15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Eklekticizmus ako štýl interiéru: nápady, fotografie

Pri výbere určitého štýlu vo výzdobe miestnosti človek vychádza z vlastného vkusu a uprednostňuje smer, ktorý najlepšie vyhovuje jeho duchu. Všetky štýly podliehajú prísnym požiadavkám na konkrétne farby, tvary, materiály, textúry a kombinácie. Existuje však druh dizajnu, ktorý žije mimo akýchkoľvek pravidiel – eklekticizmus. Spája všetko najlepšie s využitím praxe všetkých existujúcich štylistických prístupov. V tejto recenzii nájdete informácie o pôvode štýlu, popis eklekticizmu a odporúčania pre výzdobu vášho domova..

svetlý interiér spálne v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

tmavý dizajn chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

svetlý dekor chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

História vývoja štýlu

Na prvý pohľad bude výzdoba miestnosti v tomto smere pôsobiť bez chuti, pretože dizajn používa nesúrodé, často protichodné prvky. Premyslený eklektický štýl v interiéri vyzerá harmonicky a funkčne. Kombinuje detaily z rôznych období, materiálov a kvality. To vytvára očarujúci obraz. Niektoré položky sú dynastického charakteru a reštaurujú sa, čím sa šetrí rozpočet na renovácie.

Eklekticizmus nebude vyhovovať človeku, ktorý má rád minimalizmus. Farebný a originálny štýl dokonale zapadá do životného štýlu kreatívnych ľudí, ktorí sú pripravení na odvážne experimenty kvôli dokonalému výsledku. Správne implementovaný eklekticizmus vyzerá harmonicky a vytvára jemné pohodlie v každej miestnosti. Prispôsobuje sa životnému štýlu všetkých obyvateľov a ponecháva si veci, ktoré má na srdci..

neobvyklý štýl chodby v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

ľahká dekorácia obývačky v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

svetlý štýl spálne v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

Pojem „eklekticizmus“ sa začal pripisovať nie filozofii, ale architektúre v polovici 18. storočia. Popularita tohto trendu bola relevantná počas nasledujúcich dvoch storočí. Štýl bol upravený, doplnený o nové riešenia a prispôsobený míľnikom pokroku. Stal sa akýmsi post-klasickým štýlom v prostredí, kde sú ľudia unavení z prísnych rámcov a honosných vysokých nákladov. V prvých fázach svojho vzniku bol eklekticizmus považovaný za banálny zlý vkus. Potom, v podmienkach prevládajúcej slobody myslenia, začali uznávať hodnotu tohto štýlu a zaradili ho do všeobecnej klasifikácie..

Ak porovnáme eklekticizmus s inými smermi, potom vidíme, že je to „hodgepodge“ všetkého, čo bolo kedysi v móde. Z tohto dôvodu je eklektický interiér príjemný a dáva pocit ľahkej nostalgie..

Používanie týchto trendov je vhodné pre ľudí so širokými preferenciami a záujmami. Ak máte napríklad radi orientálny štýl, klasiku a africké motívy, potom ich možno harmonicky skombinovať v exotickom eklekticizme. Zároveň získate jedinečný interiér, ktorý vás môže veľmi prekvapiť..

štýl tmavej chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

svetlý dekor chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

svetlý interiér obývačky v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

Ako vyzdobiť interiér v eklektickom štýle?

Napriek otvorenosti voči experimentovaniu nie je také jednoduché vyzdobiť interiér v eklektickom štýle. Na prvý pohľad sa zdá, že na to stačí umiestniť do jedného priestoru súbor potrebných položiek, ktoré nie sú navzájom nevyhnutne kombinované. Ale v tomto prípade dostanete chaotický a niekedy nepríjemný “koktail”. Kde nájdete strednú cestu pre správny dizajn? Využite rady odborníkov v danej oblasti.

ľahký dizajn chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

svetlý interiér obývačky v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

tmavá výzdoba chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

  1. Nepokúšajte sa spojiť viac ako tri smery v jednej miestnosti. Toto je základná požiadavka psychológie na zaistenie pohodlnej existencie vo vesmíre. Jeden z vybraných štýlov by mal mať prioritu a ostatné by ich mali kompetentne dopĺňať..
  2. Nekonzistentné štýly s kreatívnou predstavivosťou je možné kombinovať prekrývaním farieb vo výzdobe predmetov.
  3. Nekombinujte príliš kardinálne prvky. Oko sa musí držať správnych sád. Napríklad na starú pohovku v klasickom francúzskom štýle môžete umiestniť vankúše v orientálnom štýle s gombíkmi a strapcami..
  4. Aby eklekticizmus nepôsobil lacno, nechajte nábytok, ktorý je vyrobený z prírodných materiálov a zdôrazňuje náročnosť interiéru..
  5. Typickou chybou inovatívneho dizajnéra je preťažovanie rôznymi doplnkami. Pokúste sa vyhnúť nemotornosti, aby ste si zachovali eleganciu.

