15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Možnosti kuchyne s patinou

Nábytok Patina si získava na popularite medzi kupujúcimi po celom svete. Pre milovníkov jedinečného interiéru existuje veľa možností, ako si vybrať kuchynskú súpravu s ozdobnou patinou pre každý vkus, dizajn a vrecko. Klasická kuchyňa vo svetlých farbách s patinou vyzerá vždy aktuálne.

Nábytok Patina si získava na popularite medzi kupujúcimi po celom svete.

Nábytok Patina si získava na popularite medzi kupujúcimi po celom svete..

Vlastnosti Patiny

Patina získava svoje meno podľa prirodzeného procesu. Kedysi to bol názov tabule na medených a bronzových predmetoch. V dôsledku menšieho poškodenia bol povrch pokrytý mikrotrhlinami, vďaka ktorým farba získala špeciálny jas a sýtosť. Tento jav je možné vidieť na starých, starožitnostiach..

Patina získava svoje meno podľa prirodzeného procesu.

Návrhárom sa tento efekt zapáčil a začali veci umelo „starnúť“. Na tento účel sa používa ozdobná patina. Na rozdiel od prírodnej patiny nepôsobí negatívne na kov, ale premieňa drevo na módny dekoratívny prvok..

Návrhárom sa tento efekt zapáčil a začali veci umelo „starnúť“.

Návrhárom sa tento efekt zapáčil a začali veci umelo „starnúť“.

Výhody a nevýhody patiny v kuchyni

Patina nemá žiadny vplyv na funkčnosť produktu. Nekazí to pôvodný výrobok. Okrem vonkajších zmien má patina nasledujúce vlastnosti.

 • Poskytuje dodatočnú ochranu. Je veľmi odolný. Navyše je na vrchu pokrytý niekoľkými vrstvami laku, aby sa upevnil. Vďaka trojitému náteru je fasáda pevnejšia.
 • O patinu je nenáročná starostlivosť a veľmi praktické použitie.
 • Nábytok pokrytý patinou naberá zvláštnu náročnosť. To dodáva dizajnu šmrnc a je jedinečný..
 • Platina sa používa na obnovu nábytku, ktorý stratil svoj pôvodný vznešený vzhľad.

Patina má však aj svoje nevýhody..

 • Zapaľuje sa veľmi ľahko a rýchlo. Akýkoľvek neuhasený zápas môže v priebehu niekoľkých minút spáliť celú kuchyňu. Táto nuansa je obzvlášť dôležitá pre majiteľov plynových sporákov. Horľavé zariadenia sa odporúča inštalovať do oddelených miestností alebo mimo výrobky s patinou..
 • Kuchyňa, v ktorej interiéri bol použitý nábytok s patinou, je veľmi citlivá na mechanické namáhanie. Akékoľvek vážne poškodenie alebo lisovanie môže neopraviteľne poškodiť povlak..

Odrody patiny

Aby sa dosiahol požadovaný účinok na nábytok, dizajnéri prišli so špeciálnou farebnou schémou kombinovanou s určitým nábytkom. Farba náteru musí zodpovedať výrobku. Farby kovov sa používajú častejšie ako ostatné. Dávajú nábytku efekt bývalého luxusu a bohatstva. Existujú aj ďalšie možnosti. Ak je to žiaduce, kupujúci si môže objednať nábytok s takmer ľubovoľnou povrchovou úpravou, ktorá vyhovuje konkrétnemu modelu..

Aby sa dosiahol požadovaný účinok na nábytok, dizajnéri prišli so špeciálnou farebnou schémou kombinovanou s určitým nábytkom.

Aby sa dosiahol požadovaný účinok na nábytok, dizajnéri prišli so špeciálnou farebnou schémou kombinovanou s určitým nábytkom.

Zlato alebo striebro

Zlato a striebro boli po stáročia považované za znak luxusu a bohatstva. Nábytok so zlatým alebo strieborným leskom vyzerá vznešene, je medzi spotrebiteľmi veľmi žiadaný. Je to kvôli jeho úžasnému účinku..

Zlato a striebro boli po stáročia považované za znak luxusu a bohatstva.

Zlato a striebro boli po stáročia považované za znak luxusu a bohatstva..

Táto úprava vyzerá efektívnejšie na „klasických“ povrchoch: bielych, hnedých alebo čiernych. Je žiaduce, aby nábytok bol spočiatku matný. Lesklý povrch odráža celý efekt patiny, pretože samotný povlak je matný, v kombinácii s leskom je takmer neviditeľný.

