15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tyl v sále – fotografie a novinky 2021

Dekorácia miestnosti začína harmóniou odtieňov, textúr a jednotou štýlu. Hotový dizajn sa považuje za základ pre správne vybrané materiály. Usporiadanie haly nie je výnimkou. V najnavštevovanejšej miestnosti sa často stretne rodina alebo blízka skupina priateľov. Tu je každý detail navrhnutý tak, aby navodil atmosféru, o ktorú sa majitelia domu delia so svojimi hosťami. Hlavným pravidlom výberu je všeobecná harmónia dizajnu a textilu vo všeobecnosti, keď ste si preštudovali fotografie nových produktov tylu 2021 v hale, môžete si vybrať správne.

1

Spočiatku je tyl špecifický druh tkaniny, prelamovaná tkanina, s čipkovými vložkami. Dnes sa tak nazýva denná opona, ktorá sa vyznačuje priesvitnosťou, voľným tkaním, vysokou drapériou a ľahkosťou..

Dekorácia okna, výber farieb a textúr – priamo závisí od plochy miestnosti a osvetlenia. V prvom rade je to riešenie návrhu miestnosti a správneho vnímania priestoru. Ak sú okná otočené na južnú alebo východnú stranu a sála je vo dne dostatočne osvetlená, hmota je zvolená o niečo hustejšia v textúre alebo v tmavých farbách. To tlmí oslnenie. Táto oblasť by to mala umožniť, v malej miestnosti ju takáto technika vizuálne zmenší.

Na rozšírenie priestoru je lepšie zastaviť voľbu v záležitostiach prúdenia svetla. Ak je okno malé, môžete ho vizuálne zväčšiť predĺžením rímsy a zavesením širších závesov. Populárnou dizajnovou technikou pre nízke stropy sú zvislé pruhy na tyle.

2

Záclony sa predávajú hotové aj v kotúčoch na meter. Pri nákupe hotových výrobkov je dôležité vziať do úvahy dĺžku rímsy a výšku stropov. Ak sa plánuje prispôsobenie na mieru, najskôr sa dohodne dizajn a vyberú sa textúry. Potom sa typy tkanín vyberú podľa vzoriek, ktoré je možné cítiť, určte priehľadnosť. Konečná voľba je dohodnutá s návrhárom a krajčírkou, prezerajú sa fotografie hotových projektov, diskutuje sa o podrobnostiach: spôsob upevnenia, ďalšie prvky drapérie, či budú použité háčiky atď..

Až po objasnení všetkých nuancií začnú profesionáli pracovať. Toto je kľúč k vysokokvalitnému výsledku..

Druhy tylových tkanín

Výroba tkanín sa vykonáva vo veľkom meradle a má širokú škálu kompozícií, tónov, vzorov. Spotrebiteľ si dnes vyberá farbu, typ, možnosť šitia.

3

Na tyl sa používajú bavlnené látky, závoj, organza a poloorganza, mušelín a jemný hodváb. Tyl v obývacej izbe funguje ako nezávislá súčasť dizajnu alebo je zázemím pre hrubé záclony. Okno môže byť ozdobené niekoľkými vrstvami priehľadného tylu, ktorý je kombinovaný v štýle a type látky. Syntetické vlákna, ktoré sú súčasťou kompozície, uľahčujú starostlivosť a výrazne znižujú náklady v porovnaní s prírodnými tkaninami.

V snahe vytvoriť celistvosť priestoru je potrebné jasne pochopiť úlohu okenných závesov. Toto je pozadie interiéru alebo sú navrhnuté tak, aby tvorili jeden celok zo všetkých tkanín v miestnosti, alebo sú pravdepodobne stredobodom pozornosti. Fotografie nových produktov v roku 2021 ukážu najrozmanitejšie štylistické smery.