Základné pravidlá interiérového eklekticizmu

V klasickom ponímaní eklekticizmus v interiéri predpokladá kombináciu predmetov, ktoré predstavujú nielen rôzne štýly, ale aj časy. Orientálne motívy a etnické prvky sa najčastejšie používajú na eklekticizmus pri výzdobe montovanej miestnosti. Farbu môžete zdôrazniť aj pomocou nového nábytku, ktorý správne zapadá do kompozície. Na okamžitú „diagnostiku“ eklekticizmu v interiéri potrebujete:

  • vyzdvihnúť príslušenstvo podobného štýlu;
  • nehanbite sa za farby;
  • používať neobvyklé dekoratívne prvky;
  • experimentujte s tvarom predmetov;
  • prepojte všetky detaily a získajte útulný interiér.

Najdôležitejšie je nezaťažovať miestnosť nazbieranými odpadkami, čo je najvyšší čas vyhodiť, ale je to škoda. Štýlový dizajn môže byť trochu nepravidelný, ale nie chaotický.

ľahký interiér chodby v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

svetlý dekor chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

tmavý dizajn spálne v eklektickom štýle

Interiér miestnosti v eklektickom štýle

Steny a strop

Na dekoráciu stien a stropov, ktoré pôsobia ako plátno, je možné použiť akékoľvek materiály. Prioritou je zároveň použitie neutrálnych odtieňov, ktoré nepreťažujú celkový obraz. Pri návrhu bytu sa používajú tapety, dekoratívne lišty, farby a štruktúrovaná omietka. Zónovanie priestoru v priestoroch je prípustné pomocou kombinácie textúr.

Strop slúži ako neutrálna zóna, ktorá sa farbami nijako zvlášť neodlišuje. Napríklad v súbore s modrými stenami je strop natretý bielou farbou. Je dovolené ozdobiť oblasť stropu lištou a originálnou lampou. V eklekticizme nie sú nainštalované napínacie alebo zavesené konštrukcie a hlavné zaťaženie padá na nábytok. Nadmerné dekorácie stropných a stenových oblastí zaťažujú priestor a vytvárajú vizuálnu disonanciu.

neobvyklý štýl obývačky v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

svetlý interiér chodby v eklektickom štýle

Interiér miestnosti v eklektickom štýle

Eklektický nábytok – nádych éry

Móda pre eklekticizmus pokračuje dodnes, a to predovšetkým kvôli jedinečnosti a schopnosti zachovať staré interiérové ​​predmety. Pri nastavovaní priestorov sa odporúča používať starožitný nábytok a doplnky, ktoré boli zdedené po babičkách alebo kúpené v starožitníctve. Medzi milovníkmi umenia je veľa eklektikov. Často obnovujú staré veci, aby im dali nový život a stelesnili v nich originálne nápady..

Vďaka obnove starého nábytku je možné získať autentický interiér. Jednoduchá zmena čalúnenia a premaľovania predmetu často často úplne zmení jeho vzhľad. Vďaka tomu sa fanúšikovia eklektiky nesnažia nakupovať nové produkty na trhu, ale radšej hľadajú riešenia, ktoré sú už po ruke. Je úžasné, ako niekedy môže nábytok z rôznych storočí vyzerať zaujímavo v tej istej miestnosti..

svetlý interiér chodby v eklektickom štýle

Interiér miestnosti v eklektickom štýle

neobvyklý dekor spálne v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

Farby v eklekticizme

Odtiene vo výzdobe priestorov závisia vo veľkej miere od preferencií majiteľov. Základným pravidlom je prítomnosť plynulého prechodu medzi svetlo neutrálnymi odtieňmi a jasnými postrekmi dekorácie. Je vhodné zriediť položky jednej neutrálnej farby s jasným prízvukom (napríklad pestrý vankúš na pohovke s pastelovým čalúnením). Svetlé záclony môžu zatieniť neutralitu steny a koberec, ktorý odráža farebnú schému použitú v interiéri, bude na podlahe vyzerať dobre..

neobvyklý dizajn spálne v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

tmavý dekor chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

Ako vyzerá interiér ako „súčasný“

Súčasný dizajn je modernou variáciou eklekticizmu. Hlavnými črtami tohto smeru sú lakonizmus, prítomnosť funkčného (vstavaného) nábytku, geometricky správne línie, pohodlné zónovanie priestoru a praktickosť. Súčasné je spojené s modernosťou a komfortom obytného priestoru. Tradičný eklekticizmus v interiéri sa ľahko prispôsobuje tejto možnosti vo výzdobe bytu.

