15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Moderné závesy v hale

Život bez módy sa zdá byť nudný a nudný. Predstavte si: z roka na rok nosíte rovnaké obleky, topánky a kabelky, vaša tvár je monotónna a nemení makeup. Manžel neustále jazdí v aute rovnakej značky a v byte je nábytok, ktorý kúpil raz a navždy. Na záclony nie je čo povedať: z času na čas si samozrejme kúpite novú sadu. Je však nový len z hľadiska veku. Štýl, strih a tkanina sú vždy rovnaké. Predstavili ste si túto hrôzu? Našťastie sa všetko okolo nás vyvíja, módne trendy sa menia a s nimi sa meníme aj my..

1

Nasledujúci rok sľubuje veľa zaujímavých noviniek v domácom interiérovom dizajne. A prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, sú závesy do haly. Fotografia vzoriek z roku 2021 ukazuje moderné látky na šitie záclon akéhokoľvek štýlu, pretože je to oblečenie pre okná, ktoré premieňa interiér miestnosti na jeden súbor..

1

1

Ako si vybrať tkaninu na záclony?

Je dôležité vybrať správnu tkaninu na záclony; na to potrebujete poznať jeho typy.

Na šitie hlavných alebo nočných závesov sa používajú ťažké husté tkaniny:

 • Gabardine;
 • gobelín;
 • brokát;
 • velúry;
 • zamat;
 • vlna;
 • atlas;
 • zatemnenie.

  desať

  desať

Ľahké, vzdušné textílie sú vhodné na denné záclony a lišty:

 • Hodváb;
 • závoj;
 • šifón;
 • tyl;
 • taft;
 • organza;
 • čistý.

  deväť

  deväť

Široko sa vyskytujú zmiešané textílie rôznej hustoty. Ľahostajná k nim, ako aj k najkrajšej prelamovanej čipke, nezostane ani jedna žena..

2

Spoločenské látky vždy pôsobia moderne. Dopĺňajú sa navzájom v dizajne, farbe a textúre a často sa používajú v interiéroch, kde vo výzdobe koexistujú dva farebné odtiene..

Zo sprievodných tkanín môžete vymyslieť mnoho rôznych kombinácií záclon do obývačky. Napríklad závesy s lambrequins a bandos (keď sa jedna tkanina používa na šitie hlavnej textílie a horná časť je ušitá z druhej); dvojvrstvové rovné záclony – najbežnejšie použitie tkanín – “sestry”. Takýto dizajn tiež vyzerá výhodne: spodná (hlavná) opona je rovná a horná (dokončovacia) opona je ozdobená závesom.

osem

osem

Tip: Ak sa strácate v rozmanitosti ponúkaných prevedení, vedzte, že sprievodné látky vám vždy prídu na pomoc. Najprv sa rozhodnite: ktoré z odtieňov, ktoré sú prítomné vo výzdobe miestnosti, chcete zdôrazniť. Potom na základe toho vyberte materiál príslušnej farby na šitie hlavných záclon..

Sprievodná sprievodná tkanina je vhodná na dokončenie. Môžete z neho ušiť aj originálne vankúše, ktoré spoja závesy a čalúnený nábytok do jedného celku..

3

Tkaniny na záclony, domáce aj zahraničné, a teraz je ich obrovské množstvo, a do roku 2021 sa objaví ďalšia zbierka nových vzoriek.

Budúci rok budú tkaniny na vrchole módy:

 • s výšivkou;
 • s monogrammi;
 • s nápismi a symbolmi;
 • s etnickými vzormi;
 • ikat (efektné rozmazané vzory);
 • batika;
 • s ozdobami z flitrov a kamienkov;
 • s metalizovanými niťami.

  7

  7

Záclony z lesklého textilu v závislosti od osvetlenia v obývačke vytvárajú jedinečnú hru svetla a tieňa. Ľahko a organicky zapadajú do interiérov v orientálnom štýle a v štýle art deco. Pre milovníkov luxusu a staroveku existujú aj nádherné interiérové ​​textílie z prírodného hodvábu so vzormi, ktoré boli obľúbené v storočiach XYII-XYIII..

moderné, interiér, dom, obydlie, dizajn, technológie, 3d

Ako tieto nádherné vzorky vyzerajú, je možné vidieť na fotografiách uvedených na webových stránkach výrobných závodov.

