15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Návrh schodiska v dome: čo to môže byť?

Prítomnosť niekoľkých poschodí v dome umožňuje usporiadanie schodov. Má veľký funkčný význam, používa sa na výstupy do iných úrovní a zostup z nich. Táto štruktúra je neoddeliteľnou súčasťou bývania, na ktorú treba pamätať pri jej zariaďovaní. Dizajn schodiska v súkromnom dome je vybraný na základe jeho dizajnových vlastností, rozmerov a ďalších charakteristík. Mal by byť v súlade s inými prvkami..

schody do druhého poschodia

Dobrý výťah by mal byť nielen vysoko kvalitný a spoľahlivý, ale aj krásny a organicky zapadajúci do všeobecného štýlu bývania.

Schodisko v dome je nevyhnutnou konštrukciou. Zvlášť, ak ide o budovu pozostávajúcu z niekoľkých poschodí. Pomáha vám dostať sa k nim bezpečne a ľahko. Schodisko je navyše prvkom interiéru. Pri zariaďovaní domu jej treba venovať osobitnú pozornosť. Malo by harmonicky zapadať do celkového obrazu..

schodisko v dome

V prípade, že váš vidiecky dom alebo byt má druhé poschodie, je zrejmé, že je potrebné umiestniť schodisko..

Typ schodiska do značnej miery závisí od štýlu, v ktorom je dom vyzdobený. Klasika vyžaduje použitie drahých a vysoko kvalitných materiálov. Prírodné drevo, zdobené zaujímavými rezbami, luxusné kovové kovanie je perfektné.

dizajn kovaného schodiska

Je potrebné správne vybaviť a usporiadať štruktúru tak, aby krása schodov nebola v žiadnom prípade nižšia ako jej praktickosť, spoľahlivosť a bezpečnosť.

Ak je interiér navrhnutý v minimalistickom smere, nemali by ste používať zbytočné detaily. Akýkoľvek dizajn by mal byť takmer neviditeľný. To platí aj pre schody. Je vhodné ho zariadiť zábradlím z priehľadného materiálu, napríklad z plexiskla.

priehľadné schodisko

Napriek tomu, že sklenené schody majú dizajn, ktorý nie je celkom známy domácnostiam, dnes je popularita týchto návrhov pomerne vysoká..

High-tech sa vyznačuje prítomnosťou moderných motívov v interiéri. Dobre vyzerá schodisko, ktorého zábradlie je vyrobené z chrómovaného materiálu. Úzke dosky pôsobia ako schody. Inštalujú sa pomocou moderných technológií. V dôsledku toho sa vytvára dojem, že kroky stúpajú. Vyzerá to pôsobivo a fascinujúco..

schody z dreva

V Rusku dnes strom drží dlaň medzi najobľúbenejšími druhmi materiálov..

Schodisko vyrobené z prírodných materiálov dokonale zapadne do ekologického štýlu. Navyše všetky jeho prvky musia byť výlučne drevené. Prítomnosť vyrezávaných vzorov na štruktúre bude vyhovovať etnickému štýlu. Bambusové zábradlie dokonale doplní zariadenú izbu v japonskom štýle. Dizajn hrubých tvarov zapadá do vidieckeho štýlu. Provence zabezpečuje usporiadanie bielej budovy. Na zdôraznenie jeho elegancie môžete použiť kované alebo vyrezávané prvky..

Schodisko v štýle Provence

Drevené schody sú schopné odolať ťažkým nákladom, pričom sa časom nedeformujú a nestrácajú na atraktivite.

Dizajnové vlastnosti schodov

Existuje veľa možností pre takéto prevedenie. Líšia sa nielen materiálmi, veľkosťami, ale aj tvarom, typom.

schodisko v interiéri domu

Poloha, typ schodiska a materiál vykonania sú stanovené vo fáze výstavby.

Pri výbere najvhodnejšej možnosti je potrebné vziať do úvahy mnoho bodov:

  • Všeobecný dizajn miestnosti;
  • Priestor miestnosti;
  • Výška stropov;
  • Preferencia hostiteľa.

návrh schodiska

Tvar a štruktúra závisia od dekorácie vo vnútri, výšky stropov, rozlohy miestnosti.

Ak má budova dve poschodia, potom je vhodná jedna alebo dve trasy. Existuje niekoľko typov.