Táto úprava vyzerá účinnejšie na „klasických“ povrchoch: bielych, hnedých alebo čiernych.

Táto úprava vyzerá efektívnejšie na „klasických“ povrchoch: bielych, hnedých alebo čiernych.

Kontrast

Tento slávny efekt sa používa na zvýraznenie svetlých miest v interiéri. Používajú sa zlaté, strieborné, bronzové alebo medené tóny. Na všetky vyčnievajúce časti sa aplikuje špeciálna kompozícia, po ktorej majster pokryje predchádzajúcu vrstvu patinovaním. Vďaka tomuto prevedeniu pôsobia vzorované prvky originálne..

Tento slávny efekt sa používa na zvýraznenie svetlých miest v interiéri.

Tento slávny efekt sa používa na zvýraznenie svetlých miest v interiéri..

Craquelure (praskanie)

Táto metóda sa objavila relatívne nedávno. Na „starnutie“ nábytku týmto spôsobom používajú výrobcovia špeciálny lak – craquelure. Jeho výrazným rozlišovacím znakom je, že po vysušení sa na povrchu objavia malé trhlinky zo sieťoviny..

Na „starnutie“ nábytku týmto spôsobom používajú výrobcovia špeciálny lak - craquelure.

Na „starnutie“ nábytku týmto spôsobom používajú výrobcovia špeciálny lak – craquelure.

Ďalší krok by mal byť veľmi opatrný, bez poškodenia predchádzajúcej vrstvy, naneste na vrch a zafixujte kontrastnú patinu. Po všetkých manipuláciách je výrobok pokrytý špeciálnym lakom, ktorý ho chráni pred poškodením..

Ďalší krok by mal byť veľmi opatrný, bez poškodenia predchádzajúcej vrstvy, naneste na vrch a zafixujte kontrastnú patinu.

Ďalší krok by mal byť veľmi opatrný, bez poškodenia predchádzajúcej vrstvy, naneste na vrch a zafixujte kontrastnú patinu.

Farebné možnosti kuchyne s patinou

Akékoľvek rozhodnutie o dizajne by malo vychádzať z prostredia miestnosti, v ktorej bude výrobok umiestnený. Umelá antika je veľkolepá, ale nebude sa hodiť do každého interiéru, nehovoriac o povrchu nábytku..

Akékoľvek rozhodnutie o dizajne by malo vychádzať z prostredia miestnosti, v ktorej bude výrobok umiestnený.

Akékoľvek rozhodnutie o dizajne by malo vychádzať z prostredia miestnosti, v ktorej bude výrobok umiestnený..

Príliš jasné, nápadné farby odvádzajú pozornosť od jemného zvýraznenia a robia ho neviditeľným. Preto sa pred objednaním musí vlastník produktu rozhodnúť o hlavnej palete, aby sa predišlo nekonzistentnosti farieb..

Príliš jasné, nápadné farby odvádzajú pozornosť od jemného zvýraznenia a robia ho neviditeľným.

Príliš jasné, nápadné farby odvádzajú pozornosť od jemného zvýraznenia a robia ho neviditeľným.

biely

Na pokrytie dekoratívnym kvetom sa najčastejšie používajú ľahké povrchy. Táto skutočnosť je jasná po zvážení: každá patina na nich vyzerá obzvlášť vynikajúco. Modrá, zelená alebo purpurová patina bude na bielej náhlavnej súprave vyzerať skvele.

Modrá, zelená alebo purpurová patina bude na bielej náhlavnej súprave vyzerať skvele.

Modrá, zelená alebo purpurová patina bude na bielej náhlavnej súprave vyzerať skvele.

Biela je považovaná za základnú farbu a každý odtieň na nej vyzerá esteticky. Voľba farby závisí od mnohých charakteristík: preferencií zákazníka a dizajnu miestnosti. Kuchyňa v bielych tónoch vyzerá reprezentatívne, ak sú ostatné prvky tiež diskrétne a jemné.

Biela je považovaná za základnú farbu a každý odtieň na nej vyzerá esteticky.

Biela je považovaná za základnú farbu a každý odtieň na nej vyzerá esteticky..

