15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako vyzdobiť interiér domácej knižnice?

Moderné pomôcky pomaly nahrádzajú časopisy, noviny, knihy z každodenného života. Napriek pohodliu elektronickej verzie je stále veľa tých, ktorí radi čítajú skutočné knihy. Ak si vo vašej rodine tento spôsob trávenia voľného času veľmi váži, je načase porozmýšľať nad návrhom malej domácej knižnice. V tejto miestnosti môžete kompetentne zorganizovať priestor pre správne uloženie zbierky kníh a zaistiť tak bezstarostnú zábavu. Atraktívny dizajn knižnice urobí celkovú atmosféru v dome štýlovejšou a bohatšou. Tipy umiestnené v tejto publikácii vám pomôžu správne ju usporiadať..

Vysoké police na ukladanie kníh vo vašom dome

Existuje niekoľko možností dizajnu pre domácu knižnicu.

Kde je najlepšie miesto na ukladanie kníh?

„Vyrezať“ vhodné miesto pre domácu knižnicu vo veľkom dome nie je ťažké. Jeho úlohu môže hrať samostatná voľná miestnosť, domáca kancelária. Ideálnou možnosťou je štúdium. V ňom si môžete prečítať, podnikajte ďaleko od hluku.

Organizácia systému skladovania kníh v obývacej izbe

Domáca knižnica je zvyčajne kombinovaná s obývacou izbou alebo pracovňou.

Dve kožené stoličky v domácej knižnici

Úložisko je potrebné zorganizovať tak, aby hľadanie požadovanej knihy netrvalo veľa času

Rovnako atraktívnym miestom je obývacia izba. Úžasne bude vyzerať veľká obývacia izba s policami na knihy a krbom. Ak je byt malý, je tu veľmi málo miesta, police na knihy je možné umiestniť priamo do spálne. Police môžu byť vstavané, potom nezaberú užitočný priestor. Mnohí ich skrývajú za dverami veľkého šatníka..

Ukladanie kníh v šatníku so sklenenými dverami

Posuvná knižnica zaistí vysokú bezpečnosť kníh a elegantne doplní interiér miestnosti

Moduly otvorenej knihy v interiéri obývačky

Na otvorených policiach sa budete musieť častejšie stretávať s prachom.

Pravidlá skladovania kníh: stručne o hlavnom

Aby bol dizajn knižnice vždy atraktívny, je veľmi dôležité zachovať jej obsah čo najlepším spôsobom. Knihy si vyžadujú určitú starostlivosť. Ich skladovanie doma vyžaduje niekoľko pravidiel:

  1. Knihy možno nazvať skutočnými zberačmi prachu. Najľahší spôsob, ako ich chrániť pred prachom, je použiť regály s dverami. Zatvorené stojany výrazne predĺžia čas medzi čistením.
  2. Všetky položky by ste mali utierať vlhkou handričkou najmenej raz týždenne. Látku je potrebné dobre vyžmýkať.
  3. Najlepšie je odstrániť prach z kníh špeciálnou metlou vyrobenou z peria..
  4. Všetky uzavreté skrinky a regály by mali byť vetrané raz týždenne.
  5. Ideálna teplota na uchovávanie kníh je 18-20 stupňov. Ak je kancelária v pohode, musíte nainštalovať dodatočné vykurovanie.
  6. Papier dokonale absorbuje cudzie pachy. Domáca knižnica by mala byť umiestnená mimo kuchyne, ktorá je vybavená dobrým ventilačným systémom. V kancelárii nemôžete fajčiť. Tabakový dym sa rýchlo vstrebáva do papiera.
  7. Príliš jasné elektrické osvetlenie má na papier veľmi škodlivý účinok. Obaly rýchlo stratia pružnosť, strany začnú žltnúť.

