15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako aplikovať žltú farbu v modernom interiéri

Emocionálne a život potvrdzujúce, intenzívne a hrejivé – tak môžete charakterizovať nie príliš obľúbenú žltú farbu v interiéri. Najrelevantnejšie pozadie pre severné miestnosti kompenzujúce nedostatok slnečného svetla je skutočným obľúbeným dizajnérom v zemepisných šírkach, kde je oveľa viac chladných a oblačných dní ako jasných a teplých. Musí sa však používať aj opatrne, inak jeho aktivita vytlačí pokojnú pastelovú paletu, ktorá narúša správny odpočinok..

Žltá stena v interiéri obývačky

Teplá žltá farba prináša radosť a pozitívne

Koloristi, psychológovia a návrhári interiérov vám povedia o všetkých tajomstvách používania odtieňov najľahšej časti teplého spektra..

Vlastnosti žltej farby

Žltá sa nazýva slnečná, teplá, jasná, medová, jantárová, kvetinová a ovocná – a to je len malá časť jej inherentných epitet. Prírodovedci si všimli pozitívny vplyv takejto palety na pohodu, preto ponúkajú všetky druhy kombinácií žltej v interiéri rôznych miestností. Jedným z najnovších trendov je použitie pri navrhovaní rôznych štýlov medovo-jantárovej škály s odkazom na ušľachtilé odtiene žltej..

Žltý interiér obývačky súkromného domu

Žltá vyzerá dobre ako hlavný odtieň aj ako jasný prízvuk

Žlté odtiene rýchlo obnovujú intelektuálnu aktivitu, normalizujú krvný tlak u hypotenzných pacientov, zmierňujú depresiu a aktivujú vitalitu. Ako základ pre rekreačnú oblasť je lepšie nepoužívať jasné slnečné pozadie. Ale žltý interiér sa páči deťom, géniom a mnohým ľuďom s rozvinutou predstavivosťou. Preto neexistuje lepší jasný prízvuk v pracovnej oblasti alebo tam, kde kreatívni ľudia niečo vytvárajú..

Mnoho ľudí oslavuje svoj pocit seba v miestnosti, kde je veľa žltých prvkov a textilu. Chladná medovo-zlatá miestnosť je pri rovnakej teplote teplejšia ako spálňa modro-striebornej farby. Takto na nás pôsobí „teplá“ paleta a interiér so žltými stenami, a to je ďalšie tajomstvo ľudského podvedomia. A pre ľudí náchylných na sezónnu depresiu sa v pretrvávajúcom jesennom snehu odporúča zavesiť okná žltými závesmi a závesmi, ktoré napodobňujú slnečné svetlo..

Dve žlté kreslá v obývacej izbe s modrou stenou

Žltý nábytok sa perfektne hodí do miestnosti s modrými stenami

Rada. Ak chcete dodať strohému súčasnému prostrediu viac života, pridajte čerstvé kvety a ozdobné vankúše v teplých farbách..

Žlté dekoračné vankúše v interiéri sivej spálne

Niekoľko žltých akcentov spôsobilo, že šedá spálňa vyzerala teplejšie a menej nudne.

Červená, modrá a žltá sú hlavné farby, všetky ostatné sú získané ich zmiešaním, respektíve sú to už deriváty. Tieto obľúbené deti ľahko vnímajú, preto sú uprednostňované. Zistilo sa, že banán, kanárik a citrón zvyšujú vitalitu, najmä v kombinácii s karamelom a čokoládou. Táto kombinácia môže byť skvelým riešením pre jedálenský kút a kuchyňu, kde sa každý ponáhľa na spoločné raňajky alebo kávu..

Citrónové dvere v obývačke

Tri dobre vybrané akcenty – žlté dvere, červený vankúš a modrý puf

Sivá, orgovánová alebo béžová ako spoločníka k žltému sortimentu málokedy vzbudí záujem väčšiny neúspešných osobností. Odborníci pre nich odporúčajú kombináciu žltej tapety s inými farbami, najmä s bielymi stropmi, hnedým nábytkom a veľkolepými povrchovými úpravami podobnými drevu..