Provence s ruskou dušou

Ruská Provence je považovaná za súčasnú rozmanitosť eklekticizmu domáceho úniku. Charakteristickou črtou tohto štýlu je prítomnosť klasických rustikálnych motívov. Tento eklekticizmus sa vyznačuje množstvom prírodných materiálov a starožitností s praktickým účelom. Úprimne povedané, dizajnové prvky starej mamy sa objavujú na pozadí provensálskej maľovanej bielej steny, umelo staršieho nábytku a čipkových textílií. Táto možnosť dizajnu sa používa aj na dokončenie mestského bytu..

neobvyklý interiér obývačky v eklektickom štýle

Eklekticizmus v dizajne miestnosti

svetlý koridor v eklektickom štýle

Interiér miestnosti v eklektickom štýle

Eklekticizmus v interiéri obývačky

Ukazuje sa, že najnápadnejšie je zdôrazniť prvky eklekticizmu pri vývoji výzdoby obývačky. Pri zdobení bytu je väčšina predmetov prenesená do obývačky, a to je pre fanúšika tohto trendu výzva. Hlavnou vecou nie je to preháňať v procese zdobenia miestnosti a vytvárať harmonickú kombináciu existujúceho riadu. Medzi položkami musí byť umiestnená primeraná vzdialenosť, aby bolo možné ubytovať hostí. Celkový dojem z domu závisí od toho, ako správne je miestnosť vyzdobená..

ľahká chodba v eklektickom štýle

Dizajn miestnosti v eklektickom štýle

neobvyklý interiér chodby v eklektickom štýle

Eklekticizmus vo vnútri miestnosti

Nábytok do obývačky

Pre najzaujímavejší dizajn môžete použiť kontrastné objekty. V obývacej izbe sú to pohovky rôznych farieb, jemné rohy v retro štýle, konferenčné stolíky s ozdobnými nohami. Poličky na knihy a rôzne doplnky budú vyzerať skvele. Na rozšírenie priestoru môžete nainštalovať široké zrkadlá, štylisticky zakryté žiarovky. Sklo a kov vyzerajú dobre na rozdiel od prírodných materiálov.

Experimentujte s výzdobou rôznych miestností vo svojom byte, aby ste získali jedinečný vzhľad, ktorý nenájdete u nikoho iného..

Video: Interiér podrobne. Eklekticizmus

50 fotografií príkladov interiérového dizajnu v eklektickom štýle:

svetlý interiér chodby v štýle eklektického obrazu neobvyklý štýl obývačky v fotografii v eklektickom štýle tmavý dizajn spálne v obrázku v eklektickom štýle svetlý dekor chodby na fotografii v eklektickom štýle tmavý dekor chodby v štýle eklektickej fotografie ľahká spálňa v eklektickom štýle neobvyklý dizajn chodby v štýle eklektickej fotografie tmavá vnútorná chodba na fotografii v eklektickom štýle svetlá dekorácia obývačky v obrázku v eklektickom štýle ľahký dizajn spálne na fotografii v eklektickom štýle neobvyklý štýl chodby v štýle eklektického obrazu svetlá výzdoba chodby v štýle eklektickej fotografie neobvyklý interiér obývačky v obrázku v eklektickom štýle svetelná chodba v štýle eklektického obrazu tmavý dizajn chodby v štýle eklektickej fotografie svetlá obývacia izba v obrázku v eklektickom štýle svetlý dekor chodby v štýle eklektickej fotografie neobvyklý dizajn spálne v obrázku v eklektickom štýle svetlý interiér chodby na fotografii v eklektickom štýle svetlý dekor chodby v štýle eklektického obrazu tmavý dizajn obývačky v eklektickom štýle neobvyklý štýl chodby v štýle eklektickej fotografie neobvyklý dekor spálne v obrázku v eklektickom štýle svetlá obývacia izba v fotografii v eklektickom štýle dizajn tmavej chodby v eklektickom štýle svetlý interiér chodby v štýle eklektickej fotografie svetlý dekor spálne v obrázku v eklektickom štýle tmavá vnútorná chodba v obrázku v eklektickom štýle spálňa vo svetlom štýle na fotografii v eklektickom štýle ľahký dizajn obývačky v eklektickom štýle jasný štýl chodby v štýle eklektickej fotografie svetlá vnútorná chodba v eklektickom štýle neobvyklý dizajn chodby v štýle eklektického obrazu tmavá výzdoba spálne na fotografii v eklektickom štýle neobvyklý dekor chodby na fotografii v eklektickom štýle tmavá chodba v štýle eklektického obrazu svetlý interiér spálne na fotografii v eklektickom štýle svetlý interiér chodby na fotografii v eklektickom štýle neobvyklý dekor chodby v štýle eklektického obrazu ľahký štýl chodby v štýle eklektickej fotografie neobvyklý interiér spálne v obrázku v eklektickom štýle svetlý dekor chodby v štýle eklektickej fotografie svetelná chodba v štýle eklektickej fotografie jasný dizajn chodby v štýle eklektického obrazu obývacia izba s tmavým dekorom na fotografii v eklektickom štýle neobvyklý interiér chodby v štýle eklektického obrazu spálňa v tmavom štýle v obrázku v eklektickom štýle neobvyklý dizajn chodby v štýle eklektickej fotografie obývacia izba so svetlým dekorom na fotografii v eklektickom štýle ľahký interiér chodby v štýle eklektického obrazu

Previous Post
Blommor i inredningen. Bilder och rekommendationer
Next Post
لون “القهوة بالحليب” في الداخل: الأفكار والصور