15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Vlastnosti použitia oranžovej a jej kombinácií v interiéri izieb

Oranžová nie je často prítomná v interiéri moderných bytov, ale niekoľko oranžových akcentov môže urobiť kuchyňu veselou a sivou spálňou útulnou. Každý nápad na dizajn by mal byť stelesnený v dobre premyslenom koncepte, v ktorom proporcionálny vzťah nesie hlavné zaťaženie celkovej rovnováhy. Oranžová je vzácna farba, ktorá nemá toľko odtieňov ako povedzme zelená alebo hnedá; so studenými farbami „nie je priateľská“. Preto, ak ho chcete použiť v jednej z miestností vášho domova, dbajte na rady našich odborníkov – koloristov, psychológov a dizajnérov..

Návrh spálne v oranžovej farbe s oknami na severnú stranu domu

Oranžová je najteplejšia farba v palete návrhárov bez ohľadu na prezentáciu a kombinácie s inými tónmi

Vnímanie oranžových farieb v moderných interiéroch

Orange, ako každý iný, každý má svoje vlastné asociácie, prináša určité spomienky. Mnoho ľudí si pamätá šťastné farby detstva, medzi ktorými, samozrejme, je niečo oranžové. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o novoročné mandarínky alebo letné marhule, svetlé oblečenie alebo farebné cukríky. Oranžová farba je však použiteľná nielen v interiéri detskej izby, ale aj v akejkoľvek inej miestnosti, vrátane chodby a kúpeľne, ako na fotografii..

Interiér kúpeľne v oranžových farbách v byte mladej rodiny

Takáto kúpeľňa osloví energických mladých ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl.

Interiér chodby mestského bytu v oranžovej farbe

Chodba s oranžovými stenami

Oranžová pohovka v obývacej izbe s bielymi stenami

Keď vojdete do miestnosti, váš pohľad okamžite upiera na predmety oranžovej farby.

Dôležité! Táto farba mierne skresľuje skutočné vnímanie blízkych predmetov..

V zrkadlovom obraze na pozadí oranžových stien bude človek pôsobiť krajšie, sviežejšie a mladšie ako v skutočnosti. Rovnaká vlastnosť funguje na pozadí marhuľových stien spálne, ktoré často používajú starší aristokrati z Foggy Albion..

Oranžová posteľ a koberec v interiéri spálne

Oranžová a zelená sú prírodnou kompozíciou vytvorenou samotnou prírodou. Akékoľvek odtiene sú prijateľné: olivový, pistáciový, mäta, smaragd, šalát a tak ďalej.

Táto slnečná farba má svoje vlastné charakteristiky. Aj keď ide o „klasickú“ alebo spektrálnu farbu, v interiéri sa používa rôznymi spôsobmi:

 • v rozmazaných tónoch (jemná broskyňa);
 • šťavnaté farby (tón pomarančovej alebo mandarínkovej kôry);
 • s mierou (ako citrusová dužina);
 • zriedený (s pridaním žltého, mliečneho alebo béžového pigmentu).

Oranžové závesy a modré steny v dizajne obývačky

Svetlý odtieň oranžovej sa hodí k studenej modrej alebo tyrkysovej

Rada. Vzhľadom na schopnosť miešať použite akúkoľvek vnútornú farbu, ktorá je k dispozícii, ale odtieň zmeňte pridaním ďalšieho pigmentu alebo hotovej základne. Rozmazané a zriedené tóny sú vhodnejšie pre steny; pre jasné akcenty môžete zvýšiť emócie pridaním červeného pigmentu..

Kombinácia oranžovej s béžovou v dizajne obývačky

Béžová a oranžová sú jednou z najharmonickejších kombinácií. Interiér pôsobí útulne a vznešene

Psychológovia tvrdia, že táto časť dúhového spektra, ktorá prechádza z červenej na žltú, má mnoho pozitívnych vlastností:

 • podvedome dáva pocit šťastia a pohody;
 • vizuálne približuje vnútorné objekty, pričom mierne skresľuje skutočnú veľkosť predmetov nahor;
 • upozorňuje na prízvukovú stenu s umeleckým dielom s jasne oranžovou škvrnou alebo inštaláciou v týchto odtieňoch;
 • teplé asociácie, s ním sa atmosféra zdá byť pohodlnejšia, najmä ak je k dispozícii nábytok s farebným čalúnením;
 • obrázok v oranžových farbách v jedálni zvyšuje chuť do jedla, podporuje priateľské rozhovory;
 • dávkované používanie oranžových akcentov v osobnom priestore pomáha bojovať proti depresii a temným myšlienkam, nadmerné používanie môže utláčať ľudí s nestabilnou psychikou, najmä v kombinácii s čiernymi kontrastmi;
 • broskyňový závoj na oknách dokonale kompenzuje nedostatok slnečného svetla na severnej strane.