čierna

Tmavý nábytok miestnosť vizuálne zmenšuje, takže nebude vynikajúcim riešením pre každú izbu. Ak je v miestnosti veľa svetla a priestoru, potom tmavý, nápadný nábytok nezaťaží interiér a „nerozdrví“ ho. Ak sa stále používa čierny nábytok, patina bude iba zdobiť.

Tmavý nábytok miestnosť vizuálne zmenšuje, takže nebude vynikajúcim riešením pre každú izbu.

Tmavý nábytok miestnosť vizuálne zmenšuje, takže nebude vynikajúcim riešením pre každú izbu..

Súprava nadobudne osobitú chuť a sofistikovanosť, ak je ozdobená zlatou, striebornou alebo bielou patinou. Nábytok, ktorý sa zhoduje s farbou patiny, bude v interiéri špeciálnym prvkom..

Nábytok, ktorý sa zhoduje s farbou patiny, bude v interiéri špeciálnym prvkom.

Nábytok, ktorý sa zhoduje s farbou patiny, bude v interiéri špeciálnym prvkom..

Béžová, slonovinová

Biele kuchyne s patinou, vyrobené v jemných, decentných farbách, sú vhodné do izieb v štýle Provence. Tento smer v zásade znamená prítomnosť nábytku s prítomnosťou patiny.

Biele kuchyne s patinou, vyrobené v jemných, decentných farbách, sú vhodné do izieb v štýle Provence.

Biele kuchyne s patinou vyrobené v jemných decentných farbách sú vhodné do izieb v štýle Provence.

Klasické kuchyne môžu byť tiež ozdobené béžovou alebo slonovinovou patinou. Rustikálne prevedenie používa sivú, zelenú, zlatú a modrú patinu. Klasiku priaznivo podávajú strieborné odtiene.

Klasické kuchyne môžu byť tiež ozdobené béžovou alebo slonovinovou patinou.

Klasické kuchyne môžu byť tiež ozdobené béžovou alebo slonovinovou patinou.

Sivá

Nepresný nábytok môže byť jasný a zvýrazňujúci, ak je naň nanesená ďalšia patina. Akékoľvek jasné farby vyzerajú harmonicky na sivom tóne. Na takéto spracovanie je lepšie zvoliť matný headset..

Neopísateľný nábytok môže byť jasný a zvýrazňujúci, ak je naň nanesená ďalšia patina.

Neopísateľný nábytok môže byť jasný a zvýrazňujúci, ak je naň nanesená ďalšia patina..

zelená

Zelená vraj upokojuje. Uprednostňovaná na dekoráciu nie je jasne zelená farba, ale „jemné“ odtiene. Zdobenie sa vykonáva v pastelových farbách: biela, modrá, šedá a béžová kompozícia.

Uprednostňovaná na dekoráciu nie je jasne zelená farba, ale „jemné“ odtiene.

Uprednostňovaná na dekoráciu nie je jasne zelená farba, ale „jemné“ odtiene.

Červená

Pri výbere náhlavnej súpravy s patinou nemusíte uprednostňovať jasné a vyzývavé odtiene, najlepším riešením by bola jemná červená.

Pri výbere náhlavnej súpravy s patinou nemusíte dávať prednosť jasným a vzdorným odtieňom, najlepším riešením by bola jemná červená.

Pri výbere náhlavnej súpravy s patinou nemusíte uprednostňovať jasné a vyzývavé odtiene, najlepším riešením by bola jemná červená.

Ak je farba príliš „vzdorná“, patina bude neviditeľná. Okrem toho sa to bude zdať nadbytočné a bude to znamenať nedostatok vkusu zákazníka. K červeným náhlavným súpravám obvykle zvoľte biely, zlatý, čierny alebo sivý povrch. Dokonca aj hnedá prebieha.

K červeným náhlavným súpravám obvykle zvoľte biely, zlatý, čierny alebo sivý povrch.

K červeným náhlavným súpravám zvyčajne zvoľte biely, zlatý, čierny alebo sivý povrch..

Kompetentný doplnok kuchynských liniek s patinou

Aj ten najsofistikovanejší a najunikátnejší interiér môže byť bez chuti urobený pomocou malých akcentov. Pri kúpe kuchyne s patinou sa musíte postarať o zvyšok dekorácie miestnosti. S pomocou príslušenstva môžete jednak zdôrazniť „starožitný“ nábytok, jednak úplne zničiť jeho vzhľad.

Aj ten najsofistikovanejší a najunikátnejší interiér môže byť bez chuti urobený malými akcentmi.

