15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kombinácia oranžovej s inými

Oranžovú, ako viete, je možné získať zmiešaním červenej so žltou, a pravdepodobne preto sa považuje za najteplejšiu zo spektra, ktorá absorbovala vlastnosti prvého aj druhého. Tento odtieň absorboval silnú energiu červenej, ale zostal rovnaký žiariaci, veselý, teplý ako žltý. Vyvoláva to v nás skôr spomienky na útulný plameň ohňa a teplé slnečné lúče. Tí, ktorí objavia čaro tejto farby, v nej nájdu otvorenosť, vitalitu a aktivitu..

kombinácia jasne oranžovej v dekorácii obývačky s inými farbami

Moderný dizajn bytu v oranžovej farbe

kombinácia svetlo oranžovej v interiéri spálne s inými farbami

Kombinácia oranžovej s inými farbami v interiéri

kombinácia tmavo oranžovej v štýle miestnosti s inými farbami

Interiér miestnosti v oranžovej farbe

Všetky odtiene radosti: vyberte si ten svoj

Oranžová má veľa poltónov a rozdiel medzi nimi je vyjadrený v ľahkosti, intenzite, a napriek tomu ich možno rozdeliť do niekoľkých skupín.

  1. Jasné oranžové tóny, oranžová a mrkva sú najjasnejšie farby, ktoré priťahujú pozornosť. Z tohto dôvodu sa často používajú v dizajne a dekorácii interiéru, pretože prinesú veselosť a príjemnosť..
  2. Svetlooranžové pastely sú najsvetlejšie odtiene, ak sú zmiešané s bielou alebo ružovou. Tieto farby sú vnímané ako najprirodzenejšie a najprirodzenejšie. Biely alebo ružový odtieň dodáva pokojnú a harmonickú chuť. V prírode sa dá nájsť pomerne často – rôzne ovocie a rastliny.
  3. Oranžová farba s veľkým podielom červených podtónov (rumelka) – tu dominujú jasné tóny červenej nad žltou, prinášajú väčšiu vášeň a energiu, ale bez tej agresie, ktorá sprevádza čistú červenú. Toto sfarbenie má tonizujúci účinok..
  4. Tmavé pomaranče sú najpokojnejšie, najhlbšie a najbohatšie tóny. Táto „chutná“ kombinácia dáva predstavu o útulnosti, teple a jeseni. Tu hnedý tón zrieďuje činnosť hlavnej farby, čo jej dodáva šľachtu, zrelosť.
  5. Žltooranžová, okrová evokuje trvalé spojenie s teplom, bohatou úrodou, špicatou ražou, pieskom. Vďaka tomuto odtieňu sa cítime pokojne, zatiaľ čo zostávame aktívni. Žltá farba dodáva viac tepla a agresivita červenej farby je neutralizovaná.

kombinácia tmavo oranžovej v dizajne domu s inými farbami

Oranžová farba v interiéri v kombinácii s inými odtieňmi

kombinácia svetlo oranžovej v štýle bytu s inými farbami

Dizajn bytu v oranžovej farbe v kombinácii s inými odtieňmi

Oranžové farebné kombinácie

Po prevzatí popisu akejkoľvek farby sa nemôžete zamerať iba na ňu a jej vlastnosti, obísť a neuvažovať o kompatibilite s ostatnými. Rôzne tóny rovnakého odtieňa je samozrejme možné navzájom kombinovať, ako aj vymýšľať rôzne kombinácie s inými, čo umožní získať zaujímavé a úspešné obrázky, ktoré vám umožnia dosiahnuť požadovaný efekt..

V akejkoľvek kombinácii jasne oranžová farba prináša teplo a živosť. Podobná príchuť nám prináša spomienky na leto a horúce krajiny, kombinácie s týmto odtieňom sú typickejšie pre tie oblasti, kde prevláda horúce podnebie, najmä vo východných krajinách. Doplnkové farby k nej vylepšia alebo podporia „dvojicu“, stlmia ju alebo ešte viac zdôraznia a udajú tón samotnej kombinácie. Zvlášť dobre vnímané sú tie kombinácie, v ktorých svieti druhý tón tmavšieho odtieňa ako hlavný, vďaka ktorému sa zdá, že je táto farba odhalená..

