15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sklo v interiéri – bezchybný a transparentný dizajn

Sklo v interiéri bytu hrá dôležitú úlohu a plní niekoľko funkcií. Dizajn vyrobený zo sklenených prvkov vyzerá vynikajúco a dodáva bytu zvláštne kúzlo.

Pri výbere materiálu na dekoráciu interiéru sa však menej ľudí prikláňa k sklu. To ich robí obozretnými, pretože všetko nové nie je okamžite prijaté. Vzniká otázka praktickosti a odolnosti materiálu voči akýmkoľvek vplyvom na neho..

reflexné sklo v interiéri obývačky

Sklo v interiéri

priehľadné sklo v dekore škôlky

Sklenená podlaha v domácom interiérovom dizajne

reflexné sklo v plochom štýle

Sklo v interiéri

Rôzne predmety, dekoratívne prvky v interiéri vyrobené zo skla obklopujú všade: vitríny, okná, sklenené steny, nábytok a dvere v nákupných centrách, kanceláriách.

Používanie takéhoto materiálu vo verejných budovách sa už stalo klasikou. Čo keď používate doma sklo? Môžete pridať sklenenú priečku alebo konferenčný stolík, stoličky, skrinky alebo dokonca vyraziť na priehľadnú podlahu. To vytvorí atmosféru tajomstva a prinúti obyvateľov nehnuteľnosti a ich hostí, aby sa na to pozerali iným spôsobom..

priehľadné sklo v kuchynskom prevedení

Sklenený dom v zime

reflexné sklo v dekore chodby

Sklenené dvere v interiéri

Sklo v interiéri – možnosti aplikácie

Dizajnérom sa tento materiál páčil pre jeho prirodzenosť a estetický vzhľad. V interiéri sa používa v rôznych predmetoch, od žiaroviek po najtrúfalejšie dekoratívne predmety. Všetko závisí od finančných možností a chuťových preferencií..

Výrobky so sklenenými vložkami

Na oddelenie jedného priestoru od druhého sa v interiéri súčasne používa prirodzené osvetlenie miestnosti na maximum, matné sklo. Napríklad vložili priehľadné steny s matnými vložkami. To zaisťuje súkromie a dostatok slnečného svetla z okien. Niektoré priehľadné prvky nábytku a dekoru môžu rozšíriť priestor malej miestnosti, urobiť ju priestrannejšou.

domáci štýl z číreho skla

Sklenená podlaha v interiéri domu

priehľadné sklo vo vnútri chodby

Elegantný dizajn bytu so skleneným nábytkom

reflexné sklo v dizajne spálne

Sklenené steny

Sklenené priečky a podlahy

Relevantné sú vysoké priečky, ktoré sa používajú na oddelenie zón vo veľkých miestnostiach. V byte sa odporúča inštalovať rozdeľovače so vzormi alebo kovovými vložkami. Polkruhové priečky sú perfektné do spálne alebo kúpeľne.

reflexné sklo v interiéri chodby

Sklenený stôl v interiéri

reflexné sklo v bytovom dizajne

Sklenený dom

V malých bytoch sú sklenené steny spôsob, ako poskytnúť pocit ľahkosti. V štúdiovom apartmáne v prípade potreby rozdeľte obývaciu izbu a kuchyňu pomocou rovnakých priečok. Ak chcete oddeliť kúpeľňu a spálňu, pozrite sa na matné alebo tónované rozdeľovače. Toto povoľuje:

 • chrániť osobný priestor;
 • zachovať pocit slobody a pevného priestoru.