Dokonca aj ten najjemnejší a najunikátnejší interiér môže byť bez chuti urobený malými akcentmi.

Záclony

Sú vybrané pre nábytok s patinou, pretože je to hlavný prízvuk. Ak sú tóny neutrálne, môžu byť doplnené záclonami takmer akejkoľvek farby..

Ak sú tóny neutrálne, môžu byť doplnené záclonami takmer akejkoľvek farby.

Ak sú tóny neutrálne, môžu byť doplnené záclonami takmer akejkoľvek farby..

V červenej, zelenej kuchyni budú zodpovedajúce závesy harmonické. Svetelné závesy sú vždy relevantné. K svetlým výrobkom sa lepšie hodí biely nábytok. Príliš veľa bielej v miestnosti spôsobuje, že je „bez tváre“ a monotónny.

V červenej, zelenej kuchyni budú zodpovedajúce závesy harmonické.

V červenej, zelenej kuchyni budú zodpovedajúce závesy harmonické.

Klasická kuchyňa s patinou znamená závesy bez vzoru alebo s diskrétnym, vhodným vzorom. Pre kuchyňu v štýle Provence sú závesy pastelových farieb s výraznými akcentmi vo forme vzorov perfektné..

Klasická kuchyňa s patinou znamená závesy bez vzoru alebo s diskrétnym, vhodným vzorom.

Klasická kuchyňa s patinou znamená závesy bez vzoru alebo s diskrétnym, vhodným vzorom..

Tapeta

Na dekoráciu tapiet by sa mali používať neutrálne tóny, aby neodvádzali pozornosť od patinovaného nábytku. Nekomplikované vzorce sú tiež prijateľné..

Na dekoráciu tapiet by sa mali používať neutrálne tóny, aby neodvádzali pozornosť od patinovaného nábytku.

Na dekoráciu tapiet by sa mali používať neutrálne tóny, aby neodvádzali pozornosť od nábytku s patinou..

Podlaha a strop

Kuchyne vo svetlých farbách s patinou umožňujú vytvárať zaujímavé možnosti. Môžu byť kombinované s neutrálnymi aj jasnými odtieňmi. Na strop je lepšie použiť bielu farbu. To vizuálne zväčší miestnosť a zvýši strop. Akýkoľvek headset sa zhoduje s bielou.

Kuchyne vo svetlých farbách s patinou umožňujú vytvárať zaujímavé možnosti.

Kuchyne vo svetlých farbách s patinou umožňujú vytvárať zaujímavé možnosti.

Hlavným pravidlom pri zdobení stropu, ktoré je použiteľné pre akýkoľvek štýl, je, že by malo byť ľahšie ako ostatné prvky v miestnosti. Farbu náhlavnej súpravy je možné brať ako základ, je však o niekoľko tónov svetlejšia.

Hlavným pravidlom pri zdobení stropu, ktoré je použiteľné pre akýkoľvek štýl, je, že by malo byť ľahšie ako ostatné prvky v miestnosti.

Hlavné pravidlo pri zdobení stropu, ktoré je použiteľné pre akýkoľvek štýl – malo by byť ľahšie ako ostatné prvky v miestnosti.

Na podlahu je možné použiť akúkoľvek farbu a textúru. Hlavná vec je, že podlaha nie je v silnom kontraste s nábytkom v miestnosti..

Na podlahu je možné použiť akúkoľvek farbu a textúru.

Na podlahu je možné použiť akúkoľvek farbu a textúru.

Zástera

Vzdialenosť medzi stenovými jednotkami a povrchom nábytku musí spĺňať dve kritériá:

 • jednoduché čistenie a umývanie;
 • podobnosť materiálov s náhlavnou súpravou.

smartcapture

Povlak by mal byť odolný voči vlhkosti a ľahko sa čistiť. V opačnom prípade bude zástera veľmi skoro nepredstaviteľná. Vynikajúcim riešením by boli umývateľné tapety, kamenné obklady, keramika.

Povlak by mal byť odolný voči vlhkosti a ľahko sa čistiť.

Povlak by mal byť odolný voči vlhkosti a ľahko sa čistiť..

Stôl a stoličky

Náhlavné súpravy Patina vyzerajú mimoriadne dobre proti dreveným stolom a stoličkám. Tieto prvky sú vhodné aj pre starnutie. S týmto riešením môžete vytvárať dojem, že všetky prvky sú z rovnakej éry. Pre miestnosti, kde sa používa štýl Provence, sú vhodné prútené stoličky.

