drevený nábytok, retro žiarovky, čerstvé kvety a ďalšie prvky vo vidieckej téme – to všetko sa páči najmä prímestským obyvateľom

Konštrukcia priestorov v súkromnom dome by sa mala líšiť od kuchyne v byte, kde veľa závisí od neštandardného usporiadania:

 • veľká priestranná izba môže vyzerať prázdne a bez života, ak k nábytku nesprávne pristupujete – odporúča sa typ „ostrov“ (v strede je pracovná alebo jedálenská časť);
 • dizajn kuchyne s dvoma oknami na rôznych stenách v súkromnom dome zahŕňa zníženie počtu nástenných skriniek a vstavaných spotrebičov, ale osvetlenie je tu lepšie;
 • kuchynský priestor môže byť priechodný – keď je v polovici domu a nie je k dispozícii dostatok užitočných priestorov, časť veľkej chodby alebo chodby je vyčlenená pre kompaktnú stravovaciu jednotku;
 • v závislosti od užitočnej oblasti malej kuchyne sa odporúča zbaviť sa starého nábytku a odpadu vo vidieckom dome v prospech voľných uličiek;
 • jedálenský kút je povinným atribútom každej kuchyne, ale môžete sa zaobísť bez jedálenského stola so stoličkami (mäkký roh), ak každý jedí oddelene (pri televízore alebo počítači v inej miestnosti);
 • niekedy je ruská pec v domoch demontovaná a nahradená krbom alebo jej imitáciou – vynikajúce riešenie pre priestrannú kuchyňu s priestorom pre hostí „pri ohni“!

Biely drevený strop v kuchyni vidieckeho domu

Ak chcete vizuálne zvýšiť nízky strop, namaľujte ho na bielo

Neštandardné usporiadanie kuchyne nijako štylisticky neobmedzuje profesionálnych dizajnérov. Zachovávajú si funkčnosť a všetky dôležité oblasti, líšia sa však formátom a implementáciou..

Koncepčne môže byť interiérový dizajn kuchyne v drevenom dome „viazaný“ na prírodu, etnické korene, nostalgické časy detstva na dedine. Ide o retro, vidiecke, etnické alebo ekologické štýly..

Kuchynský dizajn súkromného domu v rustikálnom štýle

Kuchyňa vo vidieckom štýle s pekným zeleným odtieňom

Rada. Vyberte si povrchovú úpravu modernými materiálmi podľa svojich predstáv, porazte zónovanie, zmeňte staré fasády vstavaného nábytku na nové, ale nezabúdajte, že všetko by malo byť štylisticky v harmónii.

Návrh kuchyne pre súkromný dom v retro štýle

Interiéry v štýle dávnych čias vždy vyzerajú dobre vo vidieckych domoch

Akýkoľvek nápad je oveľa jednoduchšie implementovať v súkromnom dome ako v mestskej kuchyni bez metrov štvorcových, kde je všetko dôsledkom prísneho spojenia so stenou s komunikáciou a plynovodom.

Ako vybaviť kuchyňu konkrétnej konfigurácie?

Krásna kuchyňa s dobrým osvetlením v súkromnom dome

Miestnosť vybavená kuchyňou nemá vždy ideálny tvar, často je potrebné prispôsobiť priestor vašim požiadavkám

Štvorcová kuchyňa

Štvorcová miestnosť je v mestských bytoch zriedkavá, ale je veľmi praktickou možnosťou pre interiér kuchyne v súkromnom dome. Tam je miesto, kam umiestniť jedálenský stôl a usporiadať všetko kuchynské vybavenie. Skrine a skrinky je možné usporiadať rôznymi spôsobmi:

 • pozdĺž všetkých stien;
 • paralelne uvoľnenie priechodov;
 • V tvare L alebo uhol;
 • V tvare U, ponechávajúc jednu stenu voľnú (s oknom alebo dverami).

Takáto miestnosť nespôsobuje problémy s dizajnom kuchyne vlastnými rukami v súkromnom dome. V závislosti od množstva nábytku do skrinky je jedálenský stôl umiestnený v strede, umiestnený oproti voľnej stene alebo oknu, ako na fotografii.

Jedáleň v kuchyni vidieckeho domu pred oknami do záhrady

Štvorcová miestnosť je veľkým úspechom, je celkom ľahké vybaviť takú miestnosť aj bez špeciálnych dizajnérskych schopností.

Rada. Je najľahšie naplniť hranatú kuchyňu užitočným vybavením, ale napriek tomu sa vyhnite preplneniu a robte revíziu častejšie.

