15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako zariadiť balkón v byte

Takmer každý byt má balkón alebo lodžiu. A s najväčšou pravdepodobnosťou tam leží veľa vecí, ktoré zaberajú miesto a čakajú na vyhodenie na skládku. Ak je to tak, potom je načase to urobiť práve teraz. Zbavte sa zbytočnej záťaže z minulosti a na voľnom priestranstve urobte skvelé miesto pre svoju obľúbenú aktivitu alebo vybavte balkónovú miestnosť pohodlným nábytkom. Prečítajte si dnešnú recenziu a zistite, ako vyzdobiť balkón v modernom byte, ako aj vo vidieckom dome.

Zelená keramická podlaha vo vnútri balkóna

Priestranné uzavreté skrinky sú dobrým spôsobom, ako vyčistiť balkón

Možnosti dizajnu

Všetky vaše nápady sa dajú zrealizovať. Tu môžete prísť s originálnym dizajnom, napríklad:

 • pokračovanie kuchyne;
 • usporiadanie odpočinkovej miestnosti;
 • umiestnenie malej domácej dielne;
 • usporiadanie detskej spálne pre teenagera;
 • telocvičňa;
 • usporiadanie zimnej záhrady;
 • organizácia skleníka;
 • usporiadanie sauny.

Zdá sa, že posledné tri možnosti sú z kategórie fantasy. Ale so správnym prístupom na balkóne je možné implementovať aj také odvážne rozhodnutia..

Béžové závesy na pohodlnom balkóne

Usporiadanie balkóna priamo závisí od funkčnosti miestnosti a jej veľkosti

Všetko vyššie uvedené môže urobiť každý, a dokonca aj vlastnými rukami. Stojí za zmienku, že výber jednej alebo druhej možnosti usporiadania balkóna bude závisieť od veľkosti miestnosti. Napríklad na malom balkóne päťposchodovej budovy Chruščov je nepravdepodobné, že by bolo možné namontovať masívny simulátor. V tomto prípade môže byť vhodnejšia kombinácia balkónového priestoru s miestnosťou kuchyne alebo miestnosti..

Organizácia športového kútika na balkóne

Stenové tyče a vodorovnú lištu môžete namontovať takmer na každý balkón

Ak plánujete nainštalovať akýkoľvek stroj vybavený elektromotorom, mali by ste premýšľať nad zvukotesnými oknami. Urobiť to sám nie je ťažké..

Organizácia workshopu pre krajčírku na balkóne alebo lodžii

Skutočná krajčírska dielňa

Študovať

Tí, ktorí radi pracujú na čerstvom vzduchu, si môžu urobiť kanceláriu na balkóne. Tým sa vytvorí nové pracovné prostredie a tým sa zvýši produktivita..

Usporiadanie domácej kancelárie na balkóne panelového domu

Malá domáca kancelária sa zmestí aj na úzky balkón

Pri zariaďovaní malého balkóna na štúdium musíte začať s opravou demontážou starého obkladu stien a podláh. Venujte zvláštnu pozornosť materiálu podlahy, ktorú plánujete znova nainštalovať. Na vašom balkóne to musí byť nevyhnutne strom alebo jeho deriváty. Ak to výška dovoľuje, mala by byť podlahová doska položená na guľatinu a vo výslednej medzere by mala byť položená izolácia.

Pre pracovné prostredie je najvhodnejší klasický štýl s prísnymi líniami a kontrastnými odtieňmi. Na bočnú stenu umiestnite poličku s písacím stolom v klasickom štýle.

Klasický kancelársky stôl na balkóne tehlovej výškovej budovy

Skrinka na balkóne je pohodlná z hľadiska osvetlenia – počas dňa nemusíte zapínať žiarovky

Rada. Ak je to možné, potom stojí za to poskytnúť vykurovací radiátor. Súčasne pred dokončením interiéru miestnosti sú vykurovacie rúrky vopred položené pod obkladovú vrstvu materiálu..

Navrhovanie pracoviska na balkóne viacpodlažnej budovy

Pracovisko v modernom štýle

Na balkónové okná môžete zavesiť rolety s vytlačeným obrázkom zodpovedajúcim interiéru. V obchodoch nájdete obrovský výber rôznych možností tlače. Od farebných krajiniek po zložito víriace línie a tvary.

Toaleta

Takáto miestnosť je ideálna pre sofistikovaných ľudí. Táto myšlienka je použiteľná aj pre interiér malého balkóna. Z nábytku je tu vhodná pohodlná polohovacia stolička alebo hojdacie kreslo. Vnútorné vybavenie je dokončené podľa vlastného vkusu.