Biele knižnice s dverami

Knižnice s dverami chránia knihy pred prachom a priamym slnečným žiarením

Otvorené drevené police na zbierku kníh

Používajte priestranné a premyslené systémy na ukladanie kníh, ktoré dopĺňajú zvolený štýl miestnosti

Výber nábytku

Keď sa naučíte základné pravidlá pre ukladanie kníh, vyberiete si vhodnú miestnosť, môžete pristúpiť k ďalšiemu kroku pri zdobení domácej knižnice – k výberu nábytku. Tlačené publikácie je možné skladovať v špeciálnych regáloch, skriniach, vstavaných poličkách a pod..

Tmavohnedé knižnice

Knižnice z prírodného dreva pôsobia veľmi pôsobivo

Vlastný stojan na ukladanie kníh

Originálna knižnica predvedie vašu jedinečnosť

Poličky s originálnym dizajnom na stene obývačky

Fantázie dizajnérov ohľadom políc sú jednoducho nekonečné.

Nábytok by mal byť vybraný na základe troch hlavných parametrov:

  • počet tlačených publikácií;
  • štýl dizajnu;
  • veľkosť miestnosti.

Ak je veľa kníh, zdedili sa po mojej babičke, najlepšou možnosťou by bolo kúpiť vysoké police. Môžu byť vyrobené podľa individuálnych meraní miestnosti. Regály sú zvyčajne umiestnené pozdĺž jednej steny..

Rebrík a vysoká knižnica

Pre optimálne vyplnenie celej steny budete s najväčšou pravdepodobnosťou musieť vyrobiť police podľa konkrétnych rozmerov.

Interiér študijnej knižnice môžete ozdobiť štýlovými skrinkami so sklenenými dverami. Posuvné šatníky sa môžu stať moderným analógom. Sú vyrobené na objednávku z prírodného dreva a zdobené originálnymi rezbami. Je lepšie zvoliť vysoký, kompaktný šatník. Ukáže sa teda, že vybojuje viac priestoru na inštaláciu čalúneného nábytku, konferenčného stolíka.

Nástenné police na knihy budú ideálnym riešením pre mladú rodinu s malou zbierkou výtlačkov. Police je možné umiestniť do obývačky, spálne, škôlky. Tvar a veľkosť takéhoto nábytku by mali byť zvolené na základe všeobecného štýlu miestnosti..

Interiér malej domácej knižnice

Domáca knižnica nie je len miestom na ukladanie kníh, ale aj relaxačnou miestnosťou.

Útulný dizajn domácej knižnice

Atmosféra v domácej knižnici by mala byť vhodná pre všetkých členov rodiny

Zrekonštruované staré knižnice

Interiér knižnice môžete urobiť originálnym pomocou starého, dlho nepotrebného nábytku. Babičkin šatník, komoda, zastarané police je možné vždy obnoviť, znova použiť v interiéri. Je to skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze a uchovať si príjemné spomienky na minulosť..

Knižnica starej babičky so zbierkou kníh

Nábytok vyrobený za starých čias má vysokú kvalitu

Dôležité! Keď ste si pre svoju domácu knižnicu vybrali štýl Provence, budete musieť zahodiť myšlienku nákupu nového šatníka. Starý nábytok je jedným z hlavných základov návrhu takéhoto dizajnu..

Interiér domácej knižnice s písacím stolom

Ak je hodnota starého nábytku nízka, môžete sa pokúsiť opraviť sami.

Reštaurovanie starého nábytku si vyžaduje určité skúsenosti, zručnosti a vybavenie. Ak nie je k dispozícii nič z vyššie uvedeného, ​​je lepšie zveriť túto úlohu špecialistovi. Reštaurátor urobí prácu rýchlo a efektívne.