Interiér obývačky vo futuristickom štýle kombinujúci oranžovú a fialovú farbu

Duet oranžovej a fialovej je vhodný iba do futuristických interiérov. Pridaním sivých akcentov bude prostredie harmonickejšie

Pozor! Nepoužívajte dvojfarebnú kombináciu čiernej a oranžovej v interiéri, napríklad v extravagantnej kúpeľni. V prírode je to nebezpečný signál pre plazy a hmyz. Ale toto duo je možné zriediť mliečnym alebo jemným béžovým odtieňom..

Kombinácia oranžovej s bielou v kúpeľni

V tejto kúpeľni sa zdá, že čisto biela farba je nabitá energiou oranžovej a ráno povzbudzuje.

Nadbytok oranžovej v interiéri ako hlavný gamut sa najskôr aktivuje, potom sa unavia a vyčerpajú. Okrem toho sa na pozadí oranžového nábytku v kuchyni „stratia“ bledšie predmety. Ale v modernom dizajne, vyrobenom s rozumným využitím jeho odtieňov, vyzerá plastový nábytok a sklenené police skvele. Aj malá kuchyňa so severným oknom bude vyzerať priestrannejšie, nasýtená svetlom a vzduchom, ako na fotografii.

Interiér kuchyne v oranžovej farbe

Ak na stenu namaľujete oranžovú farbu, kuchyňa bude pôsobiť širšie a priestrannejšie.

Psychológovia tvrdia, že oranžovú si vyberajú mimoriadne nadaní jedinci. Všetci ostatní by tiež urobili dobre, keby do interiéru pridali trochu týchto akcentov, aby ľahšie prežili dlhú severnú zimu alebo sezónnu depresiu. Aby ste to urobili, nemusíte niečo radikálne meniť ani lepiť na oranžové steny v interiéri tapetou, stačí, ak do zariadenia bytu pridáte niekoľko jasných emocionálnych akcentov.

Štylistické odporúčania

Dizajnéri považujú oranžovú farbu v interiéri za optimistickú, veselú, takže nezapadá do zdržanlivého pokojného konceptu. Aj keď nie sú vylúčené jeho rozmazané tóny v textíliách alebo kožušinových prvkoch, pretože jeho červenkastý odtieň je spojený s líščími kožami.

Ozdobte neopísateľný minimalistický interiér spálne prehozom, ktorý napodobňuje červenú kožušinu. Je to skvelé zimné prostredie na sezónne premeny. V obývacej izbe pridajte niekoľko „kožušinových“ akcentov vo forme suvenírov, obrázku alebo fotografie s domácim miláčikom s červenými pruhmi – miestnosť bude naplnená živou energiou.

Oranžové závesy v dizajne spálne

Keď ráno presvitne svetlo pomarančovými závesmi, spálňa bude plná dobrej nálady a energie.

Moderný dizajn obývačky s oranžovou stenou

V interiéri moderného štýlu dominujú rovné čiary a plná farba, jednu zo stien je možné zvýrazniť oranžovou farbou

Existuje však mnoho štýlov, kde je nevhodná oranžová farba a kožušinová téma, napríklad renesančný, empírový a niektoré historické štýly..

Terakota, ako jeden z odtieňov teplého obľúbeného, ​​dokonale zapadne do vidieckeho štýlu a mnohých etnických interiérov. Vzbura farieb za účasti smaragdových zelených a terakotových prvkov je obľúbenou technikou v štýloch na arabské témy – turečtina, marockosť. Nádherný africký interiér s imitáciou kože žiraf je bez neho nemysliteľný..

Interiér spálne v štýle Orange Provence

Oranžová spálňa v štýle Provence

V kuchynskom nábytku zostáva táto farba vo väčšine štylistických rozhodnutí celkom prijateľná. Ide predovšetkým o ovocné a citrusové motívy, ktoré môžu svojimi tehlami zdobiť dôrazne mestský interiér kuchyne v high-tech alebo podkrovnom štýle..

Interiér domáceho kina s oranžovým stropom

Oranžový strop urobí každú miestnosť jedinečnou, ako napríklad domáce kino vo vidieckom štýle

Eklekticizmus, gýč a fúzia sú moderné štýly, kde sa spoliehajú na zmiešanie charakteristík rôznych smerov interiéru s oranžovými stenami alebo prvkami. Dávkovanie tohto rozsahu, ak je šikovne kombinované s tradičnými spoločníkmi, zabráni chybám. Pre tieto tri a dvojice sú najvhodnejšie nasledujúce:

 • krémová alebo biela;
 • svetlo zelená;
 • žltá zelená;
 • všetky odtiene čokolády;
 • béžová;
 • pokojná žltá;
 • krémová a karamelová;
 • veľa odtieňov hnedej;
 • vínová červená a koňaková;
 • veľa odtieňov drevitej textúry.

