15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako urobiť schodisko ozdobou interiéru vášho domova

Na prepojenie úrovní budovy sa používajú špeciálne konštrukcie. Schodisko v interiéri je skutočnou ozdobou domu. Bude vyhovovať takmer akémukoľvek štýlovému riešeniu. Schodisko je schopné upútať pozornosť jasnými detailmi, zaujímavou geometriou a neobvyklou kombináciou textúr. Správne zvolený dizajn a umiestnenie radikálne zmení vnímanie priestoru, zaistí pohodlný a bezpečný presun do druhého poschodia budovy..

Krásne schodisko s kobercom a čiernym zábradlím

Je dôležité rozhodnúť sa, či chcete zo schodiska urobiť hlavný stred interiéru, alebo bude jednoducho pravidelne plniť svoj zamýšľaný účel.

Štruktúra sa stane hlavnou súčasťou alebo bude vykonávať vedľajšie úlohy. Predné drevené schodisko sa stáva kľúčovou postavou. V závislosti od umiestnenia je priestor rozdelený na funkčné zóny, usporiadané sú kusy nábytku. Schodisko je doplnené dekorom, je vytvorené špeciálne osvetlenie. Drobný predmet hrá v interiéri menej výraznú úlohu. Obvykle je vyrobený z lacných materiálov, nepoužíva dekor a je pripevnený k stene na chodbe alebo chodbe..

Rebríková konštrukcia

Takéto výrobky spĺňajú svoj zamýšľaný účel, prinášajú chuť do dizajnu miestnosti. Objednávajú sa systémy akéhokoľvek tvaru a veľkosti, pričom sa vyberá potrebný materiál. V interiéri existujú tri hlavné komponenty moderných schodísk:

 • nosná časť;
 • kroky;
 • ploty.

Sú vyrobené z dreva, kameňa, skla, kovu, betónu. Odolné modely sú vytvorené tak, aby poskytovali vstup do druhého poschodia.

Hlavné časti letového schodiska pre súkromný dom

Zariadenie dreveného schodiska

Nosné prvky Zvláštnosti
Tetiva Hlavná súčasť, ku ktorej sú pripevnené kroky. Úpravy sa objednávajú bez takéhoto prvku.
Kosoura Tieto tyče sú druhom luku, na vrchu majú výrezy, do ktorých sú vložené schody.
Boltsy Používajú sa ako neviditeľný upevňovací systém. Schody sú priskrutkované k stene.
Vertikálny stojan Používa sa na točité schodisko z kovu, dreva.

Točité schodisko s originálnymi schodmi do interiéru obytného priestoru

Musíte sa rozhodnúť, či budú mať vaše schody rovné, zaoblené alebo nepravidelne tvarované schody, z akého materiálu bude zábradlie vyrobené a tiež si premyslieť usporiadanie priestoru pod schodiskom

Úložný systém pre domácich majstrov pod schodiskom

Pohodlné zásuvky pod schodiskom

Voľba konkrétneho komponentu závisí od typu výrobku. Dôležitou súčasťou schodov je behúň, kde si človek dáva nohu. Jeho šírka nie je väčšia ako 30 cm. Stúpačka slúži ako podpera a spojovací kus. Pohodlie dizajnu závisí od toho. Stupne sú rovné, klinovité, skosené. Na výrobu a montáž rebríka je potrebné vykonať príslušné výpočty.

Ploty sa skladajú z držadiel, stĺpikov, zábradlí, ktoré sú potrebné na zaistenie bezpečnosti osoby pri pohybe. Majú dekoratívnu funkciu. Zábradlie je posledným prvkom dizajnu.

Materiály na výrobu schodov

Pre prímestskú budovu je vybraný trvanlivý a spoľahlivý výrobok, ktorý dokáže vydržať vzostup ťažkého nábytku do druhého poschodia. Schody v drevenom interiéri pôsobia pôsobivo. Materiál šetrný k životnému prostrediu prinesie do vášho domova pohodlie. Schody a zábradlia sú umiestnené v rôznych tvaroch. Moderné úpravy často nemajú ploty. Stupeň bezpečnosti zvoleného modelu závisí od toho, či v dome žijú deti alebo starší ľudia..

Borovicové drevené schodisko v interiéri obývačky súkromného domu

Prirodzený odtieň prírodného dreva dodáva okolitému interiéru prirodzené teplo

Drevené schodisko do druhého poschodia súkromného domu

Veľkolepé drevené schodisko s plynulým otočením

Sklenené roztoky pôsobia krehko a bez tiaže. Majú individuálne vlastnosti. Svetlé akcenty pomôžu transformovať jednoduchý model. Na jeho výrobu sa používajú sklenené komponenty a iné dekoratívne materiály..