Dizajn izolovaného balkóna s posedením

Štýlová izba s matracom na zemi na relaxáciu

Zdobenie stien balkóna ozdobným tehlovým kameňom

Závesná posteľ je rovnako dobrá ako hojdacie kreslo

Oddychová miestnosť by mala, napriek svojmu vzhľadu, prispievať k relaxácii človeka. Za týmto účelom by sa mal štýl Provence usadiť na vašom balkóne. Jeho charakteristické vlastnosti sú tieto:

 • jemné kombinácie farebných tónov v interiéri miestnosti;
 • používanie kvetinových kovových vešiakov na steny a stropy;
 • malé detaily interiérových prvkov by sa mali prekrývať so všeobecnou farebnou schémou;
 • kvety a rastliny, ktoré rastú v hojnosti na juhu Francúzska (konkrétne odtiaľ pochádza Provence v našej dobe).

Interiér balkóna v duchu Provence

Pohodlné miesto na relaxáciu na balkóne s rozlohou 4 metre štvorcové

Svetlohnedý klobúk na modrej balkónovej stene

Dekorácie v duchu francúzskej Provence

Poľné sedmokrásky na balkóne mestského bytu

Podlaha je pokrytá tmavozeleným kobercom

Ak to šírka balkóna umožňuje, môžete sem umiestniť posteľ alebo si kúpiť skladaciu stoličku. Prístelka je vybavená nočnými nástennými lampami. Pozdĺž jednej zo stien môžete zavesiť kvetináče s kvetinovými aranžmánmi alebo vybaviť sklopnú policu umiestnením kvetináčov s rastlinami a inými ozdobnými prvkami, ktoré majú zvýšiť pohodlný pobyt návštevníkov v takom rohu.

Interiér útulného balkóna moderného bytu

Tá správna atmosféra pre romantickú večeru

Štýlový dizajn balkóna vlastnými rukami

Pekný stôl a viedenské stoličky a na stene hortenzie v krásnych kvetináčoch

Návrh úzkeho balkóna v štýle Provence

Pre štýl Provence sú vhodné aj otvorené police na koncovej stene

Malé dekoratívne prvky interiéru na vašom balkóne je možné vyrobiť ručne. Môžu to byť rôzne kvetinové úpravy s umelými kvetmi a vtákmi zo sveta zvierat. Štýl Provence vám umožní naplno odhaliť svoj talent.

Zimná záhrada

Zimná záhrada na balkóne vytvorí vo vašom dome úžasnú atmosféru. Myšlienku zimnej záhrady môžete samozrejme naplno odhaliť iba na priestrannom balkóne vidieckej chaty. V závislosti od prevládajúcej rozmanitosti vegetácie budete musieť taký balkón zaskliť širokými oknami a možno dokonca vytvoriť šikmú zasklenú štruktúru vo forme vitráže namiesto stropu. Ale aj s malým balkónom môžete zariadiť interiér pre zimnú záhradu.

Rímske rolety v zimnej záhrade na balkóne

Pri organizovaní zimnej záhrady na balkóne je potrebné myslieť nielen na izoláciu a osvetlenie, ale aj na ochranu pred jasným slnečným žiarením

Dôležité! Pri výbere rastlín na balkón zvážte umiestnenie balkóna vzhľadom na svetové strany. S dobrým osvetlením si môžete vybrať rastliny milujúce svetlo. Naopak, so severným umiestnením balkóna stojí za to vysadiť zodpovedajúce kvety..

Lianas vo vnútri balkóna v Chruščove

Vertikálne záhradníctvo šetrí priestor a vyzerá veľkolepo

Ak má váš byt priestrannú lodžiu, je to obrovské plus. Lodžia s hustou vegetáciou vedená pozdĺž dvoch miestností vytvorí vo vašich izbách atmosféru tajomstva a sviežosti..

Malé rastliny je najlepšie zavesiť na steny lodžie. Zasaďte kučeravé kvety, roztiahnite výhonky po natiahnutej šnúrke po celej miestnosti a do rohov lodžie umiestnite veľké zelené palmy..

Závesné kvetináče s izbovými rastlinami na balkónovej stene

Ak nie je dostatok miesta, rastliny sú umiestnené v kvetináčoch alebo na policiach na bočných stenách balkóna.

Izbové citróny a iné rastliny v zimnej záhrade na balkóne

Zimná záhrada na balkóne poteší oko po celý rok

Zaujímavou možnosťou by bolo zariadenie malého záhona alebo výsadba zeleného trávnika. Pri aranžovaní takého zeleného kútika sa môžete skvele zabaviť pri vôni kvetov a zahrať si minigolf.

Najlepšie je oddeliť lodžiu od obytného priestoru širokými posuvnými sklenenými dverami. Sú inštalované namiesto stenovej priečky. Textúra skla je vybraná rôznymi spôsobmi, čo vám umožňuje dosiahnuť rôzne vizuálne efekty.