Poznámka! Ukázalo sa, že žltá stimuluje chuť do jedla. Preto je užitočné byť v interiéri žltej miestnosti pre deti, ktoré sú pri stole škodlivé, ale je to kontraindikované pre ľudí náchylných na prejedanie sa a obezitu..

Biela a modrá sada v kuchyni so žltými stenami

Modrá a žltá sa navzájom dopĺňajú

Je dôležité zvážiť, čo si majiteľ miestnosti spája so žltou, bez ohľadu na to, čo navrhne návrhár. Pre niektorých je to radosť, prosperita, cinkot zlatých mincí, aktívna inteligencia, teplo alebo čerstvé kvety. Pre ostatných je to odlúčenie, bledosť, riziko alebo zvýšená pozornosť v prípade ohrozenia..

Použitie žltých odtieňov v interiéroch rôznych štýlov

Každá farba má svoj vlastný charakter a gradáciu. Moderovanie je mottom dizajnérov, ktorí praktizujú interiéry v žltých tónoch. Nadbytok nasýtenej farby v čistej forme unaví, najmä ľudí, ktorých práca je spojená s emocionálnymi výkyvmi. Naopak, depresívnym a pasívnym ľuďom prospeje chodba a vaňa v žltých odtieňoch, ako na fotografii..

Zdobenie stien kúpeľne žltou farbou

Kúpeľňa bez okien so žltými stenami sa stáva priestrannejšou a svetlejšou

Rozmazané a bledé citrónové tóny môžu ľahko nahradiť belosť v každej miestnosti oknami orientovanými na sever. A nasýtené odtiene by sa mali vždy používať opatrne, napríklad ak ide o interiér obývačky so žltými parketami a závesmi..

Medové a jantárové odtiene je možné používať bez obáv, nepokazia ani luxusný palácový interiér spálne, štylizovaný ako budoáre čias kráľa Ľudovíta XIV..

Dizajn obývačky v klasickom štýle s prevahou žltých odtieňov

V klasickej obývačke je žltá úspešne kombinovaná s béžovými a olivovými kvetmi.

Zlato-žlté kovanie zaručuje konzervatívnej skrini v anglickom štýle s drahým nábytkom s hnedým koženým čalúnením trochu lesku.

Teplá časť spektra môže mať aj svoje vlastné „studené“ tóny, ktoré sa vytvoria zmiešaním s inou farebnou schémou. Napríklad žltozelený alebo citrón je vnímaný ako oveľa chladnejší ako banán, kanárik alebo tekvica. Vďaka tejto variabilite je vhodné experimentovať s kombináciou žltej v modernom mestskom interiéri..

Horčicová sedačka v interiéri obývačky v industriálnom štýle

Pohovka čalúnená horčicou vyzerá veľkolepo oproti kamenným múrom obývačky v štýle podkrovia

Teplá paleta je dobre prijatá v prevedení vyrobenom pre etnický, retro a vidiecky štýl. Otepľovacia schopnosť je potrebná na vytvorenie špeciálnej domácej atmosféry, najmä ak je v interiéri obývačky, kuchyne alebo jedálne žltá. Tento rozsah je obzvlášť zaujímavý pridaním oranžových, zelených a terakotových odtieňov..

Šafran, okr a horčica sú sofistikované a mierne tlmené farby teplého spektra. Sú považované za obľúbené pre stredomorský interiér a nábytok inšpirovaný Provensálskom. Tento výber bude klásť dôraz na zvláštnosti štylistického výberu pri dopĺňaní olív, levandule, modrej a akvamarínu – zelenkastých odtieňov morskej vody..

Maľovanie stien spálne v žltom odtieni

Teplá kombinácia svetlo žltých stien s béžovou posteľou

Žltkasté odtiene vo väčšine interiérov sú perfektne kombinované s tmavými kontrastnými tónmi:

 • čierna;
 • čokoláda;
 • čučoriedka;
 • modro-čierna;
 • tmavofialová;
 • drevito hnedý tón (perleťový prepad rezu stromu wenge a gaštanu).