Konštrukčný typ Zvláštnosti
Na kosour Zariadenie pozostáva z lúčov. Každý prvok je jednotlivo spojený so základňou. Sú vyrobené z akéhokoľvek materiálu. Tento typ je obzvlášť žiadaný. To sa vysvetľuje vysokým ukazovateľom pevnosti a bezpečnosti. V závislosti od konštrukcie môžu byť dva alebo jeden nosný nosník. Pokiaľ ide o kosour, ich tvar je akýkoľvek. Voľný čas, špirálovitý, rovný vzhľad.
Na lankách Rebrík má komplexný dizajn. Kroky sú pripevnené priamo k lúču. To sa robí zvnútra, takže je takmer neviditeľný. Takéto schodisko má štýlový vzhľad. Zdôrazňuje jemnú chuť majiteľov, dodáva miestnosti eleganciu. Hodí sa k rôznym štýlom dekorácie interiéru.
Boltsevaya Je vyrobený z ocele, dreva. Na pripojenie komponentov sa používajú skrutky. Konštrukcia je veľmi spoľahlivá a pevná. Bude to trvať mnoho rokov. Napriek ťažkosti materiálov je jeho vzhľad pomerne ľahký a beztiažový. Môže byť použitý v ľahkých a vzdušných dizajnových riešeniach. Tu môžete ukázať svoju predstavivosť: otvorené alebo búchajúce kroky akéhokoľvek tvaru.
Skrutka Je inštalovaný hlavne v miestnostiach s malou plochou. Je vyrobený z kovu, dreva. Tvar je nielen okrúhly, ale aj hranatý. Osemhranná kompozícia vyzerá originálne. To všetko rozširuje možnosti dizajnu..

čierne schodisko

Pri usporiadaní schodiska musíte pamätať na jeho harmonickú kombináciu so všeobecným interiérom..

Stojí za to venovať pozornosť nielen vonkajšej časti, ale aj priestoru pod konštrukciou. Ak je správne vybavený, bude mať funkčnú hodnotu. Tam môžete umiestniť pohovku a konferenčný stolík. Ukáže sa to ako nádherný kútik pre relaxáciu.

schodisko v interiéri domu

Špirálová realizácia v ľahkom ekodizajne.

Drevená konštrukcia: aká je hlavná vlastnosť?

Drevené schody sú v popredí popularity už mnoho rokov. A to nie je prekvapujúce. Takéto štruktúry majú vynikajúce ukazovatele pevnosti, spoľahlivosti a bezpečnosti. V zásade majú dve trasy. Môžete tiež nájsť pasce z jednej alebo viacerých.

dizajn dreveného schodiska

Drahé druhy stromov môžete nahradiť smrekovcom, čerešňou alebo hruškou. V takom prípade v dome získate odolnosť voči vlhkosti..

Okrem toho stojí za zmienku ohľaduplnosť drevených zariadení k životnému prostrediu. Ich estetické vlastnosti sú vynikajúce. Dobre doplnia akýkoľvek štýl miestnosti. Hodia sa do vidieckeho štýlu, v ktorom je vyzdobené obydlie súkromného typu, ako aj do módneho podkrovia. Ich cena je nízka, najmä v porovnaní s kovovými budovami..

schodisko v podkroví

Modely vyrobené z prírodných materiálov maximalizujú pohodlie prostredia a dajú sa ľahko čistiť.

Budovy sú vyrobené z tvrdého dreva. Je vhodné použiť dub, buk, hrušku, borovicu. Cena takého materiálu je pomerne veľká. Pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze, môžete použiť smrekovec.

Drevené schodisko musí spĺňať určité požiadavky. Vzťahujú sa k jej veľkosti. Šírka nie je menšia ako 75 cm, hĺbka schodov je 40 cm, výška je 20 cm. V prípade potreby je možné tieto parametre upraviť.

drevené schodisko do druhého poschodia

Za zmienku tiež stojí, že jeho výzdoba by mala byť v súlade so zvyškom štylistického dizajnu..

Kovové zariadenie: výhody a nevýhody

Rebrík môže byť vyrobený z jedného materiálu alebo z niekoľkých. Kovové konštrukcie sú často doplnené sklenenými prvkami a drevom. Sila takýchto kompozícií je celkom dobrá. Sú schopní slúžiť mnoho rokov. Počas prevádzky nie sú žiadne problémy.

rebríkový kov

Kovové schody majú dlhú životnosť – až 50 rokov.

Medzi výhody takýchto štruktúr patrí skutočnosť, že spĺňajú požiadavky požiarnej bezpečnosti. Mnoho línií je možné kombinovať: hladké a rovné. Zložité tvary sú harmonicky kombinované. Je to dobré pole pre dizajnérov. Umožňuje vám vytvoriť jedinečné možnosti pre schody.

Rovnako ako každý iný materiál má kov svoje nevýhody. Musia sa vziať do úvahy pri výbere na výrobu schodov. Hlavnou je náchylnosť na koróziu. Aby sa zabránilo poškodeniu vzhľadu štruktúry, je materiál pokrytý špeciálnou ochrannou vrstvou.

kovové schodisko

Najlepšie je použiť nehrdzavejúcu oceľ, je odolná voči korózii.