Detská izba

Balkónová izba je vhodná do detskej izby. V nových budovách sa teraz navrhujú široké a priestranné balkóny. Takáto miestnosť spĺňa všetky požiadavky týkajúce sa rozmerov pri zariaďovaní interiéru nábytkom a dekoratívnymi prvkami..

Organizácia priestoru v detskej izbe na balkóne

Detská izba na balkóne bude skutočným prínosom pre malý byt

Domček na hračky na zariadenom balkóne

Balkón je možné zmeniť na ihrisko

Štýl takejto miestnosti môže byť úplne odlišný. Hodí sa sem tematický dizajn interiéru aj moderná klasika..

Pri výbere klasického štýlu by mali byť uprednostňované hladké tóny, ktoré sa k sebe dobre hodia. Kričiace akcenty by tu nemali byť.

Interiér obytného balkóna v klasickom štýle

Dekorácia balkóna v klasickom štýle pre teenagera

Vytvorenie detskej izby na lodžii

Úprava detského priestoru v modernom štýle

Pri umiestňovaní balkóna do detskej izby bude dobrým riešením športová miestnosť. Nainštalujte stenové tyče tak, aby bola priečka hore. Z nábytku je tu vhodná ľahká stolička alebo malý pohovka na čítanie kníh..

Dizajn priestranného balkóna s detským ihriskom

Švédska stena by mala byť upevnená na hlavnej stene

Bionika v balkónovom prevedení

Ak lodžia hraničí s jednou z miestností, existuje možnosť tieto miestnosti kombinovať. Úplne odstráňte priečku a ozdobte okennú časť balkóna v modernom prírodnom štýle „Bionics“. Tento štýl plne odráža podstatu prírodného sveta okolo nás – hladké obrysy, prírodné prírodné farby v interiéri miestnosti.

Neobvyklá jedálenská skupina s harmonickým dizajnom

Futuristický dizajn bionického jedálenského kúta

Bionický štýl znamená opakovanie foriem prírody. Balkónové okno otočené do ulice je teda možné prerobiť vo forme včelích buniek (voštiny). Ak plány nezahŕňajú úplnú demontáž steny miestnosti, môžete v nej vytvoriť niekoľko otvorov ľubovoľného tvaru a získať zaujímavú architektonickú kompozíciu. Z vegetácie budú stonky zeleného bambusu vyzerať zaujímavo.

Video s modernými nápadmi na dizajn balkóna

Foto: 50 nápadov na praktické usporiadanie balkóna

Balkónová lišta s dreveným obložením Ružové steny balkóna v byte dievčaťa Interiér balkóna v štýle minimalizmu Drevená lavica na relaxáciu na balkóne Bambusové závesy na balkónových oknách Malý sklenený stôl na balkóne Balkónová hojdacia sieť s dreveným obložením Návrh štúdie na úzkom balkóne Rozkladací stôl na balkón urobte si sám Balkónová dekorácia v zelenej farbe Balkón s oknami od podlahy k stropu v modernom apartmáne Balkónový dizajn v secesnom štýle Rustikálny balkónový interiér Pôvodné police na ukladanie kníh na balkón Barový pult na balkóne viacpodlažnej budovy Balkónová dekorácia v podkroví Moderný balkón s klenutým oknom Rímske rolety v bielej farbe Malá pohovka s pohodlnými vankúšmi Drevená sedačka s mäkkými vankúšmi Plastové stoličky na úzkom balkóne Miesto na večerný čaj na balkóne Citrón na zasklenom balkóne Pracovisko pre školopovinné dieťa Krásna kytica na bielom stole Malá sedačka s farebným čalúnením Kytica ruží na konferenčnom stolíku Klietka s vtákmi na balkóne panelového domu Pripojený balkón s pracoviskom Prilepenie stien balkóna vinylovými tapetami Notebook na hnedom stole z laminovanej drevotriesky Balkónový dizajn v modernom štýle Imitačný krb v prevedení balkóna Barové stoličky s mäkkými sedadlami Keramická podlaha na zasklenom balkóne Posuvné dvere medzi balkónom a obývacou izbou Kancelárska stolička na obytnom balkóne Návrh pohodlného balkóna v trojizbovom byte Police zo starých drevených škatúľ Červené rámy na balkóne výškovej budovy Kútik divej zveri na balkóne mestského bytu Hojdacie kreslo s kožušinovými pláštenkami Malá pohovka na malom balkóne Dekorácia steny na balkón s imitáciou muriva Dvojkomorová chladnička na balkóne bytu Balkónová dekorácia vo svetlých farbách Zelené vankúše na drevenej stene Čierna kancelárska stolička Karmínové barové stoličky

Previous Post
Badrumsdesign med hörnbadkar
Next Post
تصميم حمام كبير: اختيار الأسلوب ومواد التشطيب والسباكة