Nie je to tak dávno, čo štýl „podkrovia“ vtrhol do svetovej módy bytových interiérov. Pripomína to obydlie v opustenom priemyselnom závode. Tento štýl sa vyznačuje priemyselnými ozvenami v interiérových detailoch: odhalené kovové rúry, tehlové dekorácie na stenu, hrubé povrchové úpravy všetkých povrchov atď..

6

6

Výrobcovia tkanín okamžite reagovali na žiadosť a zverejnili sériu vzoriek „továrenskej“ série. Záclony do haly v takýchto bytoch sú podobné polyetylénovým alebo sieťovým tkaninám alebo hliníkovej fólii (materiál na tepelnú izoláciu potrubí).

5

V intervale medzi týmito dvoma polárnymi štýlmi existuje viac tradičných: klasický, moderný, minimalizmus, fúzia a ďalšie. Pre každú z týchto oblastí ponúka kolekcia 2021 bohatý výber súčasných záclonových tkanín. Ľan, bavlna, chintz, rohože, každému známe, tiež nikam neodišli. Mnoho žien v domácnosti, ktoré si vyberajú textil do svojho bytu, zostáva verné prírodným a ekologickým tkaninám..

5

5

Módne trendy vo výzdobe okien

Časy, keď sa záclony používali iba ako úžitková vec, sú už v dávnej minulosti. Teraz nie sú kúpené len preto, aby sa skryli pred slnečnými lúčmi prenikajúcimi do bytu alebo sa skryli pred okoloidúcimi a pozerali sa do okien prvého poschodia. Tieto vlastnosti sú síce dôležité, ale nie dostatočné..

4

4

Od závesov sa očakáva aj estetická funkcia: okno by malo vyzerať krásne a holisticky, harmonicky zapadať do vytváraného interiéru..

6

Súčasná móda nekladie prísne požiadavky na štýlové riešenia, trendy v roku 2021 však jasne ukazujú nasledujúce smery:

 • vzdušnosť a ľahkosť;
 • pravidlo: „textúrovaná tkanina – jednoduchý dizajn“;
 • zdôraznil individualitu a originalitu;
 • sledovanie témy interiéru;
 • minimalizmus;
 • techno štýl;
 • etnický štýl;
 • divadelný štýl;
 • palácový štýl.

Je dobré, že dizajnéri nič neukladajú. Každý si môže vybrať to svoje zo štýlových riešení, ktoré ponúka..

Za najľahšie dosiahnuteľné možno považovať požiadavky na dodržanie témy interiéru. Väčšina z nás to robí..

Ak je napríklad vo vašej obývačke nainštalovaný ľahký ratanový nábytok, je nepravdepodobné, že by ste tam zavesili francúzske záclony. S najväčšou pravdepodobnosťou to budú jednoduché prírodné tkaniny alebo tkaniny s určitým etnickým vzorom. Do bytu štylizovaného ako safari park budú pasovať závesy so „zvieracím“ vzorom alebo s obrazom prírody.

osem

Pokiaľ ide o ostatné uvedené módne trendy, je vhodné pochopiť, ako by mali vyzerať priestory vyzdobené v týchto štýloch. Tu na pomoc prídu muzeálne expozície a fotografie úspešných hotových interiérov..

Vzdušnosť a ľahkosť

Samotný názov naznačuje, že pre tento smer sú vybrané priehľadné svetlé textílie. Dobre prepúšťajú svetlo, majú jemnú textúru a zhromažďujú sa vo veľkolepých záhyboch. Zvláštnosťou vzdušného štýlu sú početné zberače a bohaté závesy na tenkých, takmer beztiažových tkaninách..

Na tieto účely je dobrý takmer beztiažový závoj. Chová sa krásne s akýmikoľvek záclonami, ale v tomto kontexte je to nezávislý dekor okna. Na veľkoformátových okenných otvoroch, ako aj na arkýri, viacvrstvové závesy z dvoch alebo troch priehľadných tkanín rôznych farieb vyzerajú štýlovo a elegantne.

7

V závislosti od celkového interiéru obývačky to môžu byť odtiene jednej farby, ktoré sa môžu plynule meniť na iné (mliečne, béžové, kávové) alebo kombinácie založené na kontraste (vriaca biela a tmavo modrá). Rovnaký efekt je možné dosiahnuť kombináciou „taft-organza“, „hodváb-šifón“ atď..