Zlaté tóny sú luxusom, ktorý nie je vhodný vo všetkých štýloch, najmä ak ide o textil, riad a doplnky. Najušľachtilejšie zlato vyzerá na čiernom a čokoládovom pozadí, v závislosti od koncepcie dizajnu.

Dekoračné vankúše v žltej farbe

Voľba odtieňa je určená štýlom a účelom miestnosti.

Odborníci odporúčajú zriediť zlato čokoládovým kontrastom bielej alebo svetlo ružovej, najmä ak ide o modernú spálňu. V štýle art deco je zlato doplnené kombináciou pokojných žltých tónov v interiéri obývačky, ktoré dodávajú lineárnemu vzoru fialový alebo čierny kontrast..

Pozor! Zneužívanie „žltosti“ neurobí zo štýlového interiéru emocionálnejší a veselší.

Rímske rolety s ružovým lemovaním v dievčenskej spálni

V žiadnom interiéri by nemali byť použité viac ako tri základné farby.

Nadbytok tejto farby spôsobí nerovnováhu a posadnutosť, najmä ak ide o veľkú a nevyplnenú rovinu, napríklad strop spálne..

Súčasne odvážnejšie používajte matné žltkasté odtiene, aby ste dodali chuť každému štylistickému riešeniu:

 • krémová;
 • piesok;
 • „špliechanie šampanského“;
 • “vanilková zmrzlina”;
 • slonovina;
 • “Creme brulee”;
 • ecru (prírodná vlna);
 • jemná marhuľa.

Tapeta s obrovským žltým kvetom je vhodná pre moderné riešenie. Ozdobí bielu stenu na čele postele, čím bude miestnosť extravagantnejšia, ako na fotografii..

Žltá a biela minimalistická spálňa

Spálňa v modernom štýle s obrovským tulipánom nad hlavou postele

Zaujíma vás, s čím sa kombinuje šťavnatá žltá farba v interiéri klasickej spálne? Tu je najharmonickejšia kombinácia bielej, čiernej, hnedej a žltej, najmä na pokojnom pozadí béžových stien.

Žlté odtiene v miestnostiach s rôznymi funkciami

Ak vyberiete správne odtiene a kombináciu žltej s inými farbami v interiéri, emocionálna slnečná farba bude v miestnostiach s rôznou funkčnosťou vnímaná odlišne.

Pozor! Na chodbu, pracovňu, spálňu alebo obývačku použite ušľachtilú paletu. Je nežiaduce robiť celý byt v tomto rozmedzí – zrieďte priľahlé miestnosti chladnejšími tónmi. Žiarivo žlté odtiene sú vhodné do kuchyne, škôlky a kúpeľne.

 1. Chodba. Mnohí sa zaujímajú o to, aké odtiene sú vhodné v interiéri a s akou farbou je žltá farba kombinovaná pri predných dverách. Tu je jantárové trio v harmónii s béžovou a tmavozelenou. Ak vymeníte tmavozelenú za hnedú alebo čiernu, musíte správne zvoliť odtieň dreva (laminát na podlahe a eko dyha interiérových dverí).

  Úzka chodba so žltou stenou

  Biela a žltá kombinácia dodá priestor v úzkej chodbe

 2. Kuchyňa. Jasná kombinácia žltých a svetlo zelených odtieňov je vhodná pre vstavané nábytkové fronty. Túto vzburu jarných farieb je možné dokonca zriediť oranžovými alebo červenými akcentmi vo forme výtlačkov alebo obrázkov. Je však lepšie túto kombináciu zatieniť stenami mliečneho odtieňa. Ak sú steny žlté, potom je lepšie obmedziť sa na tmavý nábytok a farebné záclony..

  Žlté a biele čelá kuchynskej linky

  Kontrastná kombinácia žltej a zelenej

 3. Jasné žlté tóny sú vhodné do detskej izby – predškoláci milujú žiarivú farbu. Ale nemalo by to byť nadbytočné, vyberte si jednu vec, napríklad nábytok vo farbe banánov, závesy alebo dvere, doplnené doplnkami a plyšovými hračkami. Pridajte tému slnka, púpavy alebo slnečníc – miestnosť sa okamžite zmení.