Čierna a oranžová farba v modernom kuchynskom dizajne

Čierna a oranžová kombinácia je vhodná pre štýl art deco

Rada. Neponáhľajte sa experimentovať so studenými farbami, ak nie ste presvedčení o príkladoch fotografií, že je to dobré. Výnimkou sú pestré textílie, bez ktorých je atmosféra domu zariadeného podľa indických, arabských alebo čínskych tradícií nemysliteľná..

Kombinácia oranžovej a bielej v interiéri kuchyne

Krásne vyzerajú svetlé fasády oranžovej náhlavnej súpravy v kombinácii s bielou alebo krémovou výzdobou steny

Niektorí sa pýtajú, ktorá farba sa v interiéri nehodí k oranžovej? Stylisti volajú modrú – opačný tón v spektrálnom kruhu. Mnoho „nesúrodých“ je možné úspešne kombinovať v eklektických alebo extravagantných interiéroch, ale v klasike nekombinujte indigo a terakotu, odtiene marhule a tyrkysovej.

Dôležité! Nezabudnite, že niektoré duety môžu podvedome deprimovať psychiku a obytný priestor je miestom, kde musíte tráviť väčšinu času..

Oranžové a tmavo hnedé farby v interiéri spálne pre mladých

Svetlá a bohatá spálňa – možnosť pre odvážnych

Profesionálnym dizajnérom sa to darí efektívne kombinovať s „nepriateľskými“ tónmi. Toto spojenie je však úspešné prostredníctvom sprostredkovateľských farieb alebo iných techník. V interiéri môžete použiť metalizované kovanie, textúru dreva alebo svetlo neutrálne pozadie stien s oranžovou – béžovou alebo perleťovo šedou..

Aj kyslé odtiene sú prijateľné pre milovníkov avantgardy, futurizmu alebo expresionizmu. Je však lepšie vybaviť jasne oranžové osvetlenie alebo ozdobiť zaujímavý predmet, napríklad kreslo na sedací vak v svetlom kryte v rohu miestnosti. Neunaví optický nerv, ak budete pracovať chrbtom k predmetu uvedeného odtieňa..

Oranžové vankúše na pohovke v interiéri obývačky

Tu sa oranžová farba používa ako mierny prízvuk.

Rada. V prostredí, podľa princípov Feng Shui, prináša oranžová slobodu a kreativitu. Prineste to do svojej „problémovej“ oblasti, či už ide o rodinu, deti, zdravie alebo financie.

Aký nábytok si vybrať?

Aj keď sa sady oranžového nábytku v katalógoch a nákupných centrách často nenachádzajú, kupujúci sú ochotní ich rozobrať. Ale tento alebo ten odtieň je viac v súlade s dekorom miestnosti určitej funkčnosti..

Dizajn bielej obývačky s oranžovým kreslom v interiéri

Oranžové kreslo zmierňuje chlad a jas bieleho interiéru, miestnosť sa stáva útulnejšou a teplejšou

1. Marhuľa Vynikajúci výber nábytku v modernej spálni na severnej strane, steny – mliečne a biele.
2. Amber Mäkký kútik ozdobí každú obývačku.
3. Losos Pekné čalúnenie kresiel v dievčenskej izbe.
4. Terakota V tomto kvete je prútený nábytok na otvorenú terasu alebo do skleníka s mäkkým posedením.
5. Tekvica Perfektné riešenie pre kuchynské fronty alebo umývateľné rohové čalúnenie.
6. Mandarinka Veselá farba do detskej spálne.
7. Okrová Pokojný tieň, najlepšia voľba chodby.
osem. Med Príjemný tón pre jedálenský set.
deväť. Zázvor (kožušina) Luxusný prehoz do spálne alebo obývačky.

Oranžové stoličky pozdĺž baru v kuchyni

Oranžová farba zvyšuje chuť do jedla, preto sa často používa v interiéri jedálne alebo kuchyne.

Oranžová kožená sedačka v interiéri hosťovskej izby

Štýlová kožená sedačka s medenými nitmi

Samozrejme, nie sú to všetky odtiene, ktoré by sa dali zapamätať a popísať. Ak sa vám páči pestré hladké alebo kožené čalúnenie sedačky – kúpte si, ale nezabudnite na celkové vyváženie farieb. Pridajte doplnky, suveníry, nechtíky alebo iné prírodné kvety v rovnakom rozsahu, aby ste posilnili pozitívne.

Oranžové odtiene v interiéri kuchyne

Ak voľba padla na kuchynskú súpravu v oranžovej, marhuľovej alebo lososovej farbe – je to veľký úspech, smelo do nákupu. Úlohou je vyzdobiť kuchyňu priateľskými farbami. Prednostne:

 • Biely;
 • béžová;
 • zelená.