Niekedy staré police, skrinky nepotrebujú globálnu obnovu. Majiteľom domu ich stačí len trocha opraviť, umyť, vymeniť sklenené časti za nové. Ak je to žiaduce, môžete do starého nábytku pridať novinku. Vnútorné steny skrinky stačí natrieť farbou. Farba farby by mala byť zvolená zo všeobecnej farebnej schémy interiéru. Farba musí byť vysoko kvalitná, netoxická. Akryl funguje dobre. Rýchlo schne, je prakticky bez zápachu, vyzerá úžasne.

Inštalácia regálov do výklenkov

Najlepším spôsobom, ako ušetriť miesto, je použiť vstavané police. Môžu byť umiestnené do špeciálnych výklenkov vyrobených zo sadrokartónu, tehál a iných stavebných materiálov. Zdobenie regálov je spôsob vyjadrenia majiteľov domu. Môžu zobrazovať vašu povahu, náladu, ciele. Podľa ich tvaru, farby je možné identifikovať milovníka hudby, zberateľa, estéta, milovníka moderných „pleťových vôd“.

Interiér obývačky s krbom a policami na knihy

Drevené police v sadrokartónových výklenkoch

Veľkosť políc si musíte vybrať na základe objemu vašej domácej knižnice. Ak je pre tlačené publikácie vyhradená celá miestnosť, môžete vybaviť veľký vstavaný stojan. Ak tomu chcete dodať zvláštne kúzlo, pomôže zafarbenie zadnej steny výklenku v jasných farbách. Napríklad svetlé police s tmavými stenami sú navzájom perfektne kombinované. Veľký stojan vám pomôže pohodlne umiestniť množstvo literatúry, časopisov a zberateľských predmetov.

Úzky výklenok pre knihy vo dverách

Výklenky je možné urobiť na najneočakávanejších miestach

Ukladanie kníh vo výklenku s policami

A ich dizajn môže byť veľmi rôznorodý.

Ak nie je možné vybrať celú izbu, potom je možné malú domácu knižnicu vytvoriť v obývačke, spálni pomocou malých políc zabudovaných do výklenku. Kompaktná polica vám umožní umiestniť všetko, čo potrebujete, bez toho, aby ste zaberali užitočný priestor. Ak je miestnosť malá, je lepšie usporiadať police v bielej farbe. Svetlé farby políc pomôžu vizuálne urobiť priestor väčším a priestrannejším.

Knižnice pod schodiskom do druhého poschodia súkromného domu

Knihy pod schodiskom sú tiež možnosťou, ak je v dome veľmi málo voľného miesta.

Viac o štýloch

Bez výberu harmonického smeru štýlu nie je možné správne navrhnúť domácu knižnicu. Vhodnejšie štýly a ich charakteristické črty sú podrobnejšie popísané v tabuľke:

Štýl Špecifické vlastnosti
Provence Citlivý, jemný, pokojný štýl. Ideálne na ozdobu ženskej domácej knižnice. Farebná schéma by mala byť svetlá: olivová, broskyňová, biela, svetlo zelená. Môžete použiť kvetinovú potlač. Je lepšie vybrať si starožitný, starožitný nábytok..
Klasika Ideálny štýl pre usporiadanie veľkej, priestrannej miestnosti. Klasika sa vyznačujú zdržanlivým dizajnom vo svetlých farbách. Výzdoba miestnosti by mala byť drahá, nábytok by mal byť drevený. Dôležitú úlohu v dizajne budú hrať záclony. Musia byť viacvrstvové, ťažké.
Minimalizmus Minimalizmus je skvelým riešením pre modernú rodinu. Tento smer sa vyznačuje svetlými farbami, jednoduchými tvarmi políc, veľkým množstvom svetla a praktickosťou. Dekoratívne detaily by mali takmer úplne chýbať.

Interiér domácej knižnice v klasickom štýle

Klasický interiér si bude vyžadovať značné finančné investície do dreveného nábytku

Biele knižnice v štýle Provence

Provence tiež tiahne k prírodnému, ale vyzerá jednoduchšie a lacnejšie.