  Žltá polička v interiéri detskej izby

  Priaznivá kombinácia bielej a žltej farby

 4. Obývacia izba nie je miestom, kde je vhodné spestrenie. Tu sú vhodné ušľachtilé tóny vrátane citrónu, piesku a medu. Skúsení dizajnéri však nájdu dôstojné využitie aj pre žiarivo žltý nábytok v interiéri hosťovskej izby..

  Žlté kreslo v rohu obývačky

  Krásna kombinácia žltého kresla so sivými stenami a čiernymi dekoráciami

 5. Osobný priestor teenagera. Kyslá žltá je obľúbená u mladých ľudí a môže sa používať v ich spálňach. Len nie pred očami, aby sa vám nevlnil do očí, ale na čelo postele, vo forme umeleckého prízvuku na „holom“ povrchu..

  Biele otvorené police na pozadí žltej steny

  Moderná izba pre teenagerov

 6. Tlmené odtiene sú ideálne do obývačky, garsónky a malého garsónky. Pomôže to naplniť miestnosť svetlom, najmä v kombinácii so zrkadlami, lesklými povrchmi a chrómovými doplnkami. Ale nemal by byť veľa tmavého nábytku – držte sa policových a sklenených políc. Môžu byť doplnené svetlošedou, perleťovou alebo striebornou farbou v modernom žltom dizajne obývačky.

  Dve žlté secesné stoličky

  Veľkolepý kontrast žltých stoličiek s čiernym stolom

 7. Študovať. Medovo-hnedé kombinácie sú úžasným duetom pre miesto pri počítači alebo stole. Šľachta tohto radu doplní nábytok čiernej alebo čokoládovej farby..

  Interiér domácej kancelárie so žltými stenami

  Žltý odtieň energizuje a zlepšuje rýchly rozum

 8. Hlboký šafran a kvetinové tóny oživia studenú kúpeľňu alebo kombinovanú toaletu. Kryštálovo biela, tmavo modrá alebo aktívna zelená farba dodá takémuto interiéru eleganciu, najmä pri zdobení hygienickej miestnosti v etnickom alebo ekologickom štýle..

  Použitie žltého odtieňa v kúpeľni

  Interiér kúpeľne je možné rozjasniť žltými obkladmi.

 9. Nádherná spálňa bude vyzerať luxusnejšie, ak je žltá farba v interiéri doplnená čiernym lakom alebo zrkadlovými povrchmi. Môže to byť hromadná polymérová podlaha, akcentová nika alebo strečový strop. Ale aby ste zabránili „zaveseniu“ stropu, potrebujete kompetentné osvetlenie. Biely nábytok dodá eleganciu, aj keď budú záclony, dekor a doplnky žiarivo žlté.

  Žltý prehoz do bielej spálne

  V spálni to nepreháňajte so žltými odtieňmi.

 10. Žlté odtiene prispievajú k otvorenej komunikácii počas jedla. Budú vhodné do kuchyne-jedálne alebo obývačky kombinovanej s kuchyňou a balkónom. Na žlté steny môžete pridať čokoládové a karamelové odtiene, ako aj malú vínovú červeň – pre výraz a dynamiku v interiéri.

  Žlté stoličky v interiéri kuchyne a jedálne

  Veľkolepý interiér žltej kuchyne a jedálne

Pozor! Svetlé akcenty by nemali byť pred očami odpočívajúceho majiteľa miestnosti, či už je to škôlka, spálňa, izba pre teenagerov alebo „štúdio“. Bude ťažké dať emócie do poriadku – veselý tón je príliš aktívny na vnímanie..

Prítomnosť žltej v interiéri sa odporúča ľuďom so skrytým potenciálom, ktorí ju chcú uvoľniť v tvorivej atmosfére. Preto si ho často vyberajú intelektuáli a bohémske osobnosti na vybavenie tvorivej dielne alebo pracovného priestoru..