4

Výber tylu podľa štýlu haly

V porovnaní s inými miestnosťami sa v hale alebo obývačke najčastejšie používa klasický dizajn. Organza je vhodná pre klasiku; závesy môžu byť ozdobené lambrequinmi. Tyl v hale by mal mať množstvo drapérskych prvkov, ktoré priamo závisia od veľkosti miestnosti, to znamená, že čím je miestnosť menšia, tým menej dekoratívnych súborov by malo byť.

Moderný štýl a minimalizmus sa vyznačujú jednoduchosťou dizajnových prvkov obývačky alebo haly. Tieto smery sa vyznačujú absenciou zložitých ozdôb, existujú jednoduché čiary, pokojné tóny, sú možné jednotlivé jasné akcenty. Požiadavky na záclony v takejto miestnosti sú tiež malé, vyberajú sa pokojné farby: vanilka, béžová alebo tlmené verzie iných tónov, ktoré sú prítomné vo zvyšku textilu. Husté závesy sú možné, ale bez ozdôb a zložitých línií, jednoducho a stručne.

5

Tyl v obývacej izbe v smere high-tech tkanín s kovovým leskom, bez ozdôb vo farbách a vzoroch, bude vyhovovať. Vhodné budú jednoduché odtiene monochromatického spektra. Ak je na tkaninách interiéru poskytnutý výkres, bude vhodnejšia abstrakcia a geometria..

Fotografie rôznych štylistických smerov, nové položky 2021

Dizajnové prvky roku 2021

Podľa trendov roku 2021 môže byť tyl do siene doplnený kučeravými lambrequinmi. Záclony na očkách sú stále v trende, ale teraz sa kladú nároky na samotnú tkaninu a jej kvalitu. Tkanina by mala vyzerať draho a sofistikovane, v kompozícii sa uprednostňujú prírodné vlákna.

Priechodky sa uprednostňujú, keď je potrebné dosiahnuť funkčnosť a ľahké otváranie tylu na rímse. Takéto pripevnenie je vhodné tam, kde je východ na balkón a je neustále potrebné oddeľovať tyl od seba. Závesy na očkách visia v rovných záhyboch, ktoré ľahko nadobúdajú daný tvar. Fotografia ukazuje, ako rovnomerne sú záhyby rozložené..

6

Do luxusných priestorov siahnite po očarujúcich tkaninách s jemnými vzormi a modernými potlačami. Dobrým riešením by bola tkanina chameleónu, ktorá pri zmene kvality a smeru svetla ľahko zmení svoj odtieň, takže k výberu musíte pristupovať opatrne, berúc do úvahy výhody a nevýhody možností.

V móde sú rakúske a francúzske záclony, používajú sa na ne tkaniny rôznej hustoty a zloženia. Zvláštnosťou tohto typu závesu je to, že pomocou sprievodcov stúpajú a pokrývajú kučeravé horizontálne záhyby. Vlna môže byť svieža a objemná alebo mierne nápadná, prítomná v úplne spustených záclonách alebo sa môže vytvárať, keď stúpa. Na fotografii sú zobrazené nové francúzske závesy 2021, dizajn je bližší klasickému štýlu.

7

Originalita textúr a tvarov záclon je v móde. Budú vyzerať rafinovane a štýlovo, ak dizajn urobí profesionál. Správny textil dodá šmrnc.

Tyl je vrcholom interiéru, nového trendu roku 2021

Vzor na tyle nie je pri výbere najmenej dôležitý. Môže to byť klasický kvetinový vzor alebo prísna geometrická tlač. Posledné slovo v technológiách a dizajne má tyl z fotografií. Akýkoľvek obrázok vo vysokom rozlíšení je možné preniesť do hmoty. Tyl bude vyzerať lepšie v kombinácii s obyčajnou svetlou tapetou a pokojnými tónmi v interiéri. Perspektíva vybraného obrázku rozšíri priestor malej miestnosti..