kombinácia jasne oranžovej v kuchynskom dekore s inými farbami

Moderný dizajn bytu v oranžovej farbe

kombinácia svetlo oranžovej v dizajne bytu s inými farbami

Kombinácia oranžovej s inými farbami v interiéri

kombinácia tmavo oranžovej v interiéri miestnosti s inými farbami

Interiér miestnosti v oranžovej farbe

Takmer každá kombinácia s týmto tónom vyzerá výhodne. V kombinácii s týmto odtieňom sú ostatné komplementárne farby takmer vždy v kontraste. Preto je možné kombinovať mnoho farieb. Jasné odtiene budú vyzerať harmonicky v duete s rovnakými nasýtenými farbami a svetlé odtiene, naopak, s neutrálnymi a pastelovými tónmi..

A aby ste sa nemýlili a správne používali žiarivú oranžovú vo svojom každodennom vzhľade alebo interiéri, musíte vedieť a vziať do úvahy kompatibilitu týchto farieb. Existuje veľa úspešných kombinácií. K tomuto žiarivému tónu sa hodí biela, čierna, šedá, modrá, ružová a mnoho ďalších.

kombinácia jasne oranžovej v štýle obývačky s inými farbami

Oranžová farba v interiéri v kombinácii s inými odtieňmi

kombinácia svetlo oranžovej v domácom dekore s inými farbami

Dizajn bytu v oranžovej farbe v kombinácii s inými odtieňmi

Kombinácia oranžovej s achromatickou

Achromatické farby sú čierna, biela, šedá a jej rôzne variácie. Dokonale v harmónii so všetkými odtieňmi. Oranžová sa vďaka svojmu jasu a sýtosti priaznivo kombinuje s čiernou, bielou a sivou farbou, ktorá je zdôraznená iba v kombinácii s čiernou a bielou. Tento odtieň bude skvelou kombináciou mnohých neutrálnych odtieňov, najmä čiernej, mliečnej a olovenej. Svetlé a stredné tóny upokojujú a tlmia jeho intenzitu, zatiaľ čo tmavé tóny prehlbujú a dodávajú trochu agresivity..

čierna

Kombinácia s čiernou patrí k tradičným klasickým kombináciám, v ktorých vďaka jasu oranžovej farby vyzerá čierna menej pochmúrne. Je to skvelá kombinácia, v ktorej sa prelínajú prvky agresivity a sexuality s nízkym kľúčom. Podobná kombinácia jasne oranžovej s čiernou sa často nachádza u dravých zvierat v džungli a vyzerá jasne a agresívne, ale zároveň takáto únia nevyzerá príliš dravo, ale je vnímaná ako celkom elegantná, elegantná a moderná.

kombinácia tmavo oranžovej v kuchynskom prevedení s inými farbami

Moderný dizajn bytu v oranžovej farbe

kombinácia jasne oranžovej v interiéri spálne s inými farbami

Kombinácia oranžovej s inými farbami v interiéri

kombinácia svetlo oranžovej v interiéri kuchyne s inými farbami

Interiér miestnosti v oranžovej farbe

Sivá

Je to skvelá a úspešná kombinácia, v ktorej neutrálny a strohý sivý tón môže mierne tlmiť aktívny, jasný a energický hlavný tón. Vďaka tomu taká únia vyzerá elegantne a vznešene, ale s tým všetkým nie je vôbec nudná. Takýto súbor priťahuje pozornosť, ale je vnímaný jemnejšie ako rovnaká kombinácia s čiernou. Na dosiahnutie harmónie je lepšie vziať sivú farbu veľmi svetlého alebo veľmi tmavého odtieňa. Svetlosivá zvýrazní bielu a tmavá doplní.

kombinácia jasne oranžovej v domácom dekorácii s inými farbami

Oranžová farba v interiéri v kombinácii s inými odtieňmi

kombinácia tmavo oranžovej v dizajne miestnosti s inými farbami

Dizajn bytu v oranžovej farbe v kombinácii s inými odtieňmi

biely

Kombinácia s bielou je ďalšou klasickou kombináciou. Dostatočne kontrastná kombinácia, kde biely odtieň zdôrazňuje sýtosť dominantnej farby. Prezentovaná kombinácia vyzerá optimisticky a samotná farba je naplnená ľahkosťou a energiou..

Kombinácia oranžovej s chromatickou

Oranžová je jedným zo siedmich základných chromatických tónov. S akými inými farbami funguje oranžová dobre? Zoznam úspešných kombinácií je pomerne rozsiahly..