Sklo môže tiež hrať úlohu podlahovej krytiny v dvojpodlažnom byte alebo môže byť použité na štylizáciu interiéru. Vytvrdený materiál je schopný odolať obrovskému zaťaženiu. Takýto doplnok vyzerá exoticky a dodáva miestnosti zvláštny luxus..

reflexné sklo v interiéri spálne

Priehľadné sklo v interiéri bytu

priehľadné sklo v prevedení chodby

Sklo v interiéri bytu

štýl kuchyne z číreho skla

Priehľadné sklo so vzormi v interiéri

Sklo v interiéri kúpeľne

Kúpeľňa je miestom, kde môžete nechať voľný priestor fantázii a uchýliť sa k skleneným predmetom. Napríklad k moderným skromným možnostiam:

 • police;
 • skrinky a dvere;
 • Inštalatérstvo;
 • kúpeľňové doplnky.

reflexné sklo vo výzdobe obývačky

Sklenený nábytok

štýl spálne z číreho skla

Veľká sklenená guľa v interiéri

Pre kreatívnych jednotlivcov, ktorí uprednostňujú neštandardný interiér, sú vhodné nasledujúce možnosti:

 • priehľadná vaňa a sprchovací kút s matným povrchom;
 • plávajúca škrupina;
 • dlaždice rôznych odtieňov.

S pomocou takýchto inovatívnych riešení sa môžete ponoriť do stavu nulovej gravitácie..

reflexné sklo v dizajne škôlky

Sklo so vzormi v interiéri

priehľadné sklo v interiéri domu

Presklená kúpeľňa

číre sklo v štýle chodby

Čierne sklo v interiéri spálne

Sklo v interiéri kuchyne

Predstaviť sklo v dizajne kuchyne znamená urobiť ho štýlovým a moderným. Existuje obrovský počet možností použitia takého materiálu:

 • kapucne (odolné voči vysokým teplotám, dodávajú interiéru eleganciu a krásu);
 • zástery (existujú rôzne odtiene a vzory);
 • barové pulty (vyzerajú zaujímavo, praktické na použitie);
 • kuchynská súprava (priehľadné dvierka skrinky ozdobia každú kuchyňu);
 • jedálenské stoly (vyzerajú zaujímavo so stoličkami s drevenými alebo kovovými prvkami).

Okrem objemných predmetov existujú aj menšie doplnky, ktoré môžu kuchyni dodať osobitý vzhľad. Sú to všetky druhy: vázy, nádoby na chlieb, poháre na korenie, cereálie, cukorničky a taniere.

reflexné sklo v interiéri bytu

Sklo v interiérovom dizajne

priehľadné sklo v dizajne chodby

Sklenený stôl v interiéri

Obývacia izba – sklenené zariadenie

Materiál je tiež široko používaný v interiéri obývačky. Napríklad priehľadné dvere do miestnosti vytvoria pocit priestrannosti a dodajú svetlo. Posuvná skriňa so sklenenými vložkami a matným ornamentom alebo vzorom je vhodná na použitie v obývacích izbách, ktoré plnia úlohu spálne.

Akékoľvek dekoratívne predmety zo skla pomôžu zdôrazniť moderný štýl miestnosti:

 • vázy, svietniky, fotorámčeky, figúrky, suveníry;
 • žiarovky, lustre, osvetlenie zabudované v podlahe alebo stenách.

reflexné sklo v interiéri škôlky

Modré priehľadné sklenené dvere

priehľadné sklo v domácom dekorácii

Priehľadný nábytok v interiéri

reflexné sklo v štýle obývačky

Viacfarebné sklo v interiéri

Sklenený nábytok

Sklenený nábytok si v moderných bytoch získava stále väčšiu obľubu. Použitie takéhoto materiálu je spravidla drahým potešením, ale môžete nájsť alternatívu a využiť lacné možnosti..

V takom nábytku nájdete sklenené prvky:

 • konferenčné stolíky, počítačové stolíky, televízne stojany (vyrobené v kombinácii skla s kovom, drevom);
 • police (vykonávajú dekoratívnu a praktickú funkciu);
 • postele (zarámované sklom vyzerajú elegantne a odvážne);
 • šatníky (s matnými dverami a sklenenými policami rozjasňujú miestnosť).

číre sklo v dizajne spálne

Sklo v interiéri domu

priehľadné sklo v kuchynskej výzdobe

Sklenené steny v interiéri spálne

V ktorých interiéroch sa používa častejšie

Sklo je univerzálny materiál vhodný pre mnoho štýlov a zvýrazní interiér každej miestnosti.