Dekoratéri navrhujú zmeniť poradie zavesených záclon: namiesto obvyklého „tylu dole, závesov na vrchu“ sa do módy stáva obrátená verzia. Priehľadné tenké plátna sa stávajú prvkom dekorácie pre hustejšiu tkaninu, ktorá slúži ako základ, pozadie pre svetelný záves.

Textúrovaná tkanina – jednoduchý dizajn

V tomto prípade nie je hlavným pravidlom preháňať to s dekorom. Čím je tkanina bohatšia a texturovanejšia, čím je jej vzor jasnejší a výraznejší, tým jednoduchší by mal byť štýl závesu.

Preťaženie zostavami, použitie komplexných techník zdobenia môže „zabiť“ tkaninu a celkový dojem z takejto opony bude negatívny.

deväť

Tip: Ak má tkanina budúcich záclon farebný a zaujímavý vzor, ​​vyberte taký štýl, aby bolo možné vidieť obrázok.

Zdôraznená individualita a jedinečnosť

Tento trend v záclonovej móde nie je nový, ale v roku 2021 si svoju pozíciu udrží. Ide o to, nájsť pre bežný materiál neobvyklé využitie a naopak. Príklad: každý zavesí v obývačke závesy vyrobené z látky – vyzdobíte okno tenkou kožou a namiesto obvyklých drapákov použijete kožené opasky.

Ak je každý zvyknutý používať pruhovanú tkaninu vo vertikálnom smere, potom ušijete záclony so vzorom na uhlopriečke alebo ich ozdobíte v štýle „patchwork“, kde budú pruhy prebiehať pozdĺž a naprieč a šikmo.

desať

Vo väčšine domov majú záclony dĺžku po podlahu. Okno môžete ozdobiť aj v polovici jeho výšky. Tradične sa takto zdobia okná v kuchyni alebo v jedálni. Mimochodom, táto technika bude v budúcom roku v móde: priehľadná záclona sotva dosiahne parapet a hlavné plátno, ako obvykle, je prišité na dĺžku podlahy.

Originalitu najľahšie ukážu tí, ktorí uprednostňujú eklektický dekor. Ale v skutočnosti je každý interiér individuálny (pokiaľ samozrejme nie je skopírovaný úplne z niekoho obývačky).

Podľa témy interiéru

Zoberme si príklad teraz módneho námorného štýlu. Povedzme, že vaša predstava je taká: obývačka je paluba morskej lode. V interiéri ste použili drevo, jutu, laná, ako dekor ste vybrali modely lodí, mušle, volanty, kotvy a ďalšie veci pripomínajúce more.

jedenásť

Pre takúto obývaciu izbu sú samozrejme potrebné špeciálne závesy. Pre čistotu štýlu môžete dokonca použiť plachtu, ale celkom vhodné sú aj ľanové alebo ľanové nenatreté závesy s veľkou sieťovinou prehodenou cez rímsu. Pre tých najtrúfalejších odporúčame záclony – šarlátové plachty.

Volány, čipky a volány síce nebudú zapadať do morskej témy, ale budú nádherné v interiéroch ako „u babičky na dedine“, „romantické dievčenské svetlo“, „obývačka a la ZSSR“ a „francúzska Provence“.

Minimalizmus

Uprednostňujú sa prísne a jasné formy. Dizajn záclon nie je v dekorácii bohatý; farebná schéma je prevažne čiernobiela. Čierna, šedá a biela sú obľúbenými farbami tohto štýlu. Používajú sa jednotlivo aj v kontrastných kombináciách. V monochromatickom prevedení je povolený jednofarebný jasný bod, napríklad červený záves, ale v tomto prípade musí byť podporený iným dekoratívnym prvkom rovnakej farby; pohovky, panely alebo jednu vysokú vázu.

12

Niekedy sú k sprievodcom pripevnené závesy zhora a zdola. Otvárajú sa a zatvárajú podľa princípu posuvných panelov..

Štýl minimalizmu je typický pre japonskú kultúru. Tradične zdobí kancelárie aj domy Japoncov. Pozrite si fotografie s ukážkami ich interiérov.