Nebojte sa vybrať tento odtieň, pretože v závislosti od dodatočnej farby môže byť buď jasný, alebo zdržanlivejší..

kombinácia jasne oranžovej v štýle bytu s inými farbami

Moderný dizajn bytu v oranžovej farbe

kombinácia tmavo oranžovej v štýle spálne s inými farbami

Kombinácia oranžovej s inými farbami v interiéri

kombinácia svetlo oranžovej v dizajne obývačky s inými farbami

Interiér miestnosti v oranžovej farbe

Červená

Pretože sú tieto farby vo farebnom spektre tesne vedľa seba, ich kombinácia sa považuje za príbuznú a silnú. Vďaka blízkosti dvoch teplých tónov toto spojenie vytvára odvážnu, veselú náladu, inšpiruje pocit sily, asertivity, odtiene sa navzájom posilňujú a obohacujú. Môže to byť buď veľmi útulná kombinácia, ak skombinujete teplý odtieň oranžovej s bordovou, alebo horúci ohnivý duet. Podobná kombinácia sa nachádza vo východných krajinách, pretože taký výber farieb je spojený s bohatstvom. Pri kombinovaní takýchto sýtych farieb musíte zabezpečiť, aby sa líšili v sýtosti..

kombinácia tmavo oranžovej v dekore miestnosti s inými farbami

Oranžová farba v interiéri v kombinácii s inými odtieňmi

kombinácia svetlo oranžovej v interiéri domu s inými farbami

Dizajn bytu v oranžovej farbe v kombinácii s inými odtieňmi

žltá

Tiež príbuzná kombinácia. Na rozdiel od spojenia s červenou sa táto kombinácia vyznačuje pocitom ľahkosti, beztiaže. Na udržanie vzdušnosti a harmónie v tejto kombinácii musíte urobiť svetlejší, čistejší a teplejší žltý odtieň. Svetložltým tónom sa farba stáva sviežejšou a „stredným“ tónom vyrovnáva jej jas.

Hnedá

Je to veľmi krásna kombinácia, teplá a útulná, vytvára harmonickú kombináciu. Tmavé, čokoládovo hnedé odtiene sú dobré v kombináciách, rovnako ako karamelové, svetlé odtiene.

zelená

Ide o dosť riskantnú a odvážnu kombináciu, nie každý sa k nej odváži uchýliť. Ako keby sama príroda navrhla takú kombináciu – oranžové ovocie obklopené mladými listami. Tento kontrast vyzerá sviežo a jasne, ale stojí za to kombinovať tieto tóny s veľkou starostlivosťou. Je lepšie použiť tmavozelenú, olivovú. Spojenie oranžovej so studenými zelenými odtieňmi (malachit, mätový smaragd) vyzerá skvele, takže hlavný odtieň vyzerá výraznejšie..

kombinácia jasne oranžovej v interiéri domu s inými farbami

Moderný dizajn bytu v oranžovej farbe

kombinácia svetlo oranžovej v dekore bytu s inými farbami

Kombinácia oranžovej s inými farbami v interiéri

kombinácia tmavo oranžovej v dizajne obývačky s inými farbami

Interiér miestnosti v oranžovej farbe

Modrá

Mimoriadne emocionálna kombinácia. Vzhľadom na to, že tieto odtiene sa navzájom dopĺňajú a sú vo farebnom kruhu proti sebe, je ich kombinácia mimoriadne výrazná a postavená na kontraste tepla a chladu, čo pomáha dosiahnuť veľmi pútavé a nezabudnuteľné obrázky..

Modrá

Kombinácia oranžovej a modrej nevyhovuje každému, toto je odvážny výber palety. Pripomína kontrast medzi horúcim pieskom na pláži a nebesky modrým oceánom. Tieto odtiene tvoria perfektné letné duo, ktoré vyzerá sviežo a odvážne zároveň..

Ružová

Vďaka párovaniu s ružovou bude tento vzhľad zaujímavý. Malo by sa však pamätať na to, že je lepšie zvoliť jasný odtieň, niekedy sýtosť podobný. Zvlášť výhodná bude kombinácia základného tónu s odtieňom fuchsie, karmínovej. Fungovať môžu aj niektoré svetlo ružové tóny.