Skladací kuchynský stôl pred kuchynským oknom súkromného domu

Z dôvodu obmedzeného priestoru je veľmi praktické použiť skladací stôl, ktorého bočný povrch je možné v prípade potreby zdvihnúť

V malej štvorcovej kuchyni môže byť málo miesta na plnohodnotné miesto na jedenie, ale zaobídete sa bez toho, že by ste ho nahradili iným lietadlom..

1. Skladacia doska stola Odporúčame s teleskopickou nohou alebo podperou – optimalizujte zaťaženie.
2. Transformátor Akýkoľvek model skladacieho stola, ktorý je možné podľa potreby ľahko prestavať.
3. Barový pult Používa sa na zónovanie aj ako nezávislá štýlová možnosť.
4. Zväčšený parapet Rozširuje sa na veľkosť stola, iba rohy sú nevyhnutne zaoblené.

Úzka kuchyňa

Úzka kuchyňa v súkromnom dome je bežnou možnosťou, ak bola dokončená alebo nejakým spôsobom zrekonštruovaná. Budeme musieť minimalizovať používanie štandardného kuchynského nábytku a vybaviť skrinky alebo skrinky iba jednou stenou. Môže to byť plná rovina oproti oknu alebo akejkoľvek inej stene..

Umiestnenie kuchynských spotrebičov a drezov do jedného radu v kuchyni vidieckeho domu

Lineárne usporiadanie úzkej kuchyne pozdĺž okna

Rada. Uprednostňuje sa interiérový dizajn malej úzkej kuchyne v súkromnom dome, ktorá miestnosť vizuálne rozšíri. Vyberte si svetlé farby a plné farby, vyhnite sa veľkým výtlačkom a honosným vzorom, ktoré absorbujú priestor.

Kuchynský interiér súkromného domu v úzkom priestore

Je lepšie umiestniť jedálenský kút do odľahlej časti miestnosti.

Použiteľné sú aj iné metódy, vrátane priestorových ilúzií vo forme fotografických tapiet, zrkadlových povrchov, ale v kuchyni sa musia často čistiť. Čím viac vodorovných čiar pozdĺž stropu a koncových stien, tým lepšie.

Rada. Ideálnym štýlom je minimalizmus. Vyhnite sa prebytočnej výzdobe v podobe drobných drobností.

Minimalistická kuchyňa s lineárnym usporiadaním

Všetky kuchynské pomôcky je možné skryť za dvere, aby sa v malom priestore zabránilo vizuálnemu neporiadku

Pri návrhu úzkej kuchyne v súkromnom dome je lepší jeden efektívny prízvuk. Napríklad originálne závesy, mozaikový panel na kuchynskej zástere alebo samonivelačná podlaha s originálnym vzorom. Všetok riad a domáce spotrebiče by mali byť skryté v uzavretých skriniach..

Pocit „prázdnoty“ a voľných priechodov je len prospešný. Jedáleň siaha do obývačky alebo je obmedzená na skladaciu dosku stola a stohovateľné stoličky.

Malá kuchyňa

Malá kuchyňa alebo stravovacie zariadenie je jediným možným riešením, keď nie je k dispozícii kompletná kuchyňa. Všetko by tu malo byť kompaktné, dokonca aj miesto, kde sa pripravuje jedlo. V malej kuchynke je často plnohodnotný plynový alebo elektrický sporák nahradený kompaktným modelom – bez rúry, iba pre 2 horáky. Na pečenie a vykurovanie je vhodná vstavaná mikrovlnná rúra v kuchynskej skrinke, ktorá by mala pasovať na všetky ostatné zariadenia..

Návrh malej kuchyne v zrubovom dome

Kompaktná kuchyňa v zrubovom dome

V dizajne malej kuchyne v súkromnom dome by nemala byť jedálenská časť – nie je kam ju umiestniť. Dobrou možnosťou je spojiť jedálenské a pracovné roviny. Nie je to veľmi pohodlné a hygienické, ale funkčné a praktické. Je lepšie opustiť výzdobu, ale všetko vybavenie by malo byť moderné a estetické..

Rada. Ak má miestnosť okno, obmedzte sa na jednoduché záclony alebo zvlnené vertikálne žalúzie. Viacvrstvové závesy alebo závesy komplexného strihu „ukradnú“ priestor.

Dizajn malej svetlej kuchyne vo vidieckom dome

Aj malá kuchyňa sa bude zdať priestrannejšia, ak je interiér vyrobený vo svetlých farbách.

Odporúča sa high-tech štýl alebo iný mestský štýl. Metalizované povrchy a tvarovky budú vyzerať dobre. V kompaktnom stravovacom zariadení je dôležité dodržiavať štylistickú harmóniu – všetko sa navzájom dopĺňa a tvorí jeden celok. Lesklé povrchy odrážajú svetlo a vizuálne rozširujú priestor, vyžadujú si však starostlivú údržbu, najmä keď nie je kapucňa.