 1. Klasika. Sklenené dosky vyrezávaných stolov, lustre a tvarované priehľadné svietniky zmäkčia závažnosť klasického štýlu a dodajú miestnosti ľahkosť a eleganciu..
 2. Ekoštýl. Interiérové ​​položky so sklenenými prvkami zdôrazňujú ekologické zložky štýlu a zdôrazňujú prírodné materiály: drevo, kameň.
 3. Pokrokový. Znamená to použitie skla v neobmedzenom množstve: steny, dvere, stropy, panoramatické okná, schody a zábradlia schodísk, kuchynské panely a všetky druhy dekorácií.
 4. Minimalizmus. Sklo rôznych farieb nastavuje akcenty, nepreťažuje priestor, správne používa zónovanie na rozdelenie oblasti.
 5. Eklekticizmus. Štýl sa vyznačuje kombináciou niekoľkých typov interiérov. To je bežné vo väčšine moderných bytov. Sklo sa používa na osvetlenie, oddeľovanie a dekoráciu.

Pri výbere sklenených prvkov je potrebné vziať do úvahy štýl a možnosti miestnosti. Teraz možnosti tohto materiálu umožňujú jeho použitie v akýchkoľvek interiérových predmetoch..

Video: Sklo a zrkadlá v interiéri

50 fotografií príkladov interiérového dizajnu so sklom:

reflexné sklo vo výzdobe chodbovej fotografie priehľadné sklo v dizajne obrázku dieťaťa priehľadné sklo v interiéri fotografie z kuchyne obrázok domáceho štýlu z reflexného skla priehľadné sklo v interiéri fotografie bytu obrázok v štýle chodby s reflexným sklom reflexné sklo v dizajne fotografie obývačky priehľadné sklo na obrázku dekorácie spálne priehľadné sklo v interiéri kuchynského obrázku reflexné sklo v dekore chodbovej fotky reflexné sklo na fotografii v štýle bytu priehľadné sklo na obrázku dizajnu spálne reflexné sklo v interiéri obrazu na chodbe priehľadné sklo na fotografii domáceho dekorácie Obraz obývačky v reflexnom skle priehľadné sklo v dizajne fotky dieťaťa priehľadné sklo v dizajne chodbovej fotografie reflexné sklo vo výzdobe obrázku bytu priehľadné sklo v interiéri fotografie domu priehľadné sklo v interiéri detského obrázku reflexné sklo na fotografii dekorácie spálne priehľadné sklo na fotografii kuchynského dizajnu reflexné sklo na fotografii domácej dekorácie priehľadné sklo v dizajne obrázku obývačky priehľadné sklo v dekore obrázku škôlky reflexné sklo v interiéri fotografie z kuchyne reflexný sklenený obraz v štýle chodby priehľadné sklo v dizajne fotky spálne reflexné sklo na obrázku dizajnu obývačky priehľadné sklo v dekore kuchynskej fotografie priehľadné sklo v interiéri detskej fotografie plochý obrázok z reflexného skla reflexné sklo v dizajne obrazu chodby reflexné sklo vo vnútri obrazu chodby fotografia v štýle spálne z číreho skla reflexné sklo na obrázku domácej dekorácie reflexné sklo v dizajne obrázku bytu reflexné sklo na obrázku dekorácie kuchyne fotografia obývačky v štýle číreho skla priehľadné sklo v prevedení fotografie chodby priehľadné sklo v interiéri fotografie na chodbe reflexné sklo na obrázku dekorácie spálne obrázok kuchynského štýlu z číreho skla reflexné sklo na fotografii dizajnu bytu reflexné sklo v interiéri fotografie domu priehľadné sklo v dizajne chodby fotka obývačky v reflexnom skle reflexné sklo v detskom foto dizajne plochý obrázok z číreho skla reflexné sklo vo výzdobe obrázku chodby

Previous Post
Elite köksdesign: stilfunktioner
Next Post
أرضية خفيفة في الداخل. ما الذي يجب مراعاته؟