Svetlá izba so žltými závesmi

Pri dávkovaní sa musia používať slnečné farby

Žltá ako pomocná a hlavná farba v interiéri: tipy na dizajn

Dôležité! Slnečný tón má mnoho pozitívnych vlastností, ale nemal by byť nadbytočný:

1. Steny Použitie žltých tapiet alebo nástenných maľieb v jasných farbách je veľmi nežiaduce. Vyberte rozmazané a zmiešané s prímesou žltosti – piesok, smotana, marhuľa, vanilka, biele víno.  
2. Podlahy Samonivelačná podlaha s farebným podkladom bude v kuchyni a kúpeľni celkom vhodná, ale paleta priamo závisí od vzoru (koralové ryby, kvety, morské kamienky).  
3. Strop K výberu odtieňa žltého stropu v interiéri sa vedome pristupuje, najmä ak ide o napínacie plátno. Celkové vnímanie závisí od lesku, saténu alebo matného podkladu.
4. Nábytok Žltú farbu v interiéri určuje textúra čalúnenia pohoviek a kresielkŕdeľ a semiš, zamat a velúr, ekokoža a alcantara, gobelín a žakár vyzerajú v mäkkom rohu inak. Farba fasády z prírodného dreva a plastu je zvolená podľa katalógu.  
5. Textil Alternatívou k slnečnému žiareniu na severnom okne sú veselé odtiene žltej v záclonách a závesoch. Hlavnými variáciami sú typ látky, typ záclon a to, či to bude farebná tkanina alebo obyčajná látka. Vrstvené závesy sa líšia – čím je tkanina svetlejšia, tým je farba svetlejšia.   

Žltá stolička a drevený obklad steny

Žltá žltá vyzerá skvele na pozadí prírodného dreva

Ako vidíte, všetko nie je také ťažké, ak vyberiete správne odtiene a sprievodné farby. Jasnejšie – na navrhovaných príkladoch fotogalérie.

Video: úspešná kombinácia žltej s inými odtieňmi

Foto: nápady na použitie žltých odtieňov v interiéri

Žlté stropné rozety nad sedačkou v obývačke Štýlové stoličky so žltými nohami Kombinácia žltej s odtieňmi šedej Nástenná dekorácia nad sedačkou v žltej farbe Stolné lampy na nočných stolíkoch Návrh obývačky v modernom štýle Lesklá podlaha vo svetlej kúpeľni Jedálenská skupina s dreveným nábytkom Pruhované tapety v interiéri spálne Sivý koberec s dlhým vlasom Čiernobiele obrazy na stene modernej spálne Návrh spálne pre mladistvých Návrh spálne v žltej a bielej farbe Klasický interiér spálne Čierna komoda v bielej obývačke Biely koberec na hnedej podlahe Stojan na žlté kabáty s háčikmi na chodbe vidieckeho domu Fototapeta s pruhovanými zebrami na stene obývačky Dizajn obývačky s červenými kreslami v interiéri Závesná ratanová stolička do detskej izby Biela postieľka do detskej izby Žltý strop v obývacej izbe so sivými stenami Žlté tulipány v rustikálnej obývačke Regály od podlahy k stropu Žltý čalúnený nábytok Zdobenie žltej steny čiernobielym obrázkom Posteľ so žltým dreveným rámom Svetlo žltý koberec v spálni s tmavozelenou stenou Plynový sporák so zrkadlovými dverami Panoramatické zasklenie s drevenými rámami DIY dekorácia steny do obývačky Široká skrinka s dvoma umývadlami Tapeta s horizontálnymi pruhmi v detskej izbe Sivý koberec pred žltou pohovkou Pruhovaný strop v miestnosti pre novorodenca Zlatá farba vo výzdobe obývačky Svetlé textílie na posteli mladých manželov Červeno -biele kreslo na drevených nohách V spálni laminátová podlaha pripomínajúca drevo Modrá tapeta s geometrickým ornamentom Pruhované závesy v interiéri spálne Knižnica so žltými policami Reflektory na žltom strope Ružová deka na posteli dospievajúceho dievčaťa Pracovisko školáka v žltom Otvorené preglejkové police nad stolom Šedá stena a krb v interiéri haly súkromného domu Pruhovaný koberec na podlahe spálne Farebný koberec pred žltými dverami na chodbe

Previous Post
Trendig inredning 2021
Next Post
Jak aplikovat keře na terénní úpravy