Náhlavné súpravy Patina vyzerajú mimoriadne dobre proti dreveným stolom a stoličkám.

Náhlavné súpravy Patina vyzerajú mimoriadne dobre proti dreveným stolom a stoličkám.

Kuchynské spotrebiče

Nábytok Patina nie je vhodný pre všetky domáce spotrebiče. Moderná technológia bude na pozadí zvyšku nábytku pôsobiť „mimozemsky“. Pre kuchyňu s takým jasným prízvukom je lepšie kúpiť vstavané modely, ktoré nebudú vyzerať príliš domýšľavo..

Nábytok Patina nie je vhodný pre všetky domáce spotrebiče.

Nábytok Patina nie je vhodný pre všetky domáce spotrebiče.

Budú skryté za zvyškom nábytku. Farba zariadení by mala byť diskrétna. Biela je ideálna pre svetlé miestnosti, metalická pre červenú, zelenú a čiernu..

Biela je ideálna pre svetlé miestnosti, zatiaľ čo kovová je ideálna pre červenú, zelenú a čiernu.

Biela je ideálna pre svetlé miestnosti, metalická pre červenú, zelenú a čiernu..

Osvetlenie

Ak kuchyňa nie je na slnečnej strane, malo by byť nainštalované ďalšie osvetlenie.

Ak kuchyňa nie je na slnečnej strane, malo by byť nainštalované ďalšie osvetlenie.

Ak kuchyňa nie je na slnečnej strane, malo by byť nainštalované ďalšie osvetlenie.

Interiér kuchyne s patinou

V miestnostiach, kde sa používa nábytok s patinou, bude vhodný klasický alebo Provence. Jaseňový a dubový nábytok je dobrý, vhodné sú rohové zostavy.

V miestnostiach, kde sa používa nábytok s patinou, bude vhodný klasický alebo Provence.

V miestnostiach, kde sa používa nábytok s patinou, bude vhodný klasický alebo Provence.

Klasika

Priestranné, plné svetla a vzduchu, klasické ľahké kuchyne s patinou sú vždy spojené s bohatstvom a aristokraciou. Pre kuchyne je potrebné vybrať „vysoké“ skrinky, ktoré sa dotýkajú stropu.

Priestranné, plné svetla a vzduchu, klasické ľahké kuchyne s patinou sú vždy spojené s bohatstvom a aristokraciou.

Priestranné, plné svetla a vzduchu, klasické ľahké kuchyne s patinou sú vždy spojené s bohatstvom a aristokraciou.

Nie je to len priestorné a praktické, ale aj vizuálne „zvyšuje“ strop. Existujú aj kombinované náhlavné súpravy. Je ale dôležité vedieť, kedy merať a nepoužívať veľké množstvo dekorácií, rezieb.

Nie je to len priestorné a praktické, ale aj vizuálne „zvyšuje“ strop

Nie je to len priestorné a praktické, ale aj vizuálne „zvyšuje“ strop

Provence

Pre tento štýl môžete použiť nielen matné farby, ale aj jasné umelecké doplnky. Účinok “odlupujúcej sa farby” je vhodný – praskanie. Toto spracovanie sa považuje za drahšie..

Pre tento štýl môžete použiť nielen matné farby, ale aj jasné umelecké doplnky.

Pre tento štýl môžete použiť nielen matné farby, ale aj jasné umelecké doplnky..

Kuchynská patinácia svojpomocne

Ak chcete, aby bola vaša kuchyňa s patinou na sofistikovanosti, je potrebné dodržať 7 krokov:

 1. najskôr musíte fasádu obrúsiť pomocou stroja so zrnom 180 kotúčov;
 2. ďalej ošetrite moridlom na drevo z rozprašovacej fľaše;
 3. ďalším krokom je nanesenie samonasávacieho laku;
 4. po 1-2 hodinách opätovné mletie;
 5. striekanie patiny;
 6. brúsenie brúsnym papierom;
 7. hotový výrobok musí byť lakovaný.

Video: Kuchyňa s patinou

50 fotografických nápadov na kuchynské linky s patinou

Previous Post
Bröllopsglas dekoration: val av material, tekniker, mästarklasser
Next Post
التنظيف الفعال لموقد الغاز