Pre tvoju informáciu. Nie sú to všetky odtiene, s ktorými môžete kombinovať jasnú, intenzívnu a slnečnú farbu, ktorá podľa psychológov v sebe nesie pocit otvorenosti, prívetivosti a veselosti. Ešte viac kombinácií nájdete pomocou takzvaného farebného kolieska..

kombinácia jasne oranžovej v štýle spálne s inými farbami

Oranžová farba v interiéri v kombinácii s inými odtieňmi

kombinácia jasne oranžovej v dizajne bytu s inými farbami

Dizajn bytu v oranžovej farbe v kombinácii s inými odtieňmi

Oranžová symbolika

Oranžová je slnko, pomaranče, plážová sezóna, piesok, letné horúčavy a nedbalosť. Je to symbol tepla, radosti a lásky k životu, ohňa. V tomto odtieni sa môžete zahriať na prvý pohľad. Pamätajúc si na citrusové stromy, ktoré každoročne prinášajú bohatú úrodu, môžeme oranžovú nazvať farbou plodnosti a bohatstva. Tento tón je najobľúbenejší na východe. V mnohých východných náboženstvách tento odtieň znamená duchovné osvietenie, podobne ako vychádzajúce slnko. Preto budhistická mládež nosí oranžovo-červené oblečenie. Symbolizuje odriekanie, trpezlivosť a najvyššie osvietenie..

Naopak, v európskych krajinách sa s touto veselou farbou dá stretnúť len málokedy, a to iba na výstražných tabuliach alebo v montérkach. A tu má táto príchuť svoje pozitívne asociácie. Je to odtieň odvahy, cti, veľkosti a túžby po dobrodružstve..

Video: Oranžová farba v interiéri

50 fotografií nápadov na interiérový dizajn v oranžovej farbe:

kombinácia svetlo oranžovej v interiéri miestnosti s inými farbami fotografie kombinácia tmavo oranžovej v dekore bytu s inými farbami obrázku kombinácia jasne oranžovej v kuchynskom štýle s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dizajne domu s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v interiéri obývačky s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v štýle spálne s inými farbami fotografie kombinácia tmavo oranžovej v dekorácii spálne s fotografiou iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v dizajne bytu s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v štýle domu s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dizajne obývačky s inými farbami foto kombinácia svetlo oranžovej v dekore kuchyne s inými farbami foto kombinácia jasne oranžovej v interiéri miestnosti s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v interiéri kuchyne s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dizajne bytu s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v štýle spálne s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v domácom dekorácii s fotografiou iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dizajne miestnosti s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v štýle obývačky s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v interiéri miestnosti s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v dekorácii spálne s inými farbami fotografie kombinácia svetlo oranžovej v interiéri domu s inými farbami fotografie kombinácia svetlo oranžovej v štýle bytu s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dekorácii obývačky s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v dizajne kuchyne s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v interiéri domu s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v interiéri spálne s inými farbami fotografie kombinácia tmavo oranžovej v dizajne miestnosti s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v kuchynskom štýle s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v dekorácii spálne s fotografiou iných farieb kombinácia jasne oranžovej v interiéri domu s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v dizajne miestnosti s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v dekore bytu s inými farbami foto kombinácia tmavo oranžovej v štýle obývačky s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v dizajne spálne s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v interiéri bytu s inými farbami fotografie kombinácia tmavo oranžovej v štýle kuchyne s inými farbami foto kombinácia jasne oranžovej v domácom dekorácii s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v štýle obývačky s inými farbami foto kombinácia svetlo oranžovej v dizajne spálne s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dekore bytu s inými farbami foto kombinácia jasne oranžovej v kuchynskom dizajne s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v dekorácii domu s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v interiéri kuchyne s inými farbami fotografie kombinácia tmavo oranžovej v dizajne obývačky s obrázkom iných farieb kombinácia svetlo oranžovej v štýle domu s obrázkom iných farieb kombinácia tmavo oranžovej v dekore miestnosti s inými farbami fotografie kombinácia svetlo oranžovej v interiéri spálne s obrázkom iných farieb kombinácia jasne oranžovej v štýle bytu s inými farbami fotografie kombinácia jasne oranžovej v dizajne bytu s inými farbami Dizajn bytu v oranžovej farbe v kombinácii s inými odtieňmi

Previous Post
Vi väljer en öppen spis för det inre av vardagsrummet
Next Post
ديكور غرفة الأطفال أمر حساس!