Etnostyle

Nedávno použitý štýl. „Ethno“ si mnohí obľúbili, a preto zostáva relevantná aj budúci rok..

3

3

Dizajnéri odporúčajú v interiéri odvážnejšie používať tapety, koberce, prehozy s potlačou pod kožu zvierat a plazov, ale kategoricky vylučujú prírodnú kožu, kožu a plyšové zvieratá.

Pokiaľ ide o záclony, kresby budú vhodné pre túto tému: “zebra”, “leopard”, “kravská koža”. Textúra tkaniny napodobňuje kožu byvola, jahňacieho mäsa, vlny rôznych zvierat. Kombinácia hladkých a vlnených tkanín vo výzdobe okien je ďalšou inováciou navrhnutou v roku 2021.

13

Obývacia izba v etnickom štýle vyzerá obzvlášť atraktívne, ak je zariadená v duchu konkrétnej krajiny alebo etnickej skupiny. Závesová tkanina je vybraná tak, aby sa podobala tradičnému vzoru alebo ozdobe zvolenej kultúry, napríklad: mexická, peruánska alebo škandinávska.

Divadelný štýl

2

2

Pamätajte si, ako vyzerá opona na javisku akéhokoľvek divadla – najčastejšie je to zamat, velúr alebo ťažké plátno. Aj hlavné záclony vašej obývačky môžu byť takéto..

Vysoké klenuté okná vo foyer a lobby divadla sú zvyčajne ozdobené „francúzskymi“ alebo „rakúskymi“ závesmi. Prvé sú zhromaždené v niekoľkých radoch po celej dĺžke, zatiaľ čo v druhých je podobným spôsobom zostavená iba spodná časť. Tí aj ostatní pôsobia elegantne, slávnostne a slávnostne..

štrnásť

V divadlách sa používajú iba snehobiele látky, ale vo svojej obývačke môžete experimentovať. Ak je do vášho interiéru vhodnejšia bledomodrá farba, pokojne ju použite: modrá osvieži hornú vrstvu záclon.

Dekoratéri navrhujú kombinovať ťažký zamat s ľahkým závojom alebo priesvitným taftom. Toto riešenie je vhodné iba pre veľkú obývaciu izbu s drahým a bohato zdobeným nábytkom. Ich majitelia, ktorí zdobia obývačky v štýle „a la divadlo“, často stavajú pódiá (pódia) a uzatvárajú ich do rámu zo záclonovej textílie a upevňujú ho v polkruhu na figurálnu rímsu. Takýmto spôsobom sa dosiahne ešte väčšia podobnosť so skutočným divadlom..

Palácový štýl

Ťažké, masívne závesy, bohato zdobené drahými strapcami alebo veľkými strapcami na skrútenej šnúre, sú vhodné do obývačky v palácovom štýle. Francúzske záclony sú ideálne na vypchávky. Lambrequiny zložitých tvarov zdobené monogrammi, rôznymi znakmi atď. Sú tiež výraznou črtou palácových záclon..

15

Textúra tkanín – ťažký satén, gobelín, žakár – iba potlačená; s množstvom dekorov, výšiviek, zdobených drahými kameňmi (alebo ich napodobeninou). Farebná schéma je tradičná: tmavočervené víno, tmavo modré, tmavozelené, čokoládové. Nepostrádateľnou podmienkou je množstvo zlatých motívov na tkanine aj v celom interiéri. Ako také záclony vyzerajú v historických interiéroch, je možné vidieť na obrazoch starých majstrov alebo na fotografiách moderných kráľovských palácov.

Tip: Látky používané v divadelnom a palácovom štýle nemožno prať. Starostlivosť o ne je náročná a je lepšie zveriť ju odbornému upratovaniu..

Dávať odporúčania týkajúce sa výberu záclon bez toho, aby ste videli svoju obývačku naživo, je nevďačná úloha. Pre každý konkrétny prípad existuje ideálna možnosť. Z nekonečného mora textúr, farieb a vzorov si vyberte len to, čo sa vám páči a čo najlepšie ozdobí vašu obývačku.

Záclony v hale foto 2021: 40 možností

Budeme radi, keď uvidíme vašu fotografiu s obrázkom nových záclon..

Previous Post
Den bästa kökstapeten från 2021: idéer och lösningar
Next Post
كيف تصنع إكليل عيد الميلاد بيديك