Rada. Skrine by mali byť plytké, ale dostatočne priestranné, aby v nich bolo možné skryť všetky kuchynské pomôcky a spotrebiče, s fasádami svetlých farieb. V ideálnom prípade by nemal zaberať viac ako jednu pevnú stenu, ale neopúšťajte vstavaný nábytok v tvare písmena L..

Interiér malej kuchyne súkromného domu vo vidieckom štýle

Útulná kuchyňa v anglickom vidieckom štýle

Takáto možnosť kuchyne je nevyhnutným opatrením v prípade nedostatku miesta, napríklad vo vidieckom dome. Jedáleň sa najčastejšie vyberá pod prístreškom na čerstvom vzduchu. Stojí za zváženie, kam umiestniť chladničku. Pod holým nebom je ťažké sa chrániť pred zlým počasím v lete a hotovými jedlami v lete – pred nepríjemným hmyzom.

Priechodná kuchyňa

Priestranná kuchyňa s 2 východmi je, ako hovoria návrhári, „nevďačná možnosť“. Ani tu nie je miesto na plnohodnotnú jedálenskú časť, najmä ak je priechod úzky. Sklopné stolové dosky alebo predĺžené parapety vo forme stola sú skvelou možnosťou. Niekde však musíte variť a je lepšie vybaviť hostiteľke plnohodnotné miesto. Sklonená kapucňa by bola veľmi vhodná.

Interiér priechodnej kuchyne v súkromnom dome

Ak je priechod veľmi úzky, je možné šírku kuchynských modulov zmenšiť.

Ak je to priechodná štvorcová alebo obdĺžniková miestnosť, potom by interiérový dizajn kuchyne v súkromnom dome nemal byť ničím podmienený, s výnimkou voľných priechodov. Kuchyňa možno prechádza do jedálne a obývačky, na druhom konci – do chodby.

Návrh kuchyne súkromného domu s kvetinovou tapetou

Rustikálna priechodná kuchyňa

Dôležité! Zamyslite sa nad tým, ako ozdobiť priechody a steny, v ktorých sa nachádzajú – nemali by byť prázdne. Aj ľahké funkčné police alebo viacúrovňové stojany na riad budú užitočnejšie než len dvere v stene. Štýl priechodnej miestnosti by nemal kontrastovať s priľahlými miestnosťami, ale organicky ich dopĺňať.

Dizajn vidieckej kuchyne s dverami do záhrady

Priechodná kuchyňa so vstupom do záhrady

Priestranná kuchyňa

Priestranná kuchyňa je typická pre veľké súkromné ​​vidiecke budovy. Má mnoho výhod, má aj svoje nevýhody – toto územie treba nejako formalizovať. Zmestia sa do nej dve chladničky a všetko kuchynské vybavenie, aké si dokážete predstaviť. Nemá však zmysel kupovať zariadenie, ktoré sa takmer nikdy nepoužíva..

Kuchynský ostrovček s odkladacími policami

Priestranná izba má miesto pre funkčný kuchynský ostrov

Drevené trámy na bielom strope kuchyne súkromného domu

Asi tretina miestnosti je vyhradená pre pracovný priestor.

Priestranný dizajn kuchyne v škandinávskom štýle

Krásny jedálenský kút v škandinávskej kuchyni

Interiér veľkej kuchyne v súkromnom dome neznamená štylistické obmedzenia. Hlavným cieľom návrhu je kompetentné funkčné zónovanie. Priestranná izba sa zmestí nielen do pracovného a jedálenského priestoru, ale aj do hosťovskej časti, ktorá môže byť vybavená veľkým televíznym panelom alebo falošným krbom..

Čalúnený nábytok pre hostí môže byť zobrazený ako ostrov alebo polostrov. Jedinou podmienkou je, aby vo veľkej miestnosti bolo dostatočne ľahké a teplé. Výkonná kapucňa je vítaná.

Kombinovaná kuchyňa

Kombinovaná alebo štúdiová kuchyňa je vybavená rovnakým princípom ako priestranná izba s zónovaním. Jediným rozdielom je kompaktný potravinový blok a rozšírená časť pre hostí. Jedálenský set môže chýbať, ak je v rodine zvykom večerať v televízii a sedieť na konferenčnom stolíku pri pohovke.

Interiér bielej obývačky v obývacej izbe v súkromnom dome

Štúdiová kuchyňa so vstavanými skriňami

Kombinovaná kuchyňa s jedálňou v súkromnom dome s panoramatickými oknami

Panoramatické osvetlenie priestrannej kuchyne s jedálňou

Kuchyňa-jedáleň je v prvom rade pohodlným miestom na spoločné jedlá pri plnom stole. Často za to kupujú drahý súbor, ktorý je možné vybrať z katalógu s označením štylistiky – Provence, renesancia, baroko atď..

Podkrovná kuchyňa

Kuchyňa v podkroví alebo v inej miestnosti, vyvezená na samostatnom poschodí. Často je to nútené opatrenie, keď je napríklad dacha postavená na 3 úrovniach. Možno nie je nikde inde, kde by bolo možné túto funkčnú miestnosť vybaviť. Ak je celá dacha súvislým točitým schodiskom okolo krbu alebo komína, potom by niekde mali byť pohovky a skladacie stoličky.

Interiér kuchyne v podkroví vidieckeho domu

Šikmé svetlíky v podkroví poskytujú kuchyni dostatok prirodzeného svetla

Interiér kuchyne so šikmým stropom v podkroví súkromného domu

V podkroví je vhodné použiť nábytok rôznych výšok alebo skrinky so skoseným vrchom.

Podkrovná kuchyňa je vybavená na poschodí, ale používa sa v chladnom počasí alebo zlom počasí. Je lepšie duplikovať letnú kuchyňu pod prístreškom na varenie a stolovanie vonku. Podkrovná kuchyňa predpokladá originálne riešenie, pretože má mnoho šikmých rovín, ktoré neznamenajú tradičný skriňový nábytok so nástennými skrinkami.

Možno máte iné rozloženie – kuchyňu s arkýrom, v ktorej je vhodný dôraz na hosťovskú oblasť. Alebo je to letná kuchyňa v samostatnom dome, naše tipy budú tiež užitočné. Viac originálnych riešení, ako vyzdobiť kuchyňu v súkromnom dome – v našej fotogalérii.

Foto: kuchyne vo vidieckych domoch

Kuchynský ostrovček v retro štýle Drevené trámy v interiéri kuchyne súkromného domu Malá kuchyňa s bielymi prednými stranami Barový pult z masívu v kuchyni súkromného domu Interiér modernej kuchyne vidieckeho domu Keramická dlažba na kuchynskej podlahe v podkroví Podkrovná kuchyňa vo vidieckom dome Biela tehlová stena v interiéri kuchyne Kuchynský ostrov s jedálenským kútom Barové stoličky na kovovom ráme Kuchynská zástera zo zelenej keramickej dlažby Živé rastliny vo výzdobe kuchynského priestoru Drevené dosky na kuchynskom ostrove Interiér kuchyne v súkromnom dome v zmiešanom štýle Mramorová doska v pracovnej oblasti kuchyne Jedálenská časť s okrúhlym stolom Rustikálny dizajn kuchyne Kuchyňa-obývacia izba vo vidieckom dome Čerstvé kvety na kuchynskom stole Kytica jesenných listov na jedálenskom stole Keramická mozaika v kuchynskom prevedení Interiér bielej vidieckej kuchyne Kuchynská súprava vyrobená z prírodného dreva Keramická podlaha v klietke v kuchyni súkromného domu Drevo v dizajne kuchynského priestoru Kvety v kvetináčoch na drevenom kuchynskom stole Odtiene šedej v kuchynskej výzdobe Kuchynský dizajn súkromného domu s drevenou súpravou Drevený stôl v kuchyni vidieckeho domu Biela farba v dizajne kuchynského priestoru Vyrezávané drevené stoličky v kuchyni súkromného domu Svietidlá s medenými tienidlami v interiéri kuchyne Zdobenie kuchyne farebnými akcentmi Krb v interiéri kuchyne vidieckeho domu Sivý interiér kuchyne súkromného domu Špičková kuchyňa vo vidieckom dome Jedáleň v kuchyni vidieckeho domu Štýlový dizajn kuchyne v súkromnom dome Závesné svetlá s fialovými odtieňmi Priestranná kuchyňa v podkroví Kompaktná kuchyňa v podkroví súkromného domu Šikmé okná v kuchyni v podkroví Kombinácia zelenej s fialovou v obývačke v kuchyni Kuchyňa-obývačka v zrubovom dome Panoramatické okná v priestrannej kuchyni súkromného domu Územný priestor kuchyne s ostrovom Interiér kuchyne v súkromnom dome v klasickom štýle Kuchynský dizajn vidieckeho domu v štýle Provence Jedálenský stôl v malej kuchyni súkromného domu Rustikálny štýl v dizajne kuchyne vidieckeho domu

Previous Post
Care sunt glugile. Forme de dispozitive moderne de evacuare
Next Post
كيفية تصميم ضاحية 6 فدان