Rôzne miestnosti – akékoľvek schody

Konštrukcia schodiska v súkromnom dome do značnej miery závisí od veľkosti miestnosti, v ktorej je nainštalovaný. Ak je malý, je lepšie uprednostniť jeho typ skrutky. Dobre sa zmestí na skromné ​​metre štvorcové. Jeho pohľad je nádherný, vytvára rozprávkovú atmosféru. Napriek tomu má tento dizajn svoje nevýhody. Súvisia predovšetkým s vykorisťovaním. Je veľmi nepohodlné zdvihnúť ich do druhého poschodia, na ktorom sú objekty veľkých veľkostí veľmi nepohodlné. Väčšinou sú hranaté, okrúhleho tvaru. Sú vyrobené z kovu a dreva, niekedy zo skla. Konštrukcia predpokladá vertikálne usporiadanie schodov pripevnených k stojanu.

točité schodisko

Špirálu je možné ozdobiť inštaláciou vo forme ozdobných nití s ​​korálkami visiacimi po celej výške.

Ak hovoríme o pohodlí, potom sú výstupy na cestu do druhého poschodia v tomto ohľade najlepšou možnosťou. Preto sú bežné. Môžu byť však inštalované iba v priestrannej miestnosti. Pretože štruktúra je objemná a vyžaduje veľkú plochu.

Sú prezentované vo forme pochodov, ktoré tvoria asi 16 schodov. Ak je potrebné vyššie zariadenie, bude vybavené ďalšími platformami. Slúžia na usporiadanie ďalších pochodov. Táto verzia schodiska môže byť otvorená alebo vybavená dverami, so stúpačkami alebo bez nich.

nápady na dizajn schodiska

Klasické letové schody s akýmikoľvek funkciami (rovné, obdĺžnikové, otočné) sa v domoch používajú oveľa častejšie.

Nezaťažujte priestor schodov na skrutkách. Schody v takýchto štruktúrach sú pripevnené priamo k stene. Na tento účel sa používajú skrutky, špeciálne čapy. Vďaka tomu vyzerá vzdušne a bez váhy. Navonok sa vytvára pocit, že štruktúra nie je spoľahlivá. V praxi je však schopný vydržať ťažké bremená..

schodisko s nulovou gravitáciou

Ľahkosť, transparentnosť a zároveň bezpečnosť konštrukcie zo skla.

Hlavné poslanie

Schodisko je dôležitou súčasťou viacpodlažnej budovy. Pomáha nielen pri prechode z jedného poschodia na druhé, ale stáva sa aj hlavným zameraním dizajnu. Dizajn dodáva miestnosti kráľovský vzhľad a napĺňa ju luxusom.

pôvodný dizajn schodiska

Točité schodisko zo skla a kovu.

Pomerne často to nie je ona, kto je zladený s interiérom, ale dizajn s ňou. S prihliadnutím na vlastnosti zariadenia je určený štýl, v ktorom bude vyzdobená celá miestnosť. V závislosti od toho, kde sa nachádza, je vybrané miesto pre nábytok. Zábradlie je rozhodujúcim faktorom pri dokončovacích prácach.

Kritériá výberu

Bezpečnosť a ergonómia nie sú menej dôležitými kritériami pre výber schodiska ako štýl interiéru. Keďže je určený na pohyb, nemal by predstavovať ohrozenie života. Zariadenie sa nachádza v dome, kde žijú nielen dospelí, ale aj deti. Preto je dôležité používať zdravotne nezávadné materiály. Niektoré moderné modely je možné použiť iba v domoch, ktoré nie sú určené na trvalý pobyt. Pretože stupeň bezpečnosti konštrukcie je nízky.

schody do druhého poschodia

Prechodný dizajn točitého schodiska z ľahkého kovu, ktoré dokonale zapadá do dvojúrovňovej moderny.

Pri výbere schodiska sa berie do úvahy jeho umiestnenie. Ak je to centrum haly, potom to urobí slávnostná možnosť. Na dvore domu môžete nastaviť vedľajší výhľad.

schody vo vašom dome

Stojí za to venovať pozornosť hrúbke stien, kde sú pripevnené prvky schodiska..

Stena musí byť dostatočne veľká, aby uniesla hmotnosť konštrukcie. V opačnom prípade v krátkom čase zlyhá, bude potrebná oprava..