Retro dizajn kuchyne s oranžovou farbou na stenách

Takto vyzerá oranžová v retro kuchyni

Odtiene zelene môžu byť rôzne, počnúc svetlo zelenou a končiac olivovou a smaragdovo zelenou. Veľa závisí od proporcionálneho pomeru, takže ak si nie ste istí, potom sa neponáhľajte zmeniť obklad alebo umývateľnú tapetu..

Biely dizajn kuchyne s oranžovou chladničkou

Chladnička oranžová

Dôležité! Obklad svetlej kuchynskej súpravy nebude vyzerať na farebných tapetách alebo farebných dlaždiciach. Svetlé pozadie je príliš veľa, potrebujete pokojný odtieň, najlepšie biely alebo svetlo béžový.

Kuchynský dizajn s oranžovou doskou a živými doplnkami

Oranžová doska v interiéri kuchyne

Výzdoba oranžovej kuchyne závisí od štylistického riešenia. Ak je táto miestnosť v provensálskom alebo vidieckom štýle, môžete do prútených košíkov pridať ozdobnú tekvicu. V orientálnom interiéri pôsobia ladnejšie medené džbány a podnosy so šťavnatým ovocím oveľa rafinovanejšie..

Tapety a oranžové vzory v kuchynskom dizajne

Fotografia oranžovej a bielej kuchyne v klasickom štýle

Moderný interiér môžu zdobiť panely z rozbitých dlaždíc, veľké výtlačky alebo samolepky s citrusovými motívmi na fasádach plastového nábytku..

Úspešnejšie príklady oranžovej v interiéri kuchyne, škôlky, obývačky a spálne nájdete v našej galérii.

Video: ako si vybrať záclony pre oranžové tapety

Foto: 50 štýlových nápadov s oranžovou

Oranžové steny a mramorová podlaha v dizajne kúpeľne Oranžová mozaika v interiéri kúpeľne v mestskom byte Interiér detskej izby v oranžových farbách Interiér obývačky s oranžovou sedačkou blízko okna Odtiene oranžovej v interiéri obytného priestoru Oranžové steny v miestnosti s vysokým stropom Sivý štvorec na pozadí oranžových stien v obývacej izbe Oranžová farba v interiéri kancelárie Rôzne odtiene oranžovej v dizajne obývačky Oranžové závesy vo vnútri miestnosti Čalúnený nábytok s oranžovými vankúšmi v interiéri obývačky Oranžová sedačka a biele poličky na knihy Kontrast bielej a oranžovej v dizajne jedálne Oranžová zástera v kuchynskom prevedení Kuchynské skrinky s prednými stranami oranžovej farby Rôzne oranžové odtiene v interiéri spálne Oranžová stena v detskej izbe Osvetlenie oranžovej fasády kuchynskej zostavy Moderná obývacia izba s oranžovým kobercom Prevláda oranžová v interiérovom dizajne spálne Osvetlenie obývačky oranžovou farbou Oranžová tapeta a rohová skrinka Japonské motívy v oranžovej kuchyni Zelené steny a oranžová súprava v kuchyni Čalúnený nábytok s poťahom z oranžovej látky Obývacia izba vidieckeho domu s oranžovými pohovkami Oranžový nábytok v interiéri obývačky Oranžové akrylové čelá v kuchynskej súprave Použitie jasne oranžových odtieňov v interiéri kuchyne Skriňa pod umývadlo v oranžovej farbe v kúpeľni Oranžová farba v interiéri kúpeľne Biela oranžová a čierna farba v dizajne kúpeľne Kombinácia béžovej a oranžovej farby v interiéri kúpeľne Oranžová keramická dlažba v kúpeľni mestského bytu Zdobenie stien a podlahy v kúpeľni oranžovými dlaždicami Oranžová dlažba v kúpeľni Oranžová tapeta v interiéri obytného priestoru Moderná spálňa v oranžových tónoch Šedé a oranžové farby v interiéri spálne Oranžová farba v podkrovnej kuchyni Svetlá jedáleň s jasne oranžovou stenou Dekorácia obývačky v oranžovej farbe Oranžová priečka s obrazmi v obytnej budove Oranžová farba v interiéri miestnosti v orientálnom štýle Jasné oranžové odtiene v dizajne spálne Lesklé oranžové fronty v kuchyni Oranžové odtiene v interiéri kuchyne Dekorácia obývačky pomocou oranžovej oranžová farba v interiéri obývačky s kuchyňou Oranžová dláždená zástera v kuchyni mestského bytu

Previous Post
DIY trädgårdsinredning
Next Post
ملامح الفرنسية بروفانس لغرفة المعيشة