Dlhá knižnica v bielej farbe

Moderné modely skriniek z kompozitných materiálov sú celkom vhodné pre minimalistické interiéry.

Osvetlenie

Pri zariaďovaní domácej knižnice, najmä oblasti na čítanie, je dôležitým bodom správna organizácia svetla. Príliš jasné elektrické svetlo škodí knihám. Je lepšie nechať skrinky, police bez zbytočného osvetlenia. Jeden stropný luster stačí. Cez deň by mali byť police s knihami chránené pred prirodzeným svetlom. Obyčajné žalúzie to urobia dobre..

Návrh domácej knižnice s krbom

Pohodlný priestor na čítanie s prídavným svetlom umiestneným na nočnom stolíku vedľa čalúneného kresla

Malá pohovka na čítanie kníh v otvore okna

Cez deň bude na takejto sedačke vždy svetlo

Útulné miesto na čítanie kníh v domácej knižnici

V tmavom rohu miestnosti sa nezaobídete bez ďalších zdrojov farieb.

Čitacia plocha miestnosti však musí byť vybavená ďalšími zdrojmi svetla. Na tento účel sa dobre hodí stojanová lampa. Osvetlí konkrétnu oblasť bez poškodenia kníh. Stojacia lampa je zvyčajne inštalovaná v blízkosti kresla, pohovky. Jeho štýl by mal byť v súlade so všeobecným štylistickým smerovaním oblasti čítania. Stojaciu lampu musíte umiestniť za čítačku. Je tiež dôležité, aby si vybral správnu lampu. Malo by byť ergonomické, svetlo by malo byť mäkké.

Video o tom, ako zorganizovať knižnicu v malom byte

Fotografické nápady na výzdobu interiéru domácej knižnice

Klavírna knižnica Jednoduché modulárne police na knihy Vysoký biely policový diel do domácej knižnice Poličky na knihy v tvare diamantu Domáca knižnica v podkroví Domáca knižnica s panoramatickým zasklením Krb v interiéri domácej knižnice Drevený nábytok na ukladanie kníh Retro domáca knižnica Zbierka kníh na čiernych policiach Čierne kreslo v domácej knižnici Interiér modernej domácej knižnice Kovový stojan na knihy Malá knižnica s oknom do záhrady Točité schodisko v hale s knižnicami Miesto na čítanie kníh v domácej knižnici Útulná atmosféra v miestnosti so zbierkou kníh Knižnice v modernom štýle Neštandardný prístup k ukladaniu kníh Originálne šikmé police s vašimi obľúbenými knihami Poličky na knihy v blízkosti okna obývačky Poličky okolo okna v súkromnom dome Okno s dreveným oblúkom v domácej kancelárii Domáca knižnica s veľkými oknami Rozťahovací stôl s okrúhlou doskou Kamenná podlaha v miestnosti s knihami Hnedé kožené kreslá Zelený koberec na drevenej podlahe Mäkké kreslo s béžovým čalúnením Mäkké vankúše na parapete Priestor na čítanie v otvore okna Interiér domácej kancelárie v anglickom štýle Obývacia izba s biliardom v klasickom štýle Obrovské hodiny na stene obývačky Dizajn obývačky so sivými stenami Priestranná rohová sedačka Organizácia knižnice v podkroví súkromného domu Poličky na knihy vo vidieckom dome Sivé pohovky v čitárni súkromného domu Knižnica v súčasnom štýle Parkety z rybej kosti Biela knižnica v štýle Provence Osvetlené výklenky pre vaše obľúbené knihy Poličky na knihy vo forme mapy Ruska Obývacia izba v podkroví s policami na ukladanie kníh Žlté kreslo a čierna knižnica Knižnice s dverami pozdĺž steny obývačky Ozdobné taniere na knižnice Modulárny nábytok v interiéri obývačky

Previous Post
Kombinationen av färger i inredning
Next Post
جدران منزلقة في القاعة: أفكار وخيارات للصور