Sklenené schodisko v interiéri súkromného domu

Schody so sklenenými zábradliami pôsobia ľahšie a vzdušnejšie

Betónové schodisko v interiéri domu v industriálnom štýle

Spoľahlivé a trvanlivé schodisko z monolitického betónu

Elitný mramor je nahradený umelým kameňom, prírodný materiál sa po niekoľkých rokoch začína opotrebovávať. Rebríky sú vyrobené zo železa, hliníka, bronzu atď. Odolné kovové výrobky sa ľahko inštalujú, nevyžadujú veľké náklady na opravu. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s dreveným obkladom pozdĺž rámu. S pomocou tohto materiálu je ľahké preniesť do reality akúkoľvek predstavu dizajnéra..

Fotografia schodiska na oceľovom ráme s krokmi z dosiek

Luxusné schodisko na kovovom ráme s drevenými stupňami

Kovové točité schodisko do druhého poschodia vidieckeho domu

Kované schodisko s originálnym dizajnom

Schodiskové štýly

Musíte si vybrať správnu farebnú schému, vziať do úvahy všetky detaily v projekte. Inštalácia akéhokoľvek schodiska v súkromnom dome nie je náročná, ale musí zodpovedať všeobecnému smeru.

Pre secesný štýl sú použité expresívne úpravy. Transparentné výrobky sa vykonávajú v nasledujúcich smeroch: techno, hi-tech, minimalizmus. Kompozície sú doplnené kovovým zábradlím a kamennými prvkami. Schody v škandinávskom štýle sú objemné, majú jednoduchý dizajn, rovné a jasné línie. Ovplyvňujú vizuálne vnímanie priestoru..

Interiérové ​​schodisko súkromného domu v secesnom štýle

Moderné schodisko v secesnom štýle

Dekoratívne schodisko v interiéri domu bude vynikajúcim riešením pre izbu zariadenú vo vidieckom štýle. Tieto funkčné modely z dreva vám umožňujú umiestniť pod ne šatník alebo praktické výklenky, ukladajú do nich rôzne veci. Tento smer poskytuje veľký počet textílií..

Schodisko do druhého poschodia v interiéri drevenice

Praktické rohové schodisko, ktoré sa perfektne hodí do interiéru drevenice

Klasická verzia dodá miestnosti pevnosť. Je vyrobený z kameňa, rôznych druhov stromov. Ako dekorácia sa používa bohatý dekor. Hlavnou výhodou budovy je jej pohodlná obsluha a pôsobivý vzhľad. Malo by byť kombinované s nábytkom a doplnkami..

Interiér haly vidieckeho domu so schodiskom v klasickom štýle

V klasickom interiéri funguje schodisko na úctyhodnosť – prísne zábradlie, masívne schody, masívne drevo

Pevná konštrukcia v anglickom štýle harmonicky zapadne do interiéru. Vytvorí atmosféru luxusu a pohodlia. Vybralo sa pre ňu drahé drevo, vyrezávané stĺpiky a elegantné povrchové úpravy. Existujú aj ďalšie zaujímavé oblasti: priemyselný, podkrovný, chata, provence. Na vypracovanie projektu je lepšie kontaktovať špecialistov.

Druhy schodov

Pomocou zaujímavých riešení je možné optimalizovať voľný priestor, aby sa zabezpečilo pohodlie pohybu po schodoch. Pochodový typ bude ozdobou priestranných sál. Dizajn vyzerá slávnostne a ľahko sa používa.

Priamy let schodiska v interiéri obývačky súkromného domu

Jednosmerné schodisko je súvislý rad schodov od horného pristátia po poschodie dolného poschodia

Schodisko na nosníku s kovovým zábradlím

Zvláštnosťou tohto schodiska je prítomnosť iba jedného nosného lúča, ktorý sa nachádza v strede konštrukcie a nazýva sa kosour

Existujú priame, otočné a platformou oddelené systémy. Sú tiež klasifikované podľa spôsobu pripevnenia:

 • sklopné;
 • na lankách;
 • monolitické;
 • kombinované.