Originálny dizajn

Schodisko môže stelesniť najzaujímavejšie dizajnové nápady. Dá sa to zariadiť rôznymi spôsobmi. Laťka za jedinečnosť dizajnu miestnosti sa teda zvýši. Je však potrebné pripomenúť, že používanie neobvyklých vzorov môže byť nepohodlné. Ich úroveň bezpečnosti je nízka. Snaha o originalitu musí byť preto úmyselná..

pôvodné schodisko do druhého poschodia

Výkon skrutiek v gotických sídlach vyzerá obzvlášť sofistikovane.

Aby bolo štandardné schodisko zaujímavé, stačí jeho zábradlie usporiadať netradične. Tiež stojí za to venovať pozornosť miestu pod schodmi. Ak ho rozložíte dlaždicami s jasnými ozdobami, celkový obraz interiéru bude naplnený pozitívom, bude mať slávnostný vzhľad..

Schodisko so zakrivenou základňou vyzerá pôsobivo. Jeho plynulé tvary splývajú s interiérom. Kroky v ňom sú pripevnené k stredu základne. Preto to nevyzerá ako skrutka. Vyžaduje sa prítomnosť zábradlia. Najmä v prípadoch, keď sú v dome starší ľudia a deti.

zakrivené schodisko do druhého poschodia

So širokými a bezpečnými priechodmi sa zaobídete úplne bez zábradlí, vďaka čomu bude prostredie ešte vzdušnejšie.

Štruktúra môže byť vynikajúcim zdrojom svetla. Žiarovky stačí umiestniť pod schody, zábradlie. Originálne vyzerajú aj na výklenkoch pozdĺž stien. Táto možnosť dizajnu je štýlová a má moderný vzhľad..

Schodisko môže byť pre deti veľkým lákadlom. V tomto prípade je doplnený šmýkačkou. Deti na ňom sa budú môcť bezpečne a bezpečne zabaviť.. 

posuvný rebrík

Konštrukcia je vyrobená na zákazku. Preto bude vyžadovať hotovostné náklady.

Často môžete nájsť schodisko-šatník. Je to skvelá voľba pre jej usporiadanie. Priestor pod zábradlím je využívaný racionálne. Na tomto mieste sú regály vybavené knihami a príslušenstvom. Ak ich zatvoríte, je povolené skladovanie rôznych vecí.. 

vstavaná skriňa pod schodiskom

Môže sa stať alternatívou k plnohodnotnej špajzi alebo medziposchodí.

Ak je v dome schodisko, malo by sa používať čo najviac. Týka sa to nielen jeho funkčného účelu, ale aj externých údajov. Kompetentný dizajn štruktúry urobí interiér jedinečným a naplní ho luxusom. Takéto bývanie je vždy pohodlné, atmosféra je domáca..

VIDEO: Schody do druhého poschodia – 50 nápadov.

50 návrhov moderného domáceho schodiska:

pohodlný dizajn schodiska v dome bohatý dizajn schodiska v dome návrh schodiska vo veľkom dome návrh schodiska v dome foto dizajnové schody v dome návrh schodiska v dome foto dizajn návrh schodiska v dome foto dizajn návrh schodov v dome nápady na fotografiu foto schodiska v interiéri domu nápady na schody v dome foto nápady na návrh schodov v dome návrh vnútorného schodiska návrh vnútorného schodiska návrh schodiska v dome z dreva návrh schodiska v dome z dreva foto návrh schodiska v dome do druhého poschodia dizajn schodov v dome je originálny dizajn schodov v dome je moderný točité schodisko dizajn schodov v dome je jasný návrh schodiska do druhého poschodia kompetentný návrh schodov v dome návrh schodiska v súkromnom dome návrh schodiska v dome s kovaným zábradlím krásny dizajn schodiska v dome návrh schodiska v súkromnom dome schodisko v dizajne súkromného domu schodisko na fotografii dizajnu súkromného domu schodisko v dizajne súkromného domu schodisko na fotografii súkromného domu nápady na schody v súkromnom dome nápady schodiska v súkromnom dome nápady na dizajn schodiska v súkromnom dome nápady na schody v súkromnom dome schodisko v interiéri súkromného domu pôvodné schodisko v súkromnom dome schodisko v súkromnom dome je široké moderné schodisko v súkromnom dome schodisko v súkromnom dome moderné nápady schodisko v súkromnom dome so zábradlím schodisko v súkromnom dome v interiéri neobvyklý dizajn schodov v dome pôvodný návrh schodov v dome praktický dizajn schodiska v dome moderný dizajn schodiska v dome moderný dizajn schodiska v dome štýlový dizajn schodiska v dome štýlový dizajn schodiska v dome pohodlný dizajn schodiska v dome ľahký dizajn schodiska v dome

Previous Post
Bordsdekor: tekniker för att förvandla bänkskivor och metoder för att dekorera en fest
Next Post
التول في الداخل: أنواع ، نصائح ، صور