Tyl do siene s fotografickou potlačou je zvyčajne zavesený na celej stene, volumetrický obraz dosiahnutý pomocou počítačovej grafiky vytvorí na stene pocit skutočného plagátu. Vážne pristupujte k výberu obrázku, musí vydržať štýl, byť kombinovaný s interiérovými predmetmi vo farbách a odtieňoch, nevyzerať nadbytočné a bez chuti. Tyl s jasným obrazom a bohatými farbami je vhodný do obývačky s tlmeným prirodzeným svetlom a zamaskuje malé okná.

osem

Nový foto tyl 2021

Starostlivosť o látky

Je dôležité nielen vybrať ten správny tyl do obývačky, ale tiež nezabudnúť na starostlivosť oň..

Tipy na starostlivosť:

  • Musíte odstrániť tyl a umyť ho dvakrát alebo trikrát za rok, pri zachovaní odporúčaní pre teplotný režim. Na lesklé umývanie pridajte lyžicu octu do litra vody.
  • Pred praním tyl vytrepte a zbavte ho prachu, inak rýchlo naberie sivastý odtieň..
  • Ak plánujete prať v automatickom práčke, potom je lepšie použiť špeciálny prací prostriedok na jemné pranie s najmenšou penivosťou. Správnejšie je odmietnuť pradenie.
  • Pri žehlení veľkých predmetov vznikajú ťažkosti. Preto je vhodnejšie sušiť vo zvislej polohe, aby sa zabránilo záhybom a záhybom. Je ťažké zvoliť teplotný režim pre jemné tkaniny pri žehlení, ľahko sa zničia. Keď je tyl už zavesený, použite zvislú naparovaciu žehličku a nastavte teplotu pre jemné tkaniny.

Textil a závesy

Pri výbere odtieňov a vzorov pre závesy pamätajte na kombináciu textílií. Vkusne zariadená obývacia izba má vzory a tóny v tkaninách miestnosti. Napríklad vankúše na pohovke opakujúce sa vzory na záclonách alebo farba tylu, ktorá zodpovedá farbe koberca, je znakom dizajnového prístupu do interiéru miestnosti..

deväť

Tipy na dizajn:

  • Vyhnite sa hustým a tmavým tkaninám, ak svetlo vstupujúce do okna zjavne nestačí.
  • Pre energickú náladu je lepšie dať prednosť jasným farbám, teplé odtiene poskytnú sále útulnosť.

Studené tóny vytvoria atmosféru pokoja a chladu. Zriedte biele záclony s akcentovými detailmi.

  • Tyl a záclony je možné kombinovať v textúre a farbách s čalúneným nábytkom.
  • Veľká kresba je vhodná pre veľkú sálu a malá tlač pre malú obývaciu izbu. Vertikálny pás opticky zvýši stropy, horizontálny pás rozšíri priestor.
  • Štýl interiéru a tkanina pre tyl musia vydržať rímsu. Pompézna bageta zapadne do klasického a luxusného interiéru. V minimalistickej miestnosti sú rímsy takmer neviditeľné alebo je držiak skrytý za špeciálnym výklenkom v strope..
  • Ak je tyl sám o sebe zaujímavý do haly, závesy nie je potrebné vešať. A naopak, pre ladné záclony je lepšie zvoliť lakonické pozadie vo forme obyčajného svetlého tylu. Ak sú pôvodne navrhnuté záclony s lambrequins doplnené tylom s jasným vzorom alebo kontrastnými tónmi, potom bude interiér presýtený a bez chuti.

Bez ohľadu na funkcie tylu: či už dodáva hale luxus, či slúži ako pozadie interiéru alebo jednoducho dopĺňa dizajn, výber by mal byť vyvážený a vhodný. Textil dáva pocit pohodlia, vytvára správnu atmosféru, preto je dôležité dosiahnuť jednotu odtieňov a interiérových prvkov.

Tyl v hale fotografické novinky 2021: 40 možností

Previous Post
Gör-det-själv gipsbågar i hallen: foto och detaljerade instruktioner
Next Post
التفاصيل الداخلية – عناية خاصة