Pochodové prvky sú namontované na betónovom základe. Tento typ je najbežnejšou úpravou. Absencia prefabrikátov robí monolitický systém odolným voči poškodeniu. Jeho inštalácia nie je náročná, ale je potrebná určitá oblasť. Nie je to najlepšia voľba pre skromné ​​byty, ale môžete zvážiť kompaktné otočné odrody..

Dizajnové schodisko do druhého poschodia súkromného domu

Pochodové schody zaberajú veľa miesta, a preto nemusia byť vhodné do každej domácnosti

Točité schodisko je menej funkčné, ale zaberá malú plochu. Miestnosť s takýmito zdvíhacími pásmi nadobúda špeciálny vzhľad. Pre vidiecky dom je vhodná otvorená kópia. V jeho dizajne nie sú žiadne stúpačky, takže sa zdá, že pláva vo vzduchu.

Sála súkromného domu so točitým schodiskom ľahkej konštrukcie

Točité schodisko – kompaktné riešenie pre moderný interiér

V smere osi sa rozlišujú priame, otočné a kyvné typy. V závislosti od typu ložiskových komponentov sa štruktúry rozlišujú na kosoura, bowstrings, skrutky. Bez ohľadu na dizajn môže byť stúpačka prítomná alebo nie. Drevené schodiská na skrutkách sú stále obľúbenejšie. Originálne riešenia sú vhodné pre moderné, high-tech obydlia. Montujú sa pomocou skrutiek. Napriek zdanlivej ľahkosti sú tieto modely schopné vydržať značné zaťaženie. Nainštalujte systémy na oceľové podpery.

Schody schodov na valcoch zblízka

Rebrík na skrutkách môže mať pochodový, špirálový alebo modulárny dizajn

Schodisko v hale

V prímestských zariadeniach je pre čakajúcich a odpočívajúcich hostí k dispozícii špeciálna miestnosť. Hala je veľká miestnosť susediaca s chodbou. Inštaláciou bieleho schodiska do interiéru je ľahké vizuálne zvýšiť jeho objem. Dobre zvolená variácia poteší hostí vidieckeho domu, poteší majiteľov.

Drevené schodisko vo vstupnej hale súkromného domu

Samotné schodisko môže byť ozdobou haly.

Štýlové schodisko na chodbe vidieckeho domu

Prvý dojem z majiteľov domu závisí od návrhu chodby a najmä od schodiska.

Pre priestranné byty je zakúpené masívne schodisko zdobené balustrádami. Dizajn haly zodpovedá zvolenému typu. Stojí za to postarať sa o osvetlenie nákupom centrálneho lustra, inštaláciou ďalších zariadení pri vchode. Schodisko bude logickým pokračovaním dizajnu haly. Jeho geometria, farby sú vysledovateľné v dizajne.

Schodisko v obývačke

Takýto prvok je schopný spojiť zariadenie. Často je umiestnený v obývacej izbe, čo okamžite zmení jeho charakter a účel. Drevené schodisko sa stane jasným prízvukom, ak mu dáte zaujímavý tvar. Nachádza sa v centrálnej časti miestnosti. Pomôže vám prepojiť byty s rôznymi štýlmi. Schodisko v obývacej izbe má nasledujúce výhody:

 1. Šetrí metre štvorcové, priestor pod konštrukciou sa používa na rôzne účely.
 2. Dekoratívny prvok.
 3. Na druhé poschodie je vhodné priniesť skrinky, pohovky, spotrebiče.
 4. Logické spojenie vesmíru.

študujte pod schodiskom v obývacej izbe súkromného domu

Efektívne využitie priestoru pod schodiskom

V obývacej izbe je umiestnená v rohu alebo pozdĺž steny. Schodisko slúži ako priečka, ktorá rozdeľuje miestnosť na časti. Do priestoru pod ním je umiestnené vybavenie, obrazy, vznikajú rekreačné oblasti. Kúpte si hotovú verziu dreva alebo urobte individuálnu objednávku. Úpravy so zrkadlovými alebo sklenenými vložkami vyzerajú zaujímavo.

Možnosti pre malé miestnosti

Do malej chodby je vhodné točité schodisko. Obľúbené sú variácie so sklenenými alebo kovovými zábradliami. Ak ho chcete zmestiť do chodby, vyberte si pochodový výhľad. Pod schodmi je nainštalovaný úložný systém na oblečenie a obuv..

Možnosť schodiska pre malú obývaciu izbu vidieckeho domu

Kompaktný rebrík jednoduchého dizajnu

Fotografia hustej schody na stavbu kompaktného schodiska

Schodisko s krokmi „husieho kroku“ zaberie ešte menej miesta

Môžete si kúpiť schodisko do interiéru vidieckeho domu skrutkového typu bez stúpačiek. Kovaný kovový model vyzerá v interiéri luxusne a zaberá málo miesta. V malých miestnostiach by malo byť všetko logické a funkčné. Na dekoráciu sa používa diódové osvetlenie schodov a neobvyklé zábradlia. Chodba je doplnená zrkadlami a fotografiami. Použitie materiálov vo svetlých farbách vizuálne urobí vstupnú halu priestrannejšou.

Voľba schodiska

V závislosti od typu výťahu je zvolené umiestnenie produktu. Je to potrebné vo fáze plánovania. V opačnom prípade si objednajú možnosť, ktorá sa im páči, ktorá zodpovedá charakteristike obydlia. Schodisko do druhého poschodia je namontované tak, aby ekonomicky využilo úžitkovú plochu. Pokúšajú sa nájsť možnosť s rozmermi zodpovedajúcimi veľkosti miestnosti.

Dekor schodiska na chodbe vidieckeho domu

Vopred je potrebné naplánovať nielen stavbu schodov, ale aj jeho výzdobu a výzdobu okolitého priestoru.

Schodisko pôvodného dizajnu v modernom dome

Moderný štýl miluje experimenty a najneočakávanejšie formy návrhov schodísk

Drevené schodisko udáva rytmus, dobre zvolené farby vám umožnia vytvoriť originálny dizajn. Na zaistenie bezpečnosti sa používajú silné materiály. Pri objednávaní jedinečného dizajnu moderného schodiska v dome by ste nemali zabúdať na jeho praktickosť a bezpečnosť. Berú do úvahy štrukturálne a štylistické vlastnosti miestnosti. Typy medzipodlažných štruktúr sú rôzne, čo vám umožňuje vytvoriť originálne riešenie v priestrannej hale a miestnosti s malou plochou.

Fotografia schodov pre akýkoľvek interiér

Pôvodný dizajn schodiska v hale súkromného domu Dizajn schodiska v štýle Provence Schodisko na kovovom ráme v interiéri modernej obývačky Klavír vo vstupnej hale súkromného domu Schodisko zo skleneného zábradlia do druhého poschodia Sklenené schodisko na drevených regáloch Malý stôl pod schodiskom v súkromnom dome Drevené schodisko s medzipodestou Starožitné drevené schody Sklenené zábradlie pre vnútorné schodisko Relaxačný kútik s pohodlnými kreslami Biele schodisko s hnedými schodmi Ľahké točité schodisko na oceľovom ráme Winder kroky na schodisku s obratom Čierne točité schodisko vyrobené z kovu Struny v zábradlí schodiska do druhého poschodia Točité schodisko vyrobené z kovu bez lakovania Dekoratívne taniere v prevedení schodiska Knižnica pod schodiskom v súkromnom dome Odolné sklenené zábradlie na schody Betónové schodisko s kovovým zábradlím Interiér haly vidieckeho domu Fotografia zhora kruhového schodiska Vintage schodisko vo vstupnej hale súkromného domu Drevené schodisko do vidieckeho domu Zdobenie priestoru pod schodiskom vlastnými rukami Módne kosourské schodisko s vzdušnými schodmi Možnosť dokončenia schodov v súkromnom dome Široké schody z masívu Schodisko z masívu v klasickom prevedení Biele schodisko na chodbe obytného domu Schodisko v obývacej izbe s vysokými stropmi Drevené schodisko s plynulým otočením Čerstvé kvety na ozdobenie schodiska Bicykel popod žlté schody Sklo sa ohýba na zábradlí schodiska Sklenené schody na schodisku Masívne drevené schodisko do druhého poschodia súkromného domu Usporiadanie knižnice na schodisku Schodisko v interiéri moderného vidieckeho domu Sála vidieckeho domu v podkrovnom štýle Schodisko v pastelových farbách v bytovom dome Biela sála s krídlom vo vidieckom dome Kovové schodisko v dizajne súkromného domu Kameň v prevedení schodiska Laminát pri povrchovej úprave schodísk Interiér chodby súkromného domu so schodiskom Sála súkromného domu v klasickom štýle Štýlové schodisko vo vstupnej hale vidieckeho domu Mramorové schody a zábradlia z nehrdzavejúcej ocele

Previous Post
Storleken på 2-sänglinne och euro är av stor betydelse
Next Post
خيارات تصميم بلاط الحمام