15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Krásny dekor a dizajn kuchyne vlastnými rukami

Aby kuchyňa pôsobila útulne, pohodlne a domácky teplo, nezáleží na ploche miestnosti, počte okien a usporiadaní nábytku – dekor dodáva priestoru atmosféru. Textil, figúrky, predložky a dokonca aj svietidlá sú súčasťou dekorácie. Ak hovoríme o kuchyni, potom sa v tomto prípade počet dekoračných predmetov zdvojnásobí (v porovnaní s obývacou izbou, spálňou alebo kúpeľňou), do záclon a žiaroviek sa pridajú užitočné položky: plechovky na hromadné výrobky, uteráky a držiaky na hrnce, rezanie dosky a džbány na nápoje.

Vytvorenie kuchynského priestoru vlastnými rukami

Na zdobenie kuchyne je vhodné takmer čokoľvek, od tanierov po abstraktné kompozície.

Dnes sú obchody, online stránky predávajúce nábytok a opravárenské výrobky plné tisícov užitočných alebo jednoducho krásnych drobností, ktoré môžu radikálne zmeniť miestnosť. Dekor sú však detaily, ktoré by mali vyvolávať mimoriadne pozitívne emócie, čo znamená, že je najlepšie ich vyrobiť vlastnými rukami z lacných a dostupných materiálov. Na tento účel budú vhodné nasledujúce:

 • farby;
 • textilné;
 • drevené diely, ratan;
 • zrkadlá.

Veľké zrkadlo v dizajne kuchynského priestoru

Vo Feng Shui by zrkadlo malo odrážať jedálenský stôl alebo proces varenia

Od roku 2020 neprešla móda pre živé výsadby v kuchyni. Alternatívne môžete vytvoriť živý kútik, pričom sa nepotopíte do fráz – obvyklých svätcov, pelargonií a kaktusov, ale vytvoríte jedinečnú kompozíciu aromatických korení. Ďalším dobrým nápadom je vytvoriť jedinečný textilný koberec vlastnými rukami. Na tento účel je lepšie použiť dres..

Typická schéma práce:

 1. Vystrihnite pleteninu na pásy široké 2-3 cm, dĺžka každého kusu by mala byť rovnaká.
 2. Zoskupte 3-dielne segmenty, vrkoče.
 3. Šiť polotovary v tvare kruhu, štvorca alebo oválu.

Patchwork koberec na zdobenie kuchyne vlastnými rukami

Tento koberec je možné zavesiť na stenu alebo položiť pod nohy.

Aby ste vytvorili veľmi originálny koberec, stojí za to použiť niekoľko farieb tkanín. Dobre bude vyzerať aj dráha pletená z nití alebo vyrobená z pomlázok. Pre tých, ktorí nemajú dostatok predstavivosti na to, aby si sami vytvorili kuchynský dekor, existujú stovky majstrovských tried na internete, tematické knihy a časopisy.

Urobte si sami útulný textil

Aby ste strávili minimum času a peňazí, môžete čiastočne alebo úplne nahradiť kuchynský textil – od záclon po obrúsky. Kuchynské textílie sú záclony na oknách, prehozy na čalúnenom nábytku, uteráky, držiaky na hrnce, obrusy a dokonca aj obrúsky na prestieranie..

DIY závesy na ozdobu kuchynského okna

Každá žena môže šiť jednoduché záclony a dekoratívne obrúsky

Aby ste vytvorili útulný kuchynský textil, stojí za to začať od štýlu interiéru..

 • Kvetinové potlače na závesoch a dekoračných vankúšoch dodávajú prostrediu provensálske kúzlo. Môžete kombinovať niekoľko variácií (veľkosti vzorov).
 • Priesvitný tyl a mohutné, husté závesy vo svetlých farbách dodajú klasickému interiéru strohosť a eleganciu. Aby kuchyňa nepôsobila príliš pochmúrne a pochmúrne, je možné okenný textil skrátiť (napríklad tak, aby klesol 15-20 cm pod parapet). Aby sa zhodovali so závesmi, stojí za to vyzdvihnúť kryty na nábytok, uteráky a dokonca aj zásteru pre milenku domu. ak je to žiaduce a má kreatívne schopnosti, všetky textilné detaily môžu byť ozdobené výšivkou.
 • Krajina je najjednoduchším riešením pre tých, ktorí sa rozhodli vytvárať kuchynský textil vlastnými rukami. Tento štýl je zvláštny tým, že závesy, záclony, obrúsky a dokonca aj držiaky hrncov vytvárajú ideálnu harmonickú kompozíciu iba vtedy, ak sa na šitie všetkých uvedených drobností použije jedna tkanina..
 • Skromnosť minimalizmu alebo zdržanlivosť hi-tech môžete zdôrazniť tenkými závesmi z priesvitnej textílie a najlepšie zo všetkého zanechať záclony v prospech žalúzií. V týchto štýloch sa obyčajné kuchynské utierky a hrnce harmonicky zmestia do interiéru a obrus bude nadbytočný..
 • Pre orientálny štýl sú neodmysliteľné viacúrovňové textílie-môžete použiť 3-4 druhy tkanín s rôznou textúrou, hustotou a kontrastnými farbami. A hlavnou vecou nie je zabudnúť, že východ je rodiskom ozdobných strapcov a okrajov, takže na servírovanie musia zdobiť závesy, nábytkové plášte, obrúsky.

Textil si urobte sami pri zdobení moderných kuchýň

Ľahké lakonické závesy a krásny dlhý obrus sú vhodné pre modernú kuchyňu.

Dekor kuchynského priestoru urobte si sami textilom

Hrnce, palčiaky a obrúsky sú užitočné drobnosti pre útulný interiér

Keď ste sa rozhodli vytvoriť textilnú kuchynskú výzdobu vlastnými rukami, je dôležité pamätať na taký moment, ako je praktickosť: záclony, nábytkové plášte a obrusy by nemali zasahovať do pohybu a mali by sa dať ľahko čistiť. Najdôležitejšou vecou v kuchyni je dodržiavanie bezpečnostných opatrení, takže textílie na šitie dekorov musia mať protipožiarne vlastnosti..

Idea číslo 1. Zmeňte farbu stien

Dizajnéri, stavitelia a všetci, ktorí už zažili rekonštrukciu kuchyne, sa jednomyseľne prikláňajú k názoru, že je výnosnejšie, pohodlnejšie a spoľahlivejšie maľovať steny a nelepiť ich tapetami, keramickými dlaždicami alebo PVC panelmi. Nie je potrebné presúvať nábytok a premaľovať všetky povrchy, môžete sa obmedziť na jednu stenu alebo vytvoriť vzor štetcom, šablónou a valčekom.

Ozdoba na kuchynskej stene pomocou šablóny vlastnými rukami

V malej kuchyni je lepšie nechať obyčajné steny svetlého odtieňa a pridať ľahký nenápadný ornament.

Maľba vo výzdobe kuchynského priestoru

V pomerne priestrannej miestnosti môžete vybrať celú stenu pre umelecké dielo.

Myšlienka číslo 2. Vymeňte kuchynskú zásteru

Ak steny po rekonštrukcii ešte nestratili svoju sviežosť a ich vzhľad je pre majiteľov domu celkom vhodný, môžete kuchynskú zásteru premeniť, čo je tiež ľahké urobiť vlastnými rukami a s minimálnym plytvaním časom. Ak úplne zmeníte dlaždice, je to nákladné a časovo náročné, preto je lepšie použiť jednoduchšie materiály – decoupage karty alebo nálepky. V prvom prípade po prenose obrázku musíte povrch pokryť bezfarebným lakom, aby bolo v budúcnosti ľahké vyčistiť zásteru od mastnoty a nečistôt. Aby ste nepoužili špeciálny povlak, keď voľba padla na samolepky, musíte vybrať špeciálne nálepky, ktoré pevne priľnú k keramickým obkladom alebo kameňu, jemne očistite aj pri silných nečistotách.

Nálepka vo forme nápisu na kuchynskú zásteru z dlaždice

Samolepky je možné použiť na odstránenie drobných nerovností a triesok

DIY dekorácia kuchynskej zástery s nálepkami

Samolepky na zásteru oživia kuchyňu len za pár minút

Myšlienka číslo 3. Zmena vzhľadu nábytku

Takmer v každej kuchyni je základom nábytku kuchynská súprava nočných stolíkov, skríň, stolov a stoličiek. Oveľa menej často v tejto časti domu alebo bytu nájdete čalúnený nábytok – pohovky alebo kreslá. A ak v druhom prípade môžu byť predmety pokryté prikrývkami a pelerínami, potom v prvom prípade je relevantná možnosť menších zmien.

DIY kuchynský dekor so šablónou ornament

Dvere kuchynskej linky môžu byť vzorované alebo zdobené technikou decoupage servítky

Vzhľad kuchynského nábytku môžete zmeniť pomocou nasledujúcich materiálov:

 • samolepiaca fólia;
 • decoupage karty;
 • papierové a látkové obrúsky;
 • akrylové farby.

Zdobenie kuchynských fasád fóliou

Samolepiaca fólia, ktorá ľahko napodobňuje takmer akýkoľvek materiál, vám umožňuje rýchlo aktualizovať fasády.

Samolepiaca fólia je jednoduchá, ale nie originálna verzia výzdoby skriniek a nočných stolíkov; obrúsky, plátna na decoupage a kresby sú oveľa zaujímavejšie. Všetky druhy dekorov sú zjednotené v jednom okamihu – po ozdobení je potrebné povrch aspoň raz otvoriť bezfarebným lakom.

Myšlienka číslo 4. Krásne ozdobíme chladničku

„Všetko dômyselné je jednoduché“ – to je známy výraz, ktorý by sa mal používať pri zdobení chladničky. Vo väčšine moderných kuchýň môžete vidieť najjednoduchšiu metódu – magnety. Je to dobrá voľba pre tých, ktorí radi cestujú, milovníci domácej zábavy si môžu vyzdvihnúť iný, nemenej populárny typ dekorácie – magnetickú tabuľu so značkami. Táto možnosť je relevantná pre rodiny s deťmi. Na takú tabuľu môžeš kresliť vtipné obrázky, písať príjemné priania svojej rodine alebo akčný plán na deň..

DIY chladnička ako spôsob, ako zmeniť interiér kuchyne

Chladnička môže byť natretá, prelepená fóliou alebo namaľovaná na dvere skutočného majstrovského diela

Ak vezmeme do úvahy nielen praktickosť, ale aj krásu, potom je lepšie transformovať chladničku kresbami. Pomôžu k tomu šablóny a akrylové farby v sprejoch (nanášajú sa jednoduchšie ako tekutina v plechovke). Nápady na zloženie, farby a prípadné ďalšie detaily (napríklad kamienky alebo vyšívané aplikácie) nájdete na internete.

Myšlienka číslo 5. Zaoberáme sa stolom a stoličkami

Použitie ratanu, šnúry soutache alebo pytloviny je aktuálnou možnosťou pre kuchyne v provensálskom alebo vidieckom štýle; farba je vhodnejšia pre iné prevedenia. Nohy stolov a stoličiek môžete zakryť niťami a šnúrami, ktoré budú vyzerať veľmi neobvykle a originálne. Farba je tiež dobrou voľbou pre jednoduché opravy v kuchyni. Najlepšie je použiť farby v sprejoch, ktoré rovnomerne natierajú povrchy a rýchlo schnú.

Zdobenie starého kuchynského stola technikou decoupage

Decoupage kuchynského stola

DIY poťahy na kuchynské stoličky

Poťahy na stoličky sú jednoduchým spôsobom, ako ochrániť nábytok pred nečistotami alebo skryť neopísateľný vzhľad starých povrchových úprav.

Zdobenie dosky kuchynského stola malými dlaždicami

Kachľová mozaika na kuchynskej doske

Na ozdobu stola a stoličiek nemôžete použiť také radikálne opatrenia, ako je obal ratanom alebo maľovanie, stačí ich prikryť textilom – obrus a špeciálne šité peleríny. Takýto dizajn nie je relevantný v moderných, technicky vyspelých kuchyniach. Hlavnou vecou nie je zabudnúť na kombináciu farieb: záclony by mali byť v súlade s obrusom a pláštenkami na stoličkách.

Nástenná dekorácia

Niekedy nie je potrebné vykonať veľké opravy, aby sa zmenil interiér miestnosti, stačí použiť dekor. Pred zdobením kuchyne vlastnými rukami stojí za to vypracovať plán prepracovania, kde by mal byť na prvom mieste štýl interiéru.

Zdobenie steny v kuchyni textúrovanou omietkou

Zaujímavým, ale nákladným spôsobom zdobenia stien je použitie dekoratívnej omietky. Výsledkom však bude skutočné umelecké dielo.

Pri plánovaní dekorácie kuchynských stien musíte vziať do úvahy nasledujúce body:

 1. Aj malé dekoratívne prvky musia zodpovedať štýlu miestnosti..
 2. Časti by sa mali dať ľahko čistiť.
 3. Vysoká odolnosť proti vlhkosti je ďalšou dôležitou požiadavkou na dekoráciu kuchyne, pretože aj pri dobrom vetraní sa vlhkosť odparujúca sa počas varenia primárne usadzuje na predmetoch čo najbližšie k sporáku.

DIY zdobenie kuchyne s rodinnými fotografiami

Fotografie blízkych sú skvelé dekorácie pre steny kuchyne, najmä ak sú zaujímavé na dizajn.

Tiež kompozície musia byť hygienické – sušené kvety rozpadajúce sa pri najmenšom dotyku alebo odlupujúca sa farba sú nevhodné v miestnosti, kde sa pripravuje a skladuje jedlo. Tabuľka ukazuje možné možnosti dekorácie stien a užitočné drobnosti do kuchyne, ktoré pomôžu moderne upraviť priestor..

Názov dekorácie klady Mínusy Pre ktorý štýl interiéru je najlepší
Nástenné umenie, ručne vyrobené alebo vzorované Jednoduchá aplikácia na akýkoľvek povrch, nenáročná na údržbu, ekonomická možnosť dekorácie Nie Art deco, moderný, starožitný štýl
Panel z obrazov Mobilita – kedykoľvek môžete zmeniť plátna, usporiadanie obrazov Povrchy je potrebné pravidelne čistiť Klasický, taliansky, americký
Police na užitočné súčiastky a drobnosti Praktické – na regáloch môžete usporiadať riad, mobilitu – obsah je možné zmeniť Vyžaduje pravidelné čistenie Provence, krajina, chata

Drevené police na riad v interiéri kuchyne

Pre kuchyňu vo vidieckom štýle alebo v Provence nebude ťažké vyrobiť jednoduché otvorené police z hobľovaných dosiek, na ktoré môžete položiť riad alebo zbierku fotografií.

Obrazy s lyžičkami na kuchynskej stene

Pri výrobe dekorácií do kuchyne je vhodné použiť príbor.

Môžete tiež vytvoriť ďalší originálny dekor vlastnými rukami, napríklad panel vyrobený z polyuretánových stropných roziet natretých farbou v spreji. Ako možnosť zdobenia kuchynských stien sú vhodné hodiny, najlepšie je ozdobiť ich ručne..

Jednoduché nápady na zdobenie kuchyne: doplnky a kuchynské drobnosti

Nástenný panel vyrobený z rôznych častí bude v kuchyni vyzerať krásne a jedinečne: riad, sušené kvety, kávové zrná a cereálie. Ak hovoríme o doplnkoch, potom v miestnosti, kde sa pripravuje a konzumuje jedlo, kde sa konajú domáce a priateľské stretnutia, musí mať každá maličkosť funkčnú hodnotu..

DIY drevené police na korenie

Malé poháre obilnín a korenia umiestnené na domácich drevených policiach budú vyzerať organicky

Najlepšie kuchynské príslušenstvo, ktoré môžete vytvoriť vlastnými rukami bez špeciálnych zručností:

 • Horúci stojan vyrobený z vínových zátok. Na výrobu panelu s priemerom 25 cm potrebujete 30-40 zástrčiek, silikón a ostrý nôž. Najprv musíte vybrať najkratší uzáver fľaše a urobiť rovnomerný horizontálny rez na jednej z jeho strán. Potom upravte všetky ostatné zátky na veľkosť tej prvej a pomocou silikónu prilepte všetky diely (môžete si vziať lepidlo, ale výrobok bude 7-10 dní vyžarovať nepríjemnú arómu). Mali by ste získať rovnomerný kruh, ktorý je potrebné upevniť prírubovým popruhom. Každý môže robiť také remeslo, bude to skvelý doplnok do kuchyne v ekologickom štýle. Rovnako tak môžete vytvárať mini podložky na poháre, poháre alebo fľaše. Tvar môže byť voliteľne okrúhly.
 • Ovocné a bobuľové zmesi v priehľadných nádobách. Na ich vytvorenie musíte vziať priehľadnú nádobu, ktorá je uzavretá vekom (alebo niekoľkými nádobami), vybrať celé a krásne ovocie v tvare a farbe, všetko umyť. Potom musíte ovocie a bobule zahriať na plnenie v rúre alebo na parnom kúpeli po dobu 5-10 minút, dať všetko do pohárov a naplniť konzervačnou kvapalinou – ocot, formalín, etylalkohol a pevne zatvorte veko. Aby kompozície vyzerali pôsobivejšie, môžete na veko položiť veľkú bavlnenú čipku alebo štvorec pytloviny a okolo krku uviazať saténovú stuhu..
 • Tácky na taniere. Môžu byť vyrobené z jutového lana. Na jeden exemplár s priemerom 30 cm potrebujete jutové lano hrubé 9,5 mm (hrúbka musí byť najmenej 1 mm), lepiacu pištoľ a nožnice. Proces výroby stojana je veľmi jednoduchý: lano musíte navinúť do kruhu a súčasne pridať priemer, natrieť malé plochy na lepenie..

Zdobenie kuchyne riadom s jasnými obrázkami

Neobvyklé jedlá s jasnými ozdobami sa stanú štýlovým dekorom kuchynského priestoru

Tiež, aby ste premenili kuchyňu a naplnili ju svetlom, teplom a pohodlím, môžete ušiť plstené hrnce. S týmto materiálom sa veľmi ľahko pracuje, dokonca vyrábajú rôzne remeslá na hodinách školskej práce. Tí, ktorí sú si viac istí svojimi tvorivými silami, môžu využiť šancu a vytvoriť topiary, prínos myšlienok na rôznych stránkach – stovky.

Váza zo starého čajníka v interiéri kuchyne

Stará smaltovaná čajová kanvica sa ľahko zmení na vázu

Niektoré ihličnaté ženy sa prispôsobili výrobe kuchynských doplnkov bez lepidla. Pozoruhodným príkladom takéhoto dekoru je držiak noža vyrobený z bambusových tyčiniek alebo kameňov. Na jeho vytvorenie potrebujete vysoký pohár, drevené palice alebo čisté ozdobné kamienky. Tajomstvo tvorby je jednoduché – do nádoby musíte naplniť prírodný materiál a do nich zapichnúť nože..

Ako zmeniť tvár domácich spotrebičov

Zdobenie domácich spotrebičov, ktoré je často neatraktívne, pomôže zmeniť vzhľad kuchyne vlastnými rukami na nepoznanie. Pretože zariadenia pracujú zo siete napájania, všetky vaše nápady je potrebné implementovať s prihliadnutím na bezpečnostné opatrenia. S funkciou dekorácie budú najlepšie fungovať vyššie uvedené šablóny a farby v spreji. Sú bezpečné, neškodné pre zdravie a domáce spotrebiče, odolné a originálne.

Zdobenie rustikálneho sporáka

Výzdoba plynového sporáka vo vidieckom štýle

DIY chladnička pre telefónnu búdku

Pôvodný dizajn chladničky

Video: užitočné drobnosti na zdobenie kuchyne

Foto: 50 nápadov na dekoráciu kuchyne

Čerstvé kvety pri zdobení kuchyne vlastnými rukami DIY poťahy na kuchynské stoličky Konferenčný stolík zo starého rámu na ozdobu obývačky a kuchyne Odsávač pár v interiéri kuchyne Aktualizácia kuchyne pre domácich majstrov Urobte si svoj vlastný falošný krb nad sporákom Zdobenie kuchynskej steny šablónovými kompozíciami Aktualizácia kuchynských stoličiek s návlečkami Nálepky na fasády kuchynskej linky Starožitné stoličky v interiéri kuchyne Textilné doplnky na dekoráciu kuchyne Fľaše s farebným pieskom v kuchynskej dekorácii Urobte si sami abstraktnú kompozíciu na kuchynskej stene DIY biela kuchyňa Korálky na bielej stene v interiéri kuchyne DIY kuchynská výzdoba interiéru Látková podložka do kuchyne Závesy v štýle Provence do kuchyne Svetlé jedlá vo vnútri kuchynského priestoru DIY vkladanie chladničky do kuchyne DIY oprava kuchynskej linky Airbrushing na fasáde kuchynskej súpravy Mapa sveta písmen na kuchynskej stene Štýlové hodiny v dizajne kuchyne Zdobenie fasád kuchynských skriniek nálepkami DIY dekoratívny krb na kuchynskej stene Svetlozelená chladnička a drevené fasády v kuchyni Maľovanie chladničky akrylovou farbou Maľované kuchynské fronty DIY moderný interiér kuchyne Rastliny a kvety v interiéri kuchyne DIY moderný kuchynský dizajn Murivo za kuchynskými policami DIY drevený panel na kuchynskej stene Murivo v interiéri kuchyne Otvorené police vo výzdobe kuchynského priestoru DIY moderná kuchyňa DIY maľované kuchynské stoličky Rekonštrukcia kuchynského nábytku vlastnými rukami DIY kuchyňa-obývacia izba dekor Závesný kôš na ovocie v interiéri kuchyne Zdobenie kuchynskej steny maľovanými taniermi Fľaša s cibuľou ako kuchynský dekor Kresba na kuchynskej stene vo forme šálky kávy Urobte si svoj čiernobiely portrét na kuchynskej stene Na kuchynskej stene nakreslené police s riadom Dekoratívne taniere v interiéri kuchyne Abstraktná maľba v kuchyni Girlanda z fliaš na strope kuchyne Domáce stoličky v dekorácii kuchyne

Previous Post
Vad är kåporna. Former av moderna avgasanordningar
Next Post
كيفية تصميم